Kedy začne účinkovať Paralen?

danielitka26
29. nov 2012

prosim vas krmim sa paralenom lebo som prechaldnuta mam upchate dutiny a vnutornu horucku a nerozumiem tomu bud som blba ja alebo moje telo, normalne by mal liek ucinkovat do dvoch hodin po styroch ako dospelak mozem jest dalsiu tabletku, predtym ked som byvala chora som sa potila pekne po prvej tabletke uz do hodiny teraz zjem tabletku nedeje sa nic az po 6-7 hodinach sa zacnem neskutocne potit ...je to normalne ?

mummy01
29. nov 2012

Paracetamol ale nema ziadne potive ucinky,ak si ho davas kvoli poteniu tak zbytocne 😀 Daj si radsej salku tepleho lipoveho caju s medom a uvidis ako sa budes potit 😉

anjelik2509
29. nov 2012

V prvom rade sa tým paralenom nekŕm, potom je telo dopletené a reaguje tak, ako reaguje, čiže ako keby si urobilo nejakú rezistenciu, odolnosť voči tomu lieku...Paralen si ja dávam až keď mi je skutočne na nič a keď mám teplotu a väčšinou až pred spaním, aby počas spánku mohol pracovať 😉
Skús na nahrievať nejakou biolampou, soluxom, navar si lipového čaju s medom a citrónom a šup do postele...Alebo by som ešte skúsila Coldrex Hot Drink, tri krát denne šálku, ale POZOR potom si už paralen nedávaj, Coldrex ho obsahuje až 700mg, potom by si sa preparalenovala 😉 Skoré uzdravenie...😉

monyccka
29. nov 2012

vnutorna horucka je co? Je to meratelne teplomerom? Tak je to proste horucka a na horucku paralen zacina ucinkovat po 30minutach. Ak mas len nadchu bez horucky, krmis sa paralenom uplne zbytocne. Vypi litre caju, cerstvu stavu z citronov, dopln to ceckom v prasku a vydrz 3-4 dni. PRejde aj bez paracetamolu..

titkovamiriam
29. nov 2012

Ak mas ten podlhovastný ,,grip,, po nom sa nepoti a tiež by som ti odporucila horuci caj,naparovanie nad solou u nas berie paralen syn proti bolesti svalov pred sutazou alebo ked ma vela treningou po sebe.

simca06022011
29. nov 2012

no paralen ti ani nemusi pomoct, skus nejaky teraflu alebo iny napoj (pozor su v tom lieky, a nezalievaj to horucou vodou, lebo obsahuje vela Cka a to si zlikvidujes) A nenaparus sa v ziadnom pripade, ak mas zapal dutin to teplo a vlhko este viac rozvinie bakterie... spinkat, cajikovat, zazvorovy caj mozes vyskusat.

vlnka81
29. nov 2012

na dutiny si kup bylinkove tabletky NASIVIN (pozor nie sprej) alebo sinupret, v DM drogerii si kup cisty vitamin C vprasku (ziaden celaskon alebo C s postupnym uvolnovanim ) a davaj si ho namiesto paralenu. telo asi potrebuje vitamin C, ale vo vysokych davkach. odporucam aspon 5g denne. pozri si pripadne temu megaskorbicka liecba alebo http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf