Kedy dostanem menštruáciu po pôrode, keď nekojím?

zabina27
24. aug 2014

Kedy asi by som mohla čakať prvý menzes? Som 3 mesiace po pôrode, nekojím, menzes som ešte nedostala. Môže to byť ovplyvnené tým, že malého uspávam na prsníku? Asi mu tam niečo málo tečie, ale na kojenie to bohužiaľ nestačí, mlieko som stratila a teda cez deň je na nutrilone. Myslela som si, že keď nekojím, že príde každú chvíľu, aké máte skúsenosti?

luba41
25. aug 2014

@zabina27 no asi pokial dojčíš, tak je možné, že nedostaneš..niektoré dostanú až ked úplne prestanú dpjčiť / aj u mna tak bolo/..aj to uspávanie na prsníku je vlastne dojčenie..to sa Ti len zdá, že MM tam nie je /nemusíš nič odsať, nemusíš mať naliate prsia/.. MM sa len tak nestratí-vždy sú v tom chyby pri dojčení, ktoré vedú k postupnému znižovaniu tvorby ..ak vidíš, že malý je na prsníku spokojný, nechceš sa vrátiť k plnému dojčeniu.? aj po týždnoch za pomoci laktačnej a trochu sebazaprenia a výdrže, sa to dá.. 😉

zabina27
autor
25. aug 2014

@luba41 Ahoj, vies co, ty si mi tusim radila aj ked som zacala mat problemy s dojcenim. Uz sa k tomu pri Filipkovi asi nevratim, skusala som aj laktacnu, lenze mala som viac problemov naraz. Najskor maly strajkoval, akosi sme to prekonali, ale manzel ostal chory, potom bol 2 a pol tyzdna v nemocnici, ja som mala psychiku uplne v keli, jest mi nechutilo, maly by nemal ziadne ziviny odo mna... no koniec, proste som si "uzila" ☹ aj potom som este skusila par veci, od jednoduchych babskych, az po costi, ale asi ta psychika bola u mna podstatna, ked som nebola v pohode, tak to bolo na figu, muz ma stale zdrav. problemy, takze uz to neriesim. Som si povedala, ze nech ma maly v ramci moznosti vyrovnanu maminu, tak nas nebudem trapit, lebo aj v zaciatkoch som mala menej mlieka, maly bol a stale je hladosko 🙂
snad ak bude druhe babo, bude to lepsie
takze aj taketo male dojcenie moze mat vplyv na menzes?