Klebsiella pneumoniae

jan0126363
28. apr 2024

Dobrý deň mám problém s touto baktériou už dlhší čas dajme tomu 1-2roky. Neviem sa jej zbaviť. Baktéria sa mi rozšírila do tela z oslabenej imunity. Z toho vznikol zápal na sliznice a je problém, neviem sa toho zbaviť. Užíval som Zinnat ant. nepomohli. Predpísal mi ich urológ ten ma potom poslal ku koženej že to mám snou riešiť keď sa to jedna o zápal na koži. Ten mi povedal že túto Klebsiellu má každý 2-3 človek že sa toho nemám čo obávať, že je to normálne a dal mi sudokrém na ten zápal čo mi príde hovadina. A keď som jej povedal že je to nebezpečná baktéria tak mi povedala že no čo jej také veci hovorím že ona je tu odborníčka a vie čo robí správne. Tak som sa u nej viac neukázal. A už ma to dosť trápi. Čo vám pomohlo? Som nadopovany vitamínmi, probiotikami, olejom z čiernej rasce, sypanim urologickym čajom a stále nič. Nerozumiem tomu. Máte ešte nejaký nápad prosim? Zažili ste si to?

prosimopomoc
28. apr 2024

@jan0126363 ja som mala, nasli mi ju pri beznej rutinnej prehliadke, dali mi antb a uz ma dokonca ani nevolali na dalsiu kontrolu, ci ju nemam

jan0126363
autor
28. apr 2024

@prosimopomoc Jasné j... na to však môžeš aj zomrieť neriešia to

sisa_s
28. apr 2024

@jan0126363 kolkokrat si bol na vyter? Ze vies, ze je to z toho 2 roky? Klebsiella je bezna bakteria a nie vzdy treba nasadzovat atb...a ake mas realne tazkosti na kozi?

anavixy
28. apr 2024

Klebsiella je uplne bezna bakteria ako vsetky, rovnako nebezpecna ako kazda ina. Niekto ju ma a ani o tom nevie, niekomu robi problemy a niekto si len mysli, ze mu robi problemy a pritom problem moze byt inde. Prave preto sa jej, resp. vsetkych beznych bakterii, clovek tak tazko zbavuje, lebo nezije v sterilnom prostredi a tie bakterie sa daju chytit vsade, opat- nie je to nic vynimocne ani smrtelne nebezepecne. Robia ti opakovane stery, alebo ako vies ze uz 1-2 roky sa jej nevies zbavit? Pri infekcii na kozi je vyborny kupel v hypermangane (alebo aspon hypermangan na postihnute miesto). Sudokrem ti asi nedal na zapal ale len na ti podrazdenu kozu, ja osobne nie som fanusikom sudocremu, existuju ovela lepsie kremy (spiridea napr), ale ak bol odporuceny na vysusenie nejakejo mokvaveho miesta napr, tak na to su taketo pasty vhodne. Konkretne kde ti robi ta bakteria problem? Chapem v ktorej oblasti, len nechapem naco je na infekciu koze dobry urologicky caj 🤔

jan0126363
autor
28. apr 2024

@sisa_s iba 1x ale začalo sa to zhoršovať preto som tu položil otázku keď doktor nepomaha

jan0126363
autor
28. apr 2024

@anavixy pretože ten zápal som mal už dlhšie a už sa to začalo prejavovať veľmi zle. A o čistotu je postarané tam problém nebude. Aaa tak asi načo je urologicky čaj? Porozmýšľaj.

sisa_s
28. apr 2024

@jan0126363 no 1 vyter pred 2r nestaci na to, aby si panikaril, ze umries, lebo ta doktori neliecia...ak mas urologicke tazkosti, mozu ti urobit vyter z mocovej trubice, kultivacia mocu...ak kozne, vyter z koze a prislusna liecba...to vobec nemusi suvisiet s klebsiellou

zuzula507
28. apr 2024

@jan0126363 otec mal dávnejšie v moči a nevedel sa jej nejaký čas zbaviť

anavixy
28. apr 2024

@jan0126363 vsak ale teda mas ju aj na kozi aj v moci? Na kozi mas zistene zo steru, ze je to infikovane klebsielou? Ci to si len myslis lebo raz si ju mal? Podla mna ani nevies co riesis… raz ti vysla z nejakej kutivacie a odvtedy ani nevies ci to nesposobuje nejaka uplne ina bakteria alebo iny patogen 🤷🏻‍♀️ak ju mas v moci, nemusi ti sposobovat kozne problemy genitalu a naopak.. a ak mas teda problemy s mocenim, tak na to urologicky caj naozaj nepomoze, radsej si kup blokurimu alebo nejaku d-manozu, ale neverim ze bakteriu (aktualne zistenu, nie pred dvomi rokmi) v moci by nejaky lekar neliecil

jan0126363
autor
28. apr 2024

@zuzula507 a ako sa jej zbavil?

jan0126363
autor
28. apr 2024

@anavixy je to na sliznice (žalúdi) ten zápal a presne odtiaľ mi robili ster a tam to našli na urológii. Ešteže som sám...lebo je to nákazlivé

sisa_s
28. apr 2024

@jan0126363 tak by bolo vhodne zopakovat ster, lebo zjavne je to dlha doba a do liecby nie zinnat, ale macmiror

jan0126363
autor
28. apr 2024

@sisa_s a to ako viete? Že práve tieto? Lebo ako na modrom koniku je strašne veľa doktorov odborníkov 😂tak by ma zaujímalo. Či s tým máte skúsenosť alebo?

sisa_s
28. apr 2024

@jan0126363 lebo som studovala medicinu a ucili sme sa aj o bakteriach, aj o ich liecbe 😀 macmiror je citlivy na klebsiellu + existuje vaginalny krem, ktory by sa dal podla mna lokalne pouzit aj u muza na genital...treba ist k urologovi

sisa_s
28. apr 2024

@jan0126363 vynimocne su rezistentne kmene, preto sa robi vyter na kultivaciu + citlivost a labak da odpoved, co do liecby

jan0126363
autor
28. apr 2024

@sisa_s ale kde však presne môj ster išiel do laboratória a z toho mi dali ten Zinnat. A povedali že keď to nepomohlo mam to riešiť s dermatologickou a tá mi povedala že je to normálne a dala sudokrém čo je k ničomu. Takže odborníci veru 🙂

sisa_s
28. apr 2024

@jan0126363 no tak treba ist za inym urologom, povedat, kedy bol vyter, aka liecba, pretrvavaju tazkosti, zopakovat vysetrenia..co cakas, ze urologicky caj ti vylieci vonkajsiu genitalnu infekciu po 2r neriesenia?

matway
29. apr 2024

@jan0126363 anavixy ti radí dobre, len nečítaš poriadne. Hypermangan kúpeľ,len si ho nespaľ, stačí rozriediť na ruzovkastu farbu. Url. čaj ti fakt nepomôže, ak už sypane, tak na pečeň a na ladviny. A ak ho máš tam dole máš ho aj na vnútorných orgánoch. Zadovaž si zapper a prečítaj si o ňom čosi na nete. A máš ďalšiu možnosť, rieš to, vidíš, že lekár ťa má vieš kde!

jan0126363
autor
7. máj 2024

@matway A čo ten kúpeľ pomôže ? Môj zlatý keď mi dáš 100tisic tak si ho zadovážim 😂máš poňatia čo taký zapper stojí?

matway
8. máj 2024

@jan0126363 nie som tvoj zlatý, zapper mám za 540 eur a nie 100 tisíc, dá sa aj požičať, alebo si sadneš na hodinu na plazmovy generátor, na nete máš dosť poradcov, čo sa tomu venujú.
A ten kúpeľ či zaberie? Neviem. Vyskúšaj. Je na dezinfekciu, z čias vojenčiny sme ním riešili časté pliesne na nohách, len dnes sa na neho akosi zabudlo.