Keď zjem varené jedlo, tak mám hnačku

lenkasmajlovaa
15. sep 2024

Ahojte,

chcem sa s vami poradit, rozmyslam ze zajdem k doktorovi ale bojim sa ze ma posle na gastro na hadicku :/ uz dlhsiu dobu ked nieco zjem ako jedlo varene tak ma prehana na hnacku. Uz sa bojim jest varene jedla ci ma zas neprezenie. Niekedy ma z mlieka prezenie, niekedy ma z vareneho masa prezenie, z prazenice. Neviem ci to s tym suvisi ale beriem kvapky na zelezo. Uz neviem co mam jest aby ma neprehanalo a robi mi to aj problemy v praci ze zas ma prezenie. Dakujem za rady

petka552
15. sep 2024

@lenkasmajlovaa zelezo moje bud zapekat alebo prehanat

lenkasmajlovaa
autor
15. sep 2024

@petka552 zelezo beriem kazdy 3ti den a prehana ma aj v den ked ho nepijem

luciaruz
15. sep 2024

Choď na imunoalergo. Vyziadaj si testy na potravinove alergie. Z krvi sa to robí. Gastro by som ale odporúčila tiež. Mozes mat vazne poskodenu crevnu mikrofloru. Necakaj a chod to okamžite riešiť.

veselo_neveselo
15. sep 2024

Skus si navarit nieco zdrave 🙂 Ani mlieko, ani maso, prazenicu.
Ked si das zeleninuvu polievku, aj z tej behas?
Mozno len potrebujes viac vlakniny a menej mastne, a stolica sa upravi. Lebo ist na wc po kazdom jedle je normalne ( a zdrave), len teda ta konzistencia...skus viac zeleniny, strukovin, a cim menej tuku.

lenkasmajlovaa
autor
16. sep 2024

@luciaruz to radsej si dam vysetrit krv dobry napad dakujem, na gastro sa bojim ist na tu kolonoskopiu :/

lenkasmajlovaa
autor
16. sep 2024

@veselo_neveselo mna niekedy prehana z rezancovej polievky

meringe70
16. sep 2024

@lenkasmajlovaa tak vyskúšaj nedať rezance do polievky, nech tam nie je žiaden lepok a skús len čistý zeleninový vývar s aj s tou varenou zeleninou. No a to gastro bude asi tiež dobrý nápad, keď to nepomôže. Skúšaj lahke jedla na trávenie, dusenú či varenú zeleninu možno, ak to bude lepšie, postupne pridávať napríklad ryžu, varené dusené mäso pripadne (po troškách) a samozrejme minimum tuku pridávať do jedál… toto aspoň zaberalo mne