Kliešt a vyrážky pod pazuchami

zuzikazuzika
25. jún 2021

Ahojte dievčatá, chcela by som poprosiť o radu. Minulú stredu sme malému vytiahli kliešťa. Od minulej nedele mal sopel, bolesti hrdla, večer zvýšenú teplotu a v ďalšie dni hnačky. Konzultovala som to aj v utorok s doktorom, ktorý mi povedal, že by sa mohlo jednat o kliešťovú encefalitídu. Dnes ale podľa príznakov povedal, že syn bol asi skôr nachladnutý, ale vraj ho mám naďalej pozorovať. A teraz pri prezliekaní som si všimla, že má pod pazuchami vyrážky. Môže to mať nejaký súvis s kliešťom alebo sa jedná skôr o potničky? Ďakujem

hipuska
25. jún 2021

Ja si myslím že potnicky. Ako vyzerá miesto vpichu? Mala som enc.aj mama. A teda, vždy do začínalo tam, kde bol vpich

zuzikazuzika
autor
25. jún 2021

@hipuska bez začervenania, zahojené. Ďakujem za odpoveď, to som nevedela.

hipuska
25. jún 2021

@zuzikazuzika ale aj tak divná reakcia lekára. Trvalá by som na vyšetrení krvi. Len tak budete mať istotu. Ja som mala tento rok už dvoch. Z oboch mi ostali hlavičky. Ale teda, neriešila som s dr ale sama si ich vybrala

zuzikazuzika
autor
25. jún 2021

@hipuska bavila som sa s ním o odbere krvi a on mi tvrdil, že výsledok odberu by nemal výpovednú hodnotu. A dali ste sa aj zaočkovať?