Keratokonus

janka1798
31. mar 2023

Dobrý deň, chcem sa opýtať či má niekto skúsenosti s touto chorobou, ktorú kliniku alebo lekára by mi odporučil (na SR). Vďaka za každý názor.

sisa_s
31. mar 2023

Na Slovensku urcite je velka odbornicka Dr.Smoradkova z Neovizie v BA 🙂 dlho sa tomu venuje

zuzkaa1991
31. mar 2023

@janka1798 zalezi v akom meste....myslire na operaciu alebo preco?mna smeduju 4roky ;)

taktotedanie
1. apr 2023

MUDr Vesely

simsalabim
1. apr 2023

Suseda chodi k Veselemu, vraj najlepsie pracovisko na tento problem u nas. Aj ju tam operovali

janka1798
autor
1. apr 2023

@zuzkaa1991 áno, myslím konzultáciu, chcela by som sa poradiť ešte s jedným lekárom, pretože na istej očnej klinike boli dosť strohí a predsa len niekedy môže aj to pomôcť.

zuzkaa1991
1. apr 2023

@janka1798 robili vam topografiu ci ako sa to vola?podla.nej vedia ako vyzera rohovka aka je hruba zalezi aj od toho....jasne ja som presla na kliniku vesely neviem ci maju aj inkde ako kosic

anda2
22. máj 2023

Profesor Izak BB

anda2
22. máj 2023

Rooseveltova nemocnica MUDr Gablasova má rohovky,chodím k nej,a počula som že BB je dobrý MUDr Nikel rohovkar

gabcaa19
14. feb 2024

Dobrý deň,
Ja odporúčam Neovíziu.
Keby som si hneď naštudovala možnosti liečby určite by som prešla viacerými konzultáciami v rôznych klinikách.
V Uvea Mediclinik v MT som absolvovala zákrok CXL a následnú liečbu, skôr teda stimuláciu ochorenia tvrdými šošovkami, po pár rokoch som zmenila doktorku a prešla som do neovízie, kde mi povedali že by to riešili hneď keraringom.
Ťažko povedať, ako by sa optika oka zmenila po keraringu, ale určite by to nebolo také nákladné.
Chcem sa Vás opýtať, či sa niekomu podarilo získať nejaký príspevok na tvrdé KŠ, keďže nárok pri zdravotných poisťovniach nemáme :(

anda2
14. feb 2024

@gabcaa19 mne do Čiech do Brna preplacali šošovky celú sumu, na Slovensku preplatia len určitú časť sumy-, Dôvera -ziadost vypisuje doktorka a posiela do Dôvery

gabcaa19
15. feb 2024

@anda2 fakt?? Takže tlačiť na doktora aby žiadosť odoslal na dôveru.. okej verím že to pôjde.
Vďaka

anda2
15. feb 2024

@gabcaa19 mne už na začiatku,keď mi zistili keratokonus doktorka povedala,máte na to nárok. Ona vypíše žiadosť,aj zamietli, že dačo chýbalo,doktorka znovu napísala,pokým neschválili. Chodím do Roosweltovej v BB a to nosím šošovky 15 rokov.

anda2
15. feb 2024

@gabcaa19 a zas raz už som mala dátum do Brna na šošovky ísť,volali,že mi to zamietli,že voľačo chýba s Dôveri. Tak som povedala tej panej,len to že mením poisťovňu aj s deťmi a zložila som. V priebehu 10 min,mi volala,že dodatočné mi to schválili a posielajú na email. Netreba sa dať,poisťovne nechcú schvaľovať,ale máš na to právo,aby ti preplatili,aspoň dačo.

gabcaa19
15. feb 2024

@anda2 skúsim to… len pre info koľko stoja tvrde KŠ v Česku?

anda2
15. feb 2024

@gabcaa19 preplacala poisťovňa celú sumu,pred covidom to boli 500€ suma len neviem,či za jednu či dve. U nás si najlacnejšie v Optika Fontána Považská Bystrica

anda2
15. feb 2024

@gabcaa19 sa mi zdá vo Fontáne vlani jedna šošovka okolo 290€, a pred tým som bola v Blave v optike Angelina de Rossi - 340€ za jednu

anda2
15. feb 2024

@gabcaa19 inak si to šošovky na dva roky-poistovna to preplatí raz za 2roky,a od schválenia do mesiaca platí recept na preplatenie, ja sa hneď objednávam, lebo poisťovňa sa vyjadruje do 2-3 týždne ako to posiela doktor, a keď schvália o 2-3 mám to doma. Mali by dať dlhšiu dobu na toto,lebo na objednanie sa dlhšie čaká dakedy aj mesiac-dva. Pozor na toto.treba sa informovať.

gabcaa19
16. feb 2024

Áno viem do optika Fontana chodím, ale doktor mi nespomenul nič o preplácaní poisťovňou…
Nerozumiem čo vysvetľujete v poslednom komente… ale fakt si vážim Vaše info sú fakt cenné ❤️✌️

anda2
16. feb 2024

Keď vám schvália recept-mate 1 mesiac na uplatnenie zľavy od poisťovne -uhradia do mesiaca,inak to prepadne- schválená suma od poisťovne

anda2
16. feb 2024

@gabcaa19 dúfam,že sa podarí uplatniť si zľavu

gabcaa19
17. feb 2024

@anda2 skúsim to teda… ďakujem