Klaustrofóbia - nedokážem zvládnuť MRI vyšetrenie

morezda
20. apr 2021

Klaustrofóbia,nedokážem zvládnuť dôležité MRI vyšetrenie,už 2x som odmietla,prvý krát som to nedala ani 2minuty v tom tuneli,museli má vybrať,ani lieky ukludnujuce nepomohli,ako ste to zvládli Vy?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
robin30
20. apr 2021

Ja ti poviem co bolo so mnou pred mesiacom.Prestala som chodit priserne bolesti styri dni som sa doma len plazila nespala som brala ma zachranka boli az dve pri mne najprv jedna nemocnica ct druhy den prevoz do inej deti k opatrovatelke mala dvojmesacna dcerka. mri mi robili v tej druhej nemocnici ja panika aj vo vytahu ale doktorka mi povedala,ze ked to nezvladnem nebude ma moc operovat tym padom sa nepostavim na nohy a nevratim sa k detom oblbovak nepomohol,pomohlo zavriet oci a mysliet na moje dievcatka.Tiez pred par rokmi mna dva krat museli vytiahnut.

morezda
autor
20. apr 2021

@oliolijanka áno viem ale len na pohybový aparát na končatiny,ja na brucho

danka808
20. apr 2021

@morezda je moznost aj otvorene tunela, sestra bola sa mi zda v BB na takom MMR

morezda
autor
20. apr 2021

@viestta ďakujem ale to otvorená MR tiež iba na končatiny a ja potrebujem na brucho a som SC

katkati
20. apr 2021

@morezda Ja presne to isté, už 2 x som odmietla. Tiež by som chcela vedieť, kde je otvorené. V Šaci majú nové MR-ko, otvorené ale len končatiny.

zuzik307
20. apr 2021

@katkati v Saci su dve MR, jedno koncatinove, druhe na celeho cloveka, otvorene...

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
morezda
autor
20. apr 2021

@beata_k ďakujem nepomohlo ani zatvorené oči mať,ja to proste v tuneli nedokážem veľmi sa trápim za to,a to vyšetrenie veľmi by mi pomohlo 😓

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
morezda
autor
20. apr 2021

@beata_k ďakujem neuspia ani na jednej kde som bola osobné aj telefonicky neuspavaju narkózy maximálne musím prísť nadopovana liekami a to iba len mierne nakoľko musím a nimi počas mr spolupracovať

petamich
20. apr 2021

no tazko ti radit, si dospela zena, ktora potrebuje vysetrenie, chapem, ze mas klaustrofobiu a je to narocne ale ked raz to vysetrenie potrebujes, tak sa neda asi nic ine len vydrzat alebo trpiet (ked lekari iny postup nemaju) aku inu radu dat? a ak vydrzat skratka nevies, tak by som si ten vylet do Kosic pripadne zvazila hoc si SC
drzim paste!

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ja_mama
20. apr 2021

Ja som bola na otvorenej MRI asi pred 3 rokmi a kontrolovali mi spodnu chrbticu tzn cca od brucha po panvu, takze sa nepouziva len na koncatiny ale aj chrbticu - po castiach, nie komplet celu...neviem co konkretne ti treba skontrolovat v oblasti brucha ale toto slo

jaga18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terina25
20. apr 2021

@morezda ahoj. Ja s tym mam tiez problem. Prave preto som sa objednala do Kosice Saca. Cakam sice uz 5 mesiac,ale snad to zvladnem. 12.5 mam termin,ale uz teraz sa bojim 😰😰

sisaka
20. apr 2021

@morezda keď máš zavreté oči ako vieš, že si v tuneli? Chyba ti predstavivosť? Však si predstav, že si niekde inde, oči môžeš mat cely čas zavreté, využi ten čas napríklad na liečivú meditáciu. Ja som v tom tuneli ležala pól hodiny, išla som ako dobrovoľník, keď sme otvárali nemocnicu a nastavovali MRI, miesto prace som si pól hodiny poležala, keby neotravovali pokynmi tak tam aj zaspim, kolegyňa normálne zaspala, ležíš, nič nerobíš, nuda...

katkati
20. apr 2021

@zuzik307 Ďakujem, tak to je super.

satanca
8. okt 2021

@zuzik307 dobrý deň, naozaj je v Šaci otvorene MRI, kde robia vysetrenie vnútorných orgánov brušnej dutiny?

zuzik307
8. okt 2021
satanca
8. okt 2021

@zuzik307 supeeeeer ďakujem. a neviete či sa da ísť aj ako samoplatca?

zuzik307
8. okt 2021

@satanca to netusim, skuste zavolat...

martinpolak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janula2511
6. feb 2023

Niekomu bolo zle z kontrastnej látky?

lucita1505
7. feb 2023

@janula2511 mne prišlo dnes...bola som v KE a napinalo ma plus ma dosť prehanalo 🥺Bola som dnu 3 minuty

morezda
autor
9. jún 2024

Nakoniec ma dali na CT nechceli má trápiť s tou magnetickou v tuneli,trošku mi bolo zle z tej kontrastnej látky ale dalo sa to vydržať,bolo to šikovne rýchlo