Kiahne u dospelých

miushka13
27. apr 2014

Ahojte,chcem sa spytat ci mate niekto skusenost s tymito hnusnymi vyrazkami v dospelosti. Ja mam 26rokov a dostala som ich v piatok rano. Ani by to nebolo az take hrozne ale mavam ku veceru strasne bolesti hlavy. Co ste si nato davali? Ak vobec nieco? A za aky dlhy cas to zmizlo? Potrebujem sa toho zbavit do soboty,musim. Je to vobec mozne?

danielahamar
27. apr 2014

môj muž mal v 30. a nie, nezbavíš sa toho do soboty, akurát už len nebudeš infekčná 😉 môj si ich striekal s tamtu verde do hrdla a tá hlava, nemáš to z teploty náhodou?

miushka13
autor
27. apr 2014

Vyrazky do soboty nezmiznu? Uz ich mam od piatka rana.Teplotu mam len max.38 tak neviem ci to bude tym

keziah
27. apr 2014

@miushka13 len poznamocka, pozor na pluzgiere a chrasticky, urcite neroskrabuvat, inak zostanes zjazvena
u dospelych neviem, ale mojim detom trvalo takmer 3 tyzdne, nez sa dohojili a zmizli aj posledne, najvacsie pluzgiere.

ellca123
27. apr 2014

mala som ich v 35, strasne horucky tri dni som nevedela o svete,detoch ,esteze sa manzel staral
a neskrabat aspon na tvari
ostavaju hlboke jazvy

miushka13
autor
27. apr 2014

@ellca123 za ako dlho presli kiahne?ja mam tiez horucky ale max.38,no stavy akoby 40tky tresti mi v hlave bolia ma nohy,ale zacina to az ku veceru,cez den som celkom fit. Deti sa nakazili?

ellca123
27. apr 2014

nepamätam sa ako dlho,bolo to pred 4 rokmi cez vianoce s tym prisla mladsia dcerka
myslim ze tri tyzdne kym sa to prejavilo u nas
a mali sme to vsetci okrem manzela /ten to prekonal v detstve tak ma imunitu

miushka13
autor
27. apr 2014

Doktorka mi povedala ze to trva 2tyzdne ale ze pri mojej imunite mozem byt okej aj o tyzden a aj musim. Da sa to vobec?lebo vsade citam ze 2-3tyzdne. Na tvari to aspon dovtedy zmizne?dakujem za odpovede

saska.t
27. apr 2014

@miushka13 neda sa to do soboty urcite,infekcna si,kym nemas vsetky pluzgiere suche tj, min 8-11 dni u dospelych aj dlhsie,takze by som s tym nepocitala a neoplati sa riskovat,dalsie Stadium kiahni je pasovy opar a to zu vobec nie je sranda a co este tie bolesti.... 😝

miushka13
autor
27. apr 2014

mam to aj v hrdle co nato ? staci kloktat vlaznou vodou so solou alebo?? dakujem

miushka13
autor
27. apr 2014

@saka.t ved dalsiu sobotu bude presne 8 dni .... ale uz ked to mam aj v hrdle tak tiez pochybujem ze sa to zahoji dovtedy :(

miushka13
autor
27. apr 2014

@saska.t pardon

saska.t
27. apr 2014

@miushka13 8 dni je hranica,takze s tym moc nepocitaj,mam to momentalne za sebou s dvomi detmi,(6r. a druha mala 4 mes. a bolo to strasne 😅 ) nam pomahala Soda bikarbona rozriedena vo vode,par hodin ich to nesvrbelo,to by si mohla aj kloktat 1 dcl vody a 1cl sody bikarbony,drzim palce a nezavidim ja som ich mala 2 x a moja Mama ich chytila od deti 2 x po 50 rokoch,takze zu nie je istota ze to nemozme aj my ostatni chytit a potvrdil mi to aj Dr.

miushka13
autor
27. apr 2014

@saska.t ved ja sa len tak utesujem :D viem,ze je to nerealne.takze to mozem vypit alebo kloktat? akoze 2x ved kiahne niesu len raz za zivot?

slivka3
27. apr 2014

@miushka13 Aj ja som chytila kiahne druhý krát od dcéry,keď som mala 24 a bola som k tomu ešte v ôsmom mesiaci tehotenstva so synom,ale našťastie priebeh bol dobrý,bez horúčky a ani to až tak moc nesvrbelo,aj tak som kvôli tehotenstvu nesmela nič užívať.My sme si to s dcérou natierali takou hnedou vodičkou a doma sme boli 2 týždne.

saska.t
27. apr 2014

@miushka13 bohuzial nie su len 1 x za zivot... 😠 samozrejme nie u kazdeho,neboj treti krat som ich od deti nechytila,pit to nemusis,aj ked ti to neublizi,staci kloktat

miushka13
autor
27. apr 2014

@slivka3aj ja mam nato tu vodicku a ako casto ste si to natierali?

slivka3
28. apr 2014

@miushka13 Viackrát za deň,5 až 6 krát.

miushka13
autor
29. apr 2014

@slivka3 dakujem pekne . a este mam otazocku 🙂 : kedze ja nemozem ist v sobotu na oslavu ktora sa bude konat tak v piatok pride oslavenkyna za mnou ... ze donesie vinko ... mozem si na kiahne vypit pohar vinka?? 😎

lenka07
29. apr 2014

Ja som tiež mala kiahne ako 29 ročná priniesla ich dcéra 8 r. zo školy v prírode potom ich dostal mladší syn 6 r. a nakoniec ja s malým synom 5 mesačným. To bolo hrozné ja som mala teploty do 40 a deti to prešli v pohode aj malý to zvládol len ja som bola odstavená celý týždeň ešte že mi pomohla svokra s manželom hlavne pri malom keďže som ho musela odstaviť od mlieka :(

lenka07
29. apr 2014

@miushka13 pokial nemáš teplotu a zvládaš to v pohode tak si myslím že nieje problem pohár vínka nikomu neuškodí mne osobne aj hematologička odporučila deci vínka každý deň vraj je to skvelé na imunitu aj dobrú krv 🙂

miushka13
autor
29. apr 2014

@lenka07 tak to si ma potesila mala som chut uz aj vcera ale bala som sa... zvladam to v pohode akoby nic az nato svrbernie :((( ale da sa to prezit 🙂

slivka3
29. apr 2014

@miushka13 Tiež si myslím,že pohár vína Ti neuškodí,šak neužívaš antibiotyka.

miushka13
autor
29. apr 2014

@slivka3 paraaaaadaaa 🙂