Kedy zaúčinkuje Alventa?

marek_97
3. dec 2022

Ahojte.

Chcel by som sa opýtať, je veľa ľudí, ktorí užívajú alventu. Viem, že pomáha lebo už som ju mal raz pred rokom ale po 6-7 mesiacoch som vysadil, lebo som myslel, že som v poriadku. Pravdepodobne chyba. Som na nej zas ale 4 týždeň a mám pocit, že mi je horšie... Som taký akoby udretý s mechom po hlave 🙂 Ja som aktívna povaha, živá a cítim sa... tak malátne... monotónne, flegmaticky, otupene... samozrejme... mávam aj také dni, že som nadšený... ale neviem.

Otázka teda je, kedy by sa to mohlo unormalizovať? Nakoľko pri prvom užívaní si to veľmi nepamätám pretože som sa spamätával zo závislosti na benzákoch ( obvodná do mňa pchala lexauriny po covide namiesto toho, aby ma posielala na vyšetrenia 🙂 už som však od nej odišiel)

Ďakujem za odpoveď 🙂

sim_icek
3. dec 2022

@marek_97 ja som sa takto presne ako opisujes cítila celú dobu užívania alventy mala som ju asi rok potom som sa na ňu presne pre toto vykašlala a zmenili mi lieky

marek_97
autor
3. dec 2022

@sim_icek a čo užívaš? 🙂 mala si ju kvôli úzkostiam? 🙂

sim_icek
3. dec 2022

@marek_97 úzkostno depresívna porucha. Momentalne to skúšam bez liekov ale po Alvente mi dala Sertralin plus v prípade potreby pri veľkom uzkostnom stave som si mala dat Rhispen a na spanie Neurol