Kedy začať s rehabilitáciou, keď mám zápal sedacieho nervu?

iveta7677
2. apr 2019

Asi 2 mesiace ma bolí zadná časť ľavej nohy. Pred mesiacom som dostala zápal sedacieho nervu. Obrovské bolesti atď. ten kto to prežil vie o čom to je. Nasadili mi infúzie. Stav sa zlepšil, ale ešte stále ma bolí ľavá noha. Cez víkend som bola aj na magnetickej rezonancii, ale ešte nie sú výsledky, tie budú až budúci týždeň. Chcela by som z vlastnej iniciatívy začať s rehabilitáciou /napr. elektroliečba/ ktorá by mohla zlepšiť bolesť nohy. Nemám však ešte presne stanovenú diagnózu na základe výsledkov z MR. Chcela by som sa vás opýtať, či je podľa vás rozumné a možné začať s nejakou rehabilitáciou už teraz alebo mám radšej počkať na výsledky z magnetickej rezonancie? Ďakujem.

nadejna7
2. apr 2019

@iveta7677 Ahoj, pockala by som na vysledky z MRI, ak chces nieco na rehabilitovanie, skus masaze, tejpy od nejakej fyzioterapeutky, treba urcite chodit a snazit sa to rozhybat, odporucila by som skor plavanie, ale ako nejaku elektroliecbu :O 🙂

iveta7677
autor
2. apr 2019

@nadejna7 ďakujem. Len som čítala o elektroliečbe, že je účinná pri bolestiach preto ma to napadlo. Málo viem o týchto procedúrach.

nadejna7
2. apr 2019

@iveta7677 Neviem ci sval bude potrebne takto liecit, elektroliecba je skor na klby, ale plavanim nepokazis nic, zapajhas svaly, ktore bezne nie tak skus 🙂

papulienka48
2. apr 2019

@iveta7677 Ako píše nadejna7 rozhodne plávanie bude najlepšia voľba, nie sama si určovať rehabilitácie ešte pred výsledkami z magnetu, a aj tie musí predpísať lekár.

iveta7677
autor
2. apr 2019

@papulienka48 ok dakujem.

luciana157
1. aug 2019

@iveta7677 ahoj prosím ta ako ti dopadla MR? Mám podobne problémy,čakám na výsledky. Dakujem

iveta7677
autor
20. sep 2019

@luciana157 ahoj, prepáč že tak neskoro reagujem. Ja mám vytečenú platničku, dosť až na 11 mm. Keď mi to zistili, začala som cvičiť sm system a zlepšilo sa to. Teraz sa mám dobre, chodím do roboty a dúfam, že sa mi to zase nezhorší. Teraz už necvičím nemám čas.

luciana157
21. sep 2019

@iveta7677 Dakujem veľmi pekne za odpoved. Ja rovnako už cvičím SM.

apip42
28. jún 2021

@iveta7677 ahoj, prosim ta ako sa citis s odstupom casu? Ja mam vytecenu platnicku 12mm,, chcem skusit sm system a poslali ma aj na ozonoterapiu

vorkola
7. mar 2023

@sislik29 Mna ked to chytilo v noci ,tak ,teda aj cez den ,som chodila aj schodulkou,Ja mam vyskocenu a prasknutu platnicku Ale lava ma zacala len tak teraz mierne do nohy , ale do sedacej casti z nicoho noc pred 2 mi tzydnami Aj ja mam posun platnicky do 8 mm. , tiez neurochirg povedal ze chvala Bohu, este to neni na operaciu tak cvicim a dycham do brucha.Jaj az teraz som si vsimla, ze ty si to mala takmer pred rokom ako si dopadla?Budem rada,ked odpises lebo mna boli aj podbruskom ale brutal ,mam problemy s vyprazdnenim,mam nedovysetrovane crevo a konecnik tak neviem,ci ma zas boli lava sedacia cast z creva, alebo konecnika, alebo panev, lebo prava ma uz prestava boliet, to ma kruto bolelo az po clenok na silvestre 022 som bola v nemocke ,dali infuzie ale cvicim,cvicim, uz dom .chceli robit aj obstreky po CT, ale tak bolelo ze som nenatiahla nohu ,tak to som neabsolvovala Dnes je 8.3 022.Tak to uz mala pred rokom,Bola by som rada ako si na tom ty? Dakujem za info

sislik29
9. sep 2023

@vorkola No ja som nakoniec dopadla tak,ze u mna operacia bola nevyhnutna.🤔Ja som mala vytecenu platnicku a zaseknuty nerv..Mne neppmohli ani infuzie ani obstrek pod CT-ckom a ani fyzioterapia-preste nic.Uz to vyzeralo tak pred OP ze skoncim na voziku🤧Reeaz po operacii je to ztial ok,len uz si davam bäcsi pozor na prudke pohyby,ohybanie,vstavanie z postale a hlavne na PRECHLADNUTIE!!!