Kedy sa preočkováva proti tetanu?

29. apr 2021

Kedy sa preočkováva proti tetanu? Myslela som, že by sa malo po 10 rokoch (je to aj v príbalovom letáku vakcíny). Obvodný lekár povedal, že až po 15 r. Pýtam sa preto, lebo závodný lekár na prehliadke vo firme vravel, že môj obvodný ma má preočkovať po 10 r. Po koľkých rokoch sa teda preočkováva? A môže ma preočkovať len obvodný? Najlepšie by bolo stanovisko odborníka.

lenka7477
29. apr 2021

ja som bola po 15 r. - tiež som mala najskor info že po 10 r ako ty - ale menilo sa to

tina4931
29. apr 2021

Po 15 rokoch

autor
29. apr 2021

Tak potom v poriadku. Ďakujem vám baby.

panelacikova
29. apr 2021

záleží od vakcíny. ak máš v karte uvedené, čím si bola naposledy, tak podľa toho lekár určí, kedy je potrebná ďalšia várka. ak lekár tvrdí, že o 15 rokov, tak o 15 rokov. a vôbec, prečo ťa "prezerá" nejaký závodný lekár? vari prehliadka od obvodného lekára je niečo menej? 😲 ak máš obvodného lekára, tak nemáš ani dôvod nechať sa vyšetrovať závodnému. obvodný urobí všetko ako treba, ak ho o to požiadaš.

e1i
29. apr 2021

@panelacikova pracovna zdravotna sluzba. Tiez sme museli pred nastupom do prace ist k dr ktoreho mala firma zazmluvneneho. Urobil prehliadku a dal kopiu pre obvodaka do karty. Co sa tyka ockovania tak po 15 r. Tiez som este zachytila aj to ze som jednu dostala po 10. (1998,2009)potom to zmenili tak dalsiu budem mat po 15r.

autor
29. apr 2021

Závodný lekár má prezerá, lebo raz za dva roky je povinné túto komplet prehliadku (okrem gynekológa) absolvovať. Chodia tak viacerí ľudia vo viacerých firmách, tak túto otázku netreba riešiť. Osobne s týmto nemám problém. Idem rada, všetko mám vybavené vopred, v prac.dobe a všetkých odborníkov pokope. Výsledky mi dajú pre môjho obvodného. A ten, kto ma prehliada, je rovnaký odborník ako obvodný. Možno aj lepší. A daná vakcína, ktorú spomenul môj lekár, má v letáku po 10 rokoch. Googlila som. Kamoška-rovesníčka bola po 10 r. Tak teda nerozumiem, že niekto po 10 a niekto po 15. Príde mi to také divné..

autor
29. apr 2021

Keď to všetky vravíte, zrejme teda po 15.. Ak to dovtedy zas nezmenia..

zuzanaete
29. apr 2021

Mne lekar povedal, ze sa preockovava po 10-15 rokov. V podstate, ze to moze byt individualne, ze kolko je vakcina ucinna.