Kedy je vhodný čas na tampón?

maria200
3. jún 2015

My ženy to poznáme, buť tampón alebo vložka. Na tampón si tréba zvyknut (Vy viete prečo). Ale kedy je ten vhodný čas vymenit vložku za tampon?

Ďakujem za všetky odpovede 😉

sakura77
3. jún 2015

Záleží na tebe...ja používam tampóny skoro stále. .a hlavne v lete si neviem predstaviť chodit s tou pamperskou teda..takze ak sa cítiš že stále tak stále. .😉

janinah
3. jún 2015

pre mňa tampon len pri mori,inak nie,pripadá mi to ako zátka a všetko tam dnu "kysne"

anieli_1
3. jún 2015

No toto je pre mňa téma celé zle lebo pred detmi som používala len tampony a po pôrode neviem čo sa stalo ale má to strašne bolí takze som musela prejsť na vložky a to je tiež nič moc bo pravidelne mám potom nejaký zápal zaparena som ble ..... A chcem doplniť ze tampony som používala na základke jasné ze tie maličké a s aplikatorom....

zdenka1975
3. jún 2015

u mňa hlavne v noci a v lete. ináč pokukujem aj po menštruačnom kalíšku... 😉

lilimoni
3. jún 2015

Ja som mala menstruacny poharik a to bola parada 🙂 musim si ho znova objednat 🙂

slniecko154
3. jún 2015

no ja odjakziva tampony a vlozky striedam, dlhodobo nie je dobre nosit stale len tampony alebo len vlozky.. na noc mam vzdy len vlozky, cez den ked mam silny menzes tak len tampony (neznesiem ten pocit, ked sa citim jak pokazeny vodovod), ked som mimo domu tiez skor tampony a ked som doma a je slabsi menzes tak si dam vlozku.. takato kombinacia sa mi najviac osvedcila 🙂

alexik11
3. jún 2015

Ja používam len tampóny asi od sedemnástich, vždy ob. Je mi to omnoho pohodlnejšie, nič ma tam neomína, nie som zaparená. Nebolo mi príjemné, keď sa mi tam vložka plandala. Keď sa mení, ako je treba, tak nie je žiadny problém. Treba si akurát nájsť správnu veľkosť. Mňa napríklad od začiatku boleli tie malé, používam tie najväčšie a ani neviem, že ho mám. Je to len o zvyku a o tom, čo ti vyhovuje. 🙂 A treba získať "grif". 😅

simsalabim
3. jún 2015

Ja uz roky iba poharik. Ten komfort oproti vlozkam aj tamponom...no neda sa to ani len porovnat. Keby ho vynasiel muz, pre muzov, uz ma zanho Nobelovu cenu.

mamutka
3. jún 2015

poharik je naj, uplne komfortny, nie ako spominane zalezitosti, navyse kvalitne bielene chemikaliami. Ja uz si ani neviem predstavit pouzivanie tyh nechutnych vloziek, ci tamponov. Treba skusit a porovnat

sissy27
3. jún 2015

nerozumiem čo myslíš tým "kedy je vhodné vymeniť" ... no každá ako sa sama cíti, nie? na tampón si zvykať netreba - treba sa naučiť správne ho zaviesť, inak môže tlačiť a byť nepohodlný, ak je správne zavedený, tak ho nijak necítiš... ak máš na mysli v akom veku je to vhodné - tak je to v podstate tiež jedno, použitím tampónu nedochádza k porušeniu panenskej blany, len je vhodné, aby slečna mala odsledovanú intenzitu krvácania a poznala svoje telo a samozrejme sa naučila tampón správne zaviesť (každé balenie obsahuje návod a verím, že aj na youtube sa nejaké inštruktážne video nájde...)
ja osobne roky používam na 95% tampóny, vložky len na noc a aj to len vtedy, keď viem, že budem spať dlhšie ako 6 hodín, počas dňa mením každé max každé 4 hodiny aj keď je krvácanie slabšie... na denné použitie sú pre mňa vložky nepohodlné, kalíšok z prakticko-hygienických dôvodov nepredstaviteľný... každá si musí nájsť to, čo jej najlepšie vyhovuje 🙂

sorciera24
3. jún 2015

nenavidim tampony!.....mala som ich nevyhnutne asi 3krat v zivote (dovolenka, promocie...).....no hnus.......na vlozky som bola zvyknuta, az kym po 2om porode neprisli silne MS......vyskusala som menstruacny kalisok......a to je bomba!.....obavala som sa prave kvoli porovnaniu s tamponmi...ale to je nieco uplne ine.......normalne sa tesim na dalsiu MS, lebo s kaliskom ani neviem, ze ju mam....