Kedy mám ísť na antigénový test?

22. apr 2021

Ahojte,od vcera ma zacali boliet ruky,ziadne ine priznaky nemam na covid,iba toto.Pravdepodobne som to chytila v pondelok ked som bola na nakupoch(ano bola som na nakupoch,kvoli tomu lebo som tehotna a pribrala som drasticky a ziadne moje stare oblecenie uz nebolo dobre)
Je realne aby uz na treti den zacali priznaky?Ked pojdem na antigenovy test tak by uz mohlo ukazat pozitivny vysledok?dakujem

pribinak
22. apr 2021

Prečo si myslíš že máš covid?

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. apr 2021

@cocolino234 @pribinak bolesti svalov?Velmi sa toho bojim kedze som tehotna a videla aky priebeh mal u otca 😞 mozno mam iba vycitky ze som bola na nakupoch a teraz si to namyslam..neviem

brrrrrciatko
22. apr 2021

Svagrina mala teplotu,zle jej bolo a atg jej vysiel negativny.. Potom o 3 dni uz bola pozitivna

renka30
22. apr 2021

Aj pri PCR teste sa udáva, že najlepšie ho urobiť najskôr na 5. deň od posledného blízkeho kontaktu s nakazeným. Mne antigénový ukázal na 2. deň od vypuknutia príznakov - ale mala som teplotu, celkovú slabosť, bolesť hlavy, celého tela

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dollyzv
22. apr 2021

Ja len toľko že v tehotenstve bolesť svalov,kĺbov,krížov je úplne normálna..ak si teda v pokročilejsom stadiu

renka30
22. apr 2021

@cocolino234 nie je to tak, po pozitívnom antigénovom nie je povinnosť isť na PCR

pribinak
22. apr 2021

@cocolino234 nemusí ísť, nie je to povinne.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bets
22. apr 2021

@cocolino234 mne odmietli dat termín na PCR, lebo som v poznámke uviedla pozitívny Ag test.

jazula
22. apr 2021

Ak sa bojíš, choď sa dať otestovať. My sme chodili pravidelne každý víkend na antigen a fakt sme si dávali pozor, len priateľ do prace a na nákup a ja na poradňu... Jeden týždeň v nedeľu sme mali negatívny antigen, v utorok sa pustila slabá nádcha mne (začínala mi pelova sezóna a kvôli tehu bez liekov, tak som myslela, že alergia), v stredu priateľovi, plus on bol taký zoslabnutý trochu, tak ostal doma tiež (chodí do prace na kolobezke, tak sme mysleli, že podcenil zmenu teploty a ofuklo ho), v sobotu sme mali už obaja pozitívny antigen. Na žiadny PCR sme už potom nešli, pekne som bola ja 14 dni v karanténe (okrem tej slabej nádchy pár dni, som bola bez príznakov), priateľ mesiac PN, tiež mierne priznaky, ale zoslabnutý bol a hlavne sa to vlieklo. V každom prípade som rada, že sme to nedostali tesnejšie pred pôrodom a asi sme schytali len slabšiu nalož vďaka respiratorom... Ak ta to ukľudní, na test choď, aspoň budeš vedieť, na čom si. Hlavne sa zbytočne nestresuj a nesleduj, to uškodí najviac. A ak ti aj vyjdú výsledky pozitívne, ešte môžeš byt skoro bez príznakov...už sa zariadis podľa aktuálnej situácie. Fakt sa neoplatí stresovať dopredu 🍀. Plus ak berieš nejaké tehotenske vitamíny, tak sa vlastne dopuješ aj tým, čo doporučujú pri Covidu - C/D/Zinok a máš vlastne pred chorobou náskok 😉

jazula
22. apr 2021

@bets Na PCR posielajú po kontakte s pozitívnym, alebo ak máš priznaky, ale nemáš ešte pozitívny výsledok antigenu. Stačí ak je pozitívny jeden z nich, nepotvrdzuje sa to už ďalším testovaním...

bets
22. apr 2021

@jazula ja chápem, ale ja už mám par dni po 14 dňovej karantene a stále nie som doliecena, tak mam ísť medzi ludi, ja som nebola PN ale na HO, preto ja nebudem mat od lekára ukončenú PN, ani potvrdenie, nič. Len je to na mojej zodpovednosti a medzitým nám zrušili HO, tak mam ísť do práce. Preto kvôli svojmu okoliu a potvrdení do práce som chcela este test.

renka30
22. apr 2021

@bets infekcna uz pravdepodobne nebudeš

bagre
22. apr 2021

Nemusíš mať vôbec covid, chytiť si mohla ale niečo iné...možno sa do rána vyspíš a bude dobre. Ak chceš mať istotu, tak cez víkend by som išla. Mne sa stalo viackrát že ma kadečo bolelo ale covid to nebol.

autor
22. apr 2021

ďakujem Vám za komentáre,trošku som kludnejšia,samozrejme v dnešnej dobe kazdy si mysli ze ked mu nieco boli tak hned má covid🙈 a ja sa toho velmi bojim,nechcem ublizit dietatku♥️Inak som v 25. tyzdni neviem ci v tomto tyzdni je normalne ak mam bolesti svalov🙁

kisskiss
22. apr 2021

Ťažko povedať, či to je covid. Najlepšie je fakt ísť na ten PCR. Inkubačná doba je 2 - 14 dní, tuším priemer je 5 -10 dní.. takže si to mohla chytiť už skôr, než na nákupoch. Na druhej strane, v tehotenstve je slabšia imunita, takže aj taký rýchlejší nástup môže byť.. fakt najhoršie je, že každý koho poznám, tak mu to začalo úplne rozdielnymi príznakmi.. čiže preto je ťažko povedať na začiatku či je to covid alebo niečo iné.. až v tých ďalších dňoch, keď to už viac napadlo telo, sa nám tie priznaky ujednotili na typické - horúčka, vyčerpanosť, kašeľ, strata alebo zmena vnímania chuti a čuchu atď.
Inak taký základ ako to odlíšiť od ozajstnej chrípky je, že chrípka nastupuje veľmi rýchlo, začne ti byť blbo, bolieť telo a do pár hodín vysoké horúčky aj nad 39, ktoré sa o deň dva znížia liekom a potením. Horšie je už odlíšiť, či začína nejaké virózové prechladnutie alebo covid.. tie nastupujú pozvoľnejšie, postupne aj niekoľko dní, aj teplota ide hore pozvoľnejšie, najprv zvýšená, potom môže vystúpiť aj nad 38 (väčšinou pri covide nevystúpi nad 39), ale aj sa ťažšie znižuje.. teda znížiť sa aj dá, ale na ďalší večer/deň ide znovu hore.. aspoň u nás v rodine sa nám tie teploty nechceli dostať pod 37 nejakých 8 až 12 dní.. a aj známi hovorili, že sa ich to nechcelo pustiť.
No a pri tehotenstve veru už človek fakt nevie, či len nemá blbý deň, viac únavy, zlý vplyv počasia alebo naňho niečo fakt lezie..

katulienkax
22. apr 2021

mozno ta bolia ruky z nakupnych tasiek, mna v tehotenstve stale nieco bolelo