Kedy začnú účinkovať antidepresíva?

maria123a
7. jún 2022

Ahojte, cítim sa strašne slabá , !ˇbez energie, nič sa mi nechce a mám nechuť k veciam s chodia na mňa navalove pocity depresie.. lekárka mi prepísala alventu ad , prvých 10 dni polovicu tablety a postupne zvyšovať.. beriem druhý deň no ta moja depresia a nepríjemne pocity sú na nevydržanie, tak ma zaujíma kedy asi tak začnú účinkovať antidepresíva

julka828
7. jún 2022

@maria123a najskor za mesiac mozno dva tri tazko povedat

mandzula
7. jún 2022

@maria123a precitaj si pribalovy letak, predpokladam, ze v nom bude spomenute mozne zhorsenie stavu na zaciatku uzivania. A zlepsenie? Je to individualne. Mozno mesiac, mesiac a pol. Presne ti to nepovie asi nikto, u kazdeho je nastup ucinku iny.

lucia851
7. jún 2022

@maria123a zlepšenie tak možno po mesiaci. Prvé asi dva týždne sa to zhorší. Treba si vypýtat podľa potreby anxyolitika ako neurol, či xa alebo lexaurin ci diazepam kým alventa zaberie.

maria123a
autor
7. jún 2022

@lucia851 zatiaľ nepociťujem nejaké zhoršenie

lucyluska
7. jún 2022

@maria123a alventu beriem ja, 150mg ráno. Zabrala mi s tým, že mi pomaly zmizli nežiaduce účinky tak po 6 mesiacoch. Beriem ju rok a 7 mesiacov, cítim sa ako človek už 👏🙏

anyq
7. jún 2022

Štandarne AD začínajú účinkovať po 4-6 týždnoch. Eventuálne v niektorých ľahších prípadoch po 3 týždňoch. Ja som brala Alventu a začínala som 5 dní 37.5 mg, potom 10 dní 75 mg, 10 dní 75 + 37.5 mg a následne už 150 mg. Tie prvé dni s dávkou 37.5 mg - teda úvodné, boli celkom fajn. Ale potom prišlo 3t peklo. Nechutilo mi jesť, hnačkovala som, vracala som, bolela ma hlava, bola som úzkostná a depresívna, rozplakala som sa aj pri pohľade na mikrovlnku. Potom to začalo odoznievať pomaličky a začala som sa cítiť lepšie.

euka210
7. jún 2022

@maria123a tak po mesiaci ucinkuju, postupne zvysuju hladinu serotoninu...
Ja mam alventu, ale kapsule, ziadne ze polka sa da zobrat 🤔

dagmarovita
7. jún 2022

mne zacali hneď

anyq
8. jún 2022

@dagmarovita to je potom vasa psychika. AD ucinkuju az po tom, ako sa vytitruje davka v tele a telo sa nasyti ucinnou latkou. To trva par tyzdnov.

dagmarovita
8. jún 2022

@anyq nie moja psychika, ale moje telo.

cernica75
8. jún 2022

@dagmarovita tak to vám závidím, že vám to tak rýchlo zabralo

weronikan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz