Kiahne v dospelosti

shehzade_91
26. feb 2013

Ahojte dievcata.. Chcela by som sa spytat ci mate niektora skusenost s kiahnami v dospelosti ja mam 22r. A este som ich nemala rozmyslam nad ockovanim proti nim ale nejako som nemala cas a ani penize:( tak by som chcela vediet ze ako to znasa dospeli clovek dakujem za odpovede

jjanica
26. feb 2013

Ahoj, ja by som si očkovanie určite nedávala. Sú v tom ťažké kovy a môžeš mať nežiadúce účinky aj po rokoch.
Radšej sa pri stretnutí s nakazeným alebo pri podozrení na začínajúce kiahne dopuj vysokými dávkami Vitamínu C (je to bezpečné) a zvládneš kiahne v pohode a rýchlo.

Tu si prečítaj o Vitamíne C a jeho účinkoch:
http://www.zdravie.sk/clanok/38310/vitamin-c-a-...

shehzade_91
autor
26. feb 2013

@jjanica dakujem za radu.fakt si ma zaskocila lebo moja doktorka ma ubezpecovala ze ziadne neziaduce ucinky to nema ale aj tak som jej moc neverila lebo si myslim ze vsetko ma aspon minimum neziaducich ucinkov...este raz dakujem 🙂

cerez
27. feb 2013

@shehzade_91 Ani ja som ich ešte nemala. Mám 36 rokov, dcéra ich mala v štyroch rokoch neskutočne veľa a bola som s ňou 3 týždne intenzívne, lebo sa jej to zhoršovalo. Pôvodne je inkubačná doba vraj 15 dní, no mne doktorka povedal, že v mojom prípade si mám počítať 21 až 28 dní. Vieš, ako som tŕpla? Našťastie nič! Rovnako som zvažovala dať sa zaočkovať, ale mám z toho dosť zmiešaný pocit, ktorý mi vraví, nerob to. Asi to tak má byť! Teraz som opäť v inkubačnej dobe, lebo som v najkritickejšom období a to 3 dni pred vypuknutím kiahní strážila malú susedku, ktorá sa práve lieči z kiahní. Tak si opäť v kalendári čiarkam deň po dni. 😀

zdraviezprirody
27. feb 2013

@shehzade_91 určite sa nedaj očkovať. Ja som mala tiež ako dospelá a ešte k tomu som bola v treťom mesiaci tehotenstva. Zvládli (s dcérkou 🙂 ) sme to v pohode 🙂

cerez
27. feb 2013

@zdraviezprirody Mala si ich veľa?

lily14
27. feb 2013

@zdraviezprirody ahoj,ty si ich mala prvy krat v tehotenstve v 3 mesiaci???ja som teraz tehotna v 4mesiaci este som ich nemala a velmi sa bojim ci ich nedostanem..nebola som sice v kontakte s nikym o kom by som vedela ,ze ich ma ale clovek nikdy nevie...a co ti vravel gynekolog ked si ich mala???vraj to je nebezpecne :(

angua27
27. feb 2013

ahoj,
ja som síce mala kiahne ako dieťa, ale môj ex ich dostal v Tvojom veku. strážili sme vtedy jeho synovca a on sa práve v ten deň vyhádzal. ex to samozrejme chytil. vyhádzal sa strašne veľa, ale to by vraj tak nevadilo, horšie bolo, že nevedel spať, kvôli tomu, že ho ležanie bolelo. takže tuším týždeň fičal na oblbovákoch. zvládol to vcelku dobre, teploty mal dva dni. čoho som sa ja vtedy bála, bolo, že nebude môcť mať deti, ale nakoniec sa aj toto vyvrátilo. 😀 ja by som do očkovania nešla.

zdraviezprirody
27. feb 2013

@cerez tak primerane. Vtedy sa používal púder a tuším dithiaden (nebrala som). Ja som sa natierala púdrom, myslela som pozitívne a ani ma to veľmi nesvrbelo 🙂
@lily14 všetci ma strašili a práve gynekológ ma upokojil slovami: "máte takú istú šancu, aby ste mali zdravé dieťatko ako ktorákoľvek zdravá mamička". A ja som si vôbec nepripúšťala myšlienku, že by mohlo byť niečo zlé.
A ešte taká pikoška: môj malý synček mal práve vtedy rubeolu. Asi sme sa nakazili obaja v poradni. Mám taký pocit, že práve tie kiahne ma chránili pred rubeolou, ktorá je nebezpečnejšia 🙂
Takže hlavu hore, myslieť pozitívne 😉
Teraz doporučujem pri kiahňach želé z aloe vera. Deti som s tým natierala. Pupence sa hoja rýchlo a nesvrbia, dá sa aplikovať aj na citlivé partie, sliznicu a aj do pusinky.

kobercek1
28. feb 2013

ja som dostala kiahne ked som mala 25r. od draheho ten mal pasovy opar. prezila som ich v pohode, nemala som ziadne komplikacie,ani teploty len to svrbelo tak som sa natierala o dusu. asi 2 tyzdne som bola mimo pracu kedze su vysoko infekcne tak ani nos vystrcit. by som to neriesila. nebezpecne su vraj pocas tehotenstva lebo mozu zasahovat vnutorne organy, ale viz zdraviezprirody kazdy ma s tym inu skusenost. 🙂 moja svagrina tiez este nemala a planuju babo a vobec to neriesi. 🙂 je kopa inych nebezpecnych chorob keby si to mala vstko riesit sa zblaznis