Kiahne v dospelosti

ladenka4
28. nov 2018

Ahoj žienky mam 32 a mam kiahne a to som bola v tom, že som ich mala ako dieťa. Mam ich neskutočne veľa a všade, hrozne to svrbí. Dithiaden nemomaha, púder ani toľko, môžem sa hneď v prvý deň kúpať v hypermangane? Alebo skúste ešte niečo poradiť. Ďakujem

pininka
29. nov 2018

@ladenka4 dávaj si betadine na to a možno fenistil kvapky lepšie ako dithiaden. Počula som o prípadoch že mali kiahne dvakrát za život. Držím palce aby to prešlo čím skôr.

janulla1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka0033
29. nov 2018

@ladenka4 syn sa lieči pre kiahne uz treti tyzden . Samozrejme kupel v hypermangane Vam pomoze. Fenistil kvapky. Ten Tantum verde je dost agresívny pre deti, my sme používali Tanno Hermal Lotio, je to priamo na kiahne. Syn mal este Zodac tabletkovy, vitamin C a B ako doplnok.

lenka0033
29. nov 2018

@janulla1 tamtum verde? Ved to je agresívne pre detsku pokožku. My sme potierali z Tanno Hermal Lotio. Pytala som sa pediatricky na tamtum verde a ze dost stipe, pozrela po mne ci mi neto....

pininka
29. nov 2018

@ladenka4 inak ešte ma napadlo, keď tu baby spomínali to tsntum verde, že nás mama natierala alpou, vôbec to nestíhalo a príjemné to chladilo. Naše deti mali kiahne cez Vianoce a po aloe mali zimnicu, schladili ich to až veľmi, ale tebe ako dospelej by to mohlo pomôcť.

arasidka123
29. nov 2018

@ladenka4 aj obyčajnu alpu na odlicovacom tamponiku si môžeš ale len prikladať na kiahne..vysuší ich to

monro
29. nov 2018

cajovnikovy olej, pripadne existuje taky gelik presne na toto Vira soothe ci ako sa vola.

renatka100
29. nov 2018

Hlavne byt teplo oblecena, kiahne sa nesmu schladit - toto odporucali uznase stare mamy, su aj homeopatika podla symptomomv, skus v poradni homeopatia tu na mk

waggi
29. nov 2018

Možno si ich aj mala, niekedy, nie veľmi často sa stane, že ich dostane človek aj dvakrát. Nechoď von nech sa ti nenachladia a natierať tým tekutým púdrom, keď si kúpiš mentolový tak nebudú ani tak svrbieť. Držím palce nech sa toho čo najrýchlejšie zbavíš

ladenka4
autor
29. nov 2018

Žienky, ďakujem celú noc som nespala ani len na minútu, bolo mi zle na odpadnutie úplne, ale vôbec nič nezaberá, už len čakám ze to dostane aj syn.

bambinka123
29. nov 2018

uf, dospeli to znasaju ovela horsie . Drzim palce, aby bolo uz dnes lepsie. Ja som pri drobcoch pouzivala Tanno hermal na striedacku s betadin. A malinkej som robila sedavy kupel v hypermangane, lebo ona mala velke bolesti okoli pisulky, mala ich tam neurekom a do minuty bola vzdy pokojna.

ladenka4
autor
29. nov 2018

@bambinka123 a môžem ten hypermangam od prvého dňa čo mám vyrážky?

lenadka
29. nov 2018

@ladenka4 môžeš krátky kúpeľ v hypermangane a tanno hermal na potieranie kiahní je aj proti zápalu aj proti svrbeniu. Nasaď si B vitamíny aj viac krát za deň a C- čko. Od teploty Paralen nie ibuprofén- ten sa nemôže pri tomto víruse!!!

luba41
29. nov 2018

@ladenka4 kupel v sode bicarbone..vele vela Cka - min 100mg na 1kg váhy denne - si vypočítaj.. skus homeopatika kupit - Rhus toxicodendron / na svrbenie/, Aconitum napellus - ak začne teplota

ladenka4
autor
29. nov 2018

Ďakujem, teploty som mala 2 dni, ešte som nemala ani jednu výťažku

bambinka123
29. nov 2018

@ladenka4 hypermangan neublizi, len pomoze. Ale iba par krystalikov a nebyt v tom prilis dlho. Ulavi sa vam

34michaela
29. nov 2018

@ladenka4 akurat mame doma tiez kiahne,teda st.dcerka och doniesla so skolky min.utorok a dnes uz len chrasty ktore pomaly opadavaju.velmi nam pomohol tantum verde,pekne vysusi pluzgiere a rychlo sa hojili a tiez fenistil prti svrbeniu aj ked na zaciatku moc nepomahal.Tiez som kupala v hypermangane.Drzim palce nech vam to cim skor prejde

janulla1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladenka4
autor
29. nov 2018

Ešte jednu otázočku, oko, kedy a čím si umyť vlasy, mám ich dosť dlhé a dostatočne husté, kiahne mam v celej hlave a strašne to boli

pininka
29. nov 2018

@ladenka4 no neviem, ale mne doktorka zakázala absolútne kúpať deti a vlasy už vôbec nie. K tomu hypermanganu len toľko že ponoriť a hneď vybrať. Kiahne by sa vôbec nemalo takto namáčať lebo hrozí infekcia a hoja sa oveľa dlhsie

ladenka4
autor
29. nov 2018

@janulla1 kiahne ma mať človek ako dieťa, lebo ozaj to veľmi zle znáš

saxana000
20. jún 2022

@ladenka4 ahoj ako dlho si sa liecila z tych kiahni?ja mam teraz 4ty den a je to na umretie nejem nespim vsetko ma svrbi vysypana som hadam uplne vsade..

ladenka4
autor
20. jún 2022

@saxana000 juj ja dlho, 14 dni, som bola doma, potom 2 roky žiadna imunita, mala som všetko čo sa dalo, samé antibiotiká