Kiahne u dospelých

daniella54
13. máj 2022

Ahojte chcem sa opýtať ako ste zvládali kiahne ako dospelý ak ste ich chytili od detičiek…. Ja som mala dosť dlho jednu malú svrbivu na šľape na boku potom na krku od nedele do dnes som už komplet vyhadzana … Je to strašne nemôžem spat lebo to neskutočne svrbi,štipe a niektoré bolia … Lddva prežívam proste mám 30 a dve malé deti o ktoré sa treba starať… nič nezaberá mám ich gyganticke narozdiel od dcerkynych ….veľa veľa vo vlasoch , na tvary a na trupe no ale aj v ústach, nose a aj tam dole ehm. Už som zúfalá je to 5/6 deň a ony sa stále vyhadzujú a zväčšujú sa…. Hypermangan, fenistil a novalgyn do úst si dávam sprej tantum verde … poraďte čo si na to dať aby to skôr zasychalo lebo je mi už do plaču čudujem sa a zároveň obdivujem dcérku ako dobre to znášala …

luccija
13. máj 2022

@daniella54 nemáš od lekárky antivirotiká?
Mala som ich pred 40 tkou plná hlava, uši tvár všade..nemala som teploty len obrovský vysyp a mala som 2 lieky už neviem aké

natalkasimonka
13. máj 2022

@daniella54 ja som bola na infekčnom a doktor mi napisal tabletky.Po nich sa mi ulavilo.Mala som vyražky vsade

lucka_ke
13. máj 2022

antivirotiká, dospelí majú ťažší priebeh ako deti
ale ešte vyskúšaj propolisovú tinktúru, synovi zaberal len hypermangán (kúpeľ) a potom potrieť propolisovou tinktúrou, ani Dithiaden mu nezabral

natalkasimonka
13. máj 2022

@daniella54 Brala som valtrex a zodac.Na vyrazky borovu vodu

a1d4k3a
13. máj 2022

Ahoj ja som mala kiahne keď som bola v 12 týždni tehotenstva. Starší syn ich práve mal,a ja som dostala od neho. Schudla som pri nich cca 5kg ale hlavne zo strachu lebo viac doktorov má posielalo na potrat. Ale mám druhého syna je zdravý,riadila som sa podľa seba ....

maminkadeticiek
13. máj 2022

Znama mi povedala ze to bolo take strasne v dospelosti,ze ked sa jej narodili deti,dala ich okamzite ockovat.Ze ani jedna choroba ju nezlozila tak ako kiahne.

simsalabim
13. máj 2022

Antivirotika, volaj dr., ak este ordinuje.

fineta
13. máj 2022

Chudatko, strasne mi Ta je luto. Pred 14 rokmi som s nimi rodila. Cela vysypana s vysokou teplotou. 5 dni od vysypu bolo najťažších. Pomohol mi na vyrazky tantum verde a cajovnikovy olej... Drz sa 🍀🙏

popa86
13. máj 2022

Dcéra (9 rokov) teraz pred mesiacom prekonala kiahne, ale tak brutálne, že mala snáď na každom centimetre kiahňu. Na tvári mala cez 100 kusov. Mala ich v nose, ušiach, ústach, perách, dlaniach, chodidlách, medzi prstami, na viečkach aj tam dole…Pomohol hypermangán, ditiaden a doktorka, keď ju zbadala, hneď predpísala antivirotika Herpesin. Dcére to pomohlo. No prvých šesť dní bolo katastrofálnych.

nikdenikto
13. máj 2022

Malý syn teraz prekonal, stačil kúpeľ v Hypermangane denne a vyrážky som potierala 2+3x denne s Betadine. Aj z veľkých pľuzgierikov sa rýchlo urobili chrasty. Na svrbenie Dithiaden, Fenistil je slabota. Hlavne kremovat alebo pudrovat detskými prípravkami sa už neodporúča.

daniella54
autor
13. máj 2022

@daniella54 no som zúfalá naozaj normálne mám husiu kozu už od toho ako to svrbí alebo ako to akoby stipalo … dávam si tea tree olej uz mám minútu fľaštičku … fenistil dúfam že ešte nájdem …. Antivirotika mi teda nedala aj keď som jej hovorila že kde to mám strašidelne uz aj dcéra že mami ja sa na teba uz nemôžem ani pozerať…. Vanu nemáme iba sprchu tak zarobím hypermangan a potieram alebo pomaly lejem na seba … syn ma rok a plače lebo sa ho bojím dať aj na seba aby mi to neposkriabal na tvary lebo ja tie kiahne mám ako hrasok…. Ďakujem za správy dúfam že to prejde lebo keď nie neviem co urobím

simsalabim
13. máj 2022

@daniella54 no moznostou by bolo mozno este zavolat na pohotovost, vysvetlit situaciu, ci nepredpisu virostatika. Moja starsia dcera mala hrozne kiahne a Herpesin jej velmi pomohol... jej ho predpisala detska.

lala123
13. máj 2022

@daniella54 nečakaj a chod hoci na pohotovosť pre antivirotika. Ja som mala masaker , horúčky a keď som po 4 dňoch prišla na infekčné aa ma lekárka pytala kde som bola dovtedy. Dala antivirotika a naozaj do 48 hodín to bolo oveľa lepšie ani horúčky som už nemala

aalt
13. máj 2022

@daniella54 ja Ta nepotesim. Kiahne som sice mal ako dospely, ale este bezdetny. Svrbelo to neskutocne, ale ja som to vlastne cele prespal. Mal som nejake oblbovacie tabletky na ktore som sa tesil ako zavislak, ze to konecne prestane svrbiet.

daniella54
autor
13. máj 2022

@daniella54 tak volala som na pohotovosť priateľ tam šiel povedal čo mám že to mám 6den a stále nové sa tvoria a že ich mám také veľké ako hrasok a zapálene ukázal foto … tak on mu dal diazepam a omarit čo mám aj doma… že to žiadne antivirotika na to niesu a že treba to pretrpieť … tak super no nikam som sa nedostala a naozaj si to musím vytrpieť

simsalabim
13. máj 2022

@daniella54 ale su! Herpesin mala moja dcera. Skus opat zajtra, ked bude mat sluzbu dakto iny. A rovno si ich pytat. Pripadne - nemate v blizkosti nemocnicu a teda inu pohotovost?

popa86
13. máj 2022

Určite sú… dcéra pred mesiacom užívala Herpesin.

daniella54
autor
13. máj 2022

@popa86 je to na predpis ?

daniella54
autor
13. máj 2022

@simsalabim vietečo herpesin krém alebo sú to tabletky?

simsalabim
13. máj 2022

@daniella54 tabletky a zrejme iba na predpis. My sme mali recept.

daniella54
autor
13. máj 2022

@simsalabim no tak to budem mať vykend krásny veru … ďakujem krásne za informácie

simsalabim
13. máj 2022
popa86
14. máj 2022

Tabletky a predpísala nám ich detská lekárka.