Kedy sa vám vrátil čuch?

17. dec 2021

Ahojte viem že je to individuálne ale zaujíma ma kedy sa vám pri covide začal vracať čuch? Myslím covid s ľahkým priebehom kde sú príznaky len mierna bolesť hlavy a strata čuchu. A vrátil sa naraz alebo postupne?😄 ďakujem za odpovede 🙂🙂

lianka123
17. dec 2021

Postupne, obnovovat sa zacal tak po tyzdni

buba24
17. dec 2021

Mne sa začal až po dvoch týždňoch, a to len asi na 30%. Ja som už po covide mesiac, ale čuch nemám tak ako to bolo pred covidom. Tak asi na 50%. S chuťou to mám tak isto.

luccija
17. dec 2021

@lianka123 ja som rok po a necítim tak ako som cítila.Asi to je individuálne...kolegynin muž nemá ani chuť ani cuch už od jari a to je ešte horšie nemať chuť...bol na ORL a má sliznicu v nose narusena

gabesz1
17. dec 2021

Ahoj! Mne už po mesiaci, a ešte stále cítim len tak na polovičku! Už sa aj bojím, ....... ale hovoria, že je to každému individuálne

bellovag
17. dec 2021

Mne sa vrátil čuch po 3 dňoch...chuť som nestratila

gabesz1
17. dec 2021

No, v mojom prípade je to komplikované, nakoľko ešte stále kašlem a kašlem. No, ja som lekárkou nebola liečená! Moja liečba bola ,, samoliečba " . Desať dní som bola v horúčke, manžel mi dával zábaly .....

evkamotka
17. dec 2021

Po mesiaci sa zacal postupne vracat

lianka123
17. dec 2021

@luccija ja som uzivala vysoke davky b komplex

autor
17. dec 2021

Ja som zatiaľ 4 dní bez čuchu chuť som nestratila ale zdá sa mi že trošku som ráno cítila kávu a aviváž keď som privoňala ale naozaj len trochu tak možno sa mi to už vracia pomaly uvidíme o pár dní 😄

lucyla38
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kika831
17. dec 2021

Mne trvalo 6 mesiacov nez sa mi vratil kompletne cuch.

jana_eyre_2
17. dec 2021

Ja mám kovid dnes 9ty deň od prepuknutia príznakov a dnes trolilinka cítim vône a už aj chuť.. tak na 30% by som povedala.. kamarátka čo mala covid minulý december vraví že do dnes sa jej vrátil tak na 80%..

pauluska20
17. dec 2021

Začali sa vracať cca po mesiaci, no bude tomu rok, a ja necítim nič tak, ako kedysi, absolútne nič mi nechuti, ani nevonia, vybrať niečo podľa vône avivaz, parfém... si nemôžem dovoliť 😀, a takisto si žiadne, naozaj žiadne jedlo nevychutnám. dokonca niektoré druhy vône a chuti necítim vôbec. Myslím ze som nadobro odpisana, možno sa raz odhodlám na nejaké vyšetrenie 😀😔

luccija
17. dec 2021

@pauluska20 hrozne ten kolegynin muž je kuchár v super hoteli a má to veľmi zle, že necíti chuť ešte šťastie, že viacmenej ide podľa zvyku ako čo ochucoval.si predstav nejaký somelier či ľudia čo chuť a čuch potrebujú 100% v práci čo robia víno či niečo vyrabaju

martaturi
17. dec 2021

Už to bude mesiac čo nemám čuch ani chuť :( A neviem kedy sa vráti..

pauluska20
17. dec 2021

@luccija no musí to byť pre nich strašne, lebo si už prakticky nemôžu robiť svoju robotu 😔😑

katkasav
17. dec 2021

Po cca 3/4 roka. Prekonaný cca prelom novembra a decembra 2020, úplne mierny priebeh a zhruba od októbra tohto roka môžem povedať, že čuch je na dobrej ceste a začína to byť OK. Baby držte sa a hlavne nerobte z toho tragédiu, pokiaľ nerobíte práve výrobcu parfémov pre Dior. Tiež mám deti, varím takmer každý deň, ja som necítila doteraz, ani keď som nastriekala Savo v kúpeľni. Prešla som rôznymi štádiami pachov a zápachov (veľmi mierne povedané), chutí aj nechutí, občas sa to ešte vracia, ale už v čoraz kratších vlnách a pozvoľna to smeruje k dobrému. Je tu pár diskusií ako ženy podstupujú kadejaké vyšetrenia, pomaly smerujú na psychiatriu, pchajú do seba kortikoidy - každého osobná vec. Ja verím, že u každého je to individuálny a pozvoľný proces, tak ako táto "vecička" zasiahla každého úplne individuálne, niektorí, že o nič nejde a niektorí ledva lapú po dychu na JISKE. Keď to vezmem ako +/- tak toto je to najmenej, čo sa mohlo stať. ❤

tyaja5
17. dec 2021

na 100% to nie je no a uz je to asi mesiac ak nie viac ale pocula som ze niektori maju problem aj pol roka takze to je take no 🙂 zevraj treba stale ten cuch podnecovat, tak cuchaj 🙂

win_gi
17. dec 2021

Mojej mamke sa vrátil tak cca po týždni, no myslím si, že je to dosť individuálne a nedá sa na to presne odpovedať, keďže každé telo je iné a potrebuje iný čas na rekonvalescenciu

csipcsip000
17. dec 2021

Postupne som 2 tyzdne po prekonani a uz skoro citim vsetko aj chute uz skoro citim uplne

dadus841
17. dec 2021

Stratila som chuť aj čuch ale našťastie po 3 dňoch sa mi to vrátilo 🤣 aj keď ešte kava mi nechuti tak ako pred tým :D

banderaska29
17. dec 2021

po 7 dnoch som zacítila prvý krát - na tri hodiny 🙂 potom zasa nič. potom o pár dní zasa som začala všetko cítit. zas to odišlo 😀 definitívne mi ostal čuch po dvoch týždňoch a už nikam neodišiel a cítim všetko super tak ako aj predtm 🙂

lejluska
17. dec 2021

Ja som mala covid pred mesiacom, čuch som stratila tak na 3-4 dni, čo som ani savo necítila 🙈 potom sa začal postupne vracať... chuť som stratila na 1 deň... zázvorový čaj chutil ako čistá teplá voda...

mischell333
18. dec 2021

Ja tiež nemám čuch ani chuť poriadne 3 týždeň pomalí a to som bola u lekára a som mala zápal priedusiek testy negatív....
Chuť cítim sladkú iba

michaelameta
18. dec 2021

V októbri 2020 som mala covid a stále čuch a chuť nemám ,možno tak na 30 % Všetko mi smrdí , nechutí normálne a je to veľmi zlé...

babatkoo
18. dec 2021

Po 5 dnoch som zacala citit a ob den aj chut. Ale priznam sa robila som cuchove cvicenia - striedavo prikladat k nosu vonu - klinceky, mentol (eukalyptus), citron/pomaranc, skorica atd. 5 sekund jeden, potom hned druhy atd. Postup som nasla na nete

filili
18. dec 2021

U mňa trvala úplná strata čuchu 2-3 dni, následne pár dní sa postupne vracal späť. Mala som tiež mierny priebeh, práve tá strata čuchu bola najhoršia (chuť som nestratila vôbec) a inak tiež som robila tie čuchové cvičenia.

autor
18. dec 2021

@filili ja som tiež nestratila chuť a dnes už vône cítim tiež o niečo lepšie a tiež voniam všetko čo nájdem 😄😄