Keď sa zobudím, tak som unavená

24. dec 2021

Kazdy den sa zobudim a uz som unavena, nevladzem mozem spat aj 9 hodin a unavena som akokeby som ani nespala..cely den vycerpana, bez nalady a nevladzem, nejake rady ako sa kus prebrat?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. dec 2021

@viestta skusim doplnit vdaka aj tak za radu

im709vf
24. dec 2021

Tam príčin môže byť mnoho. Od takých smiešnych ako vyššie spomínané Dčko, alebo aj nedostatok železa, až po anemiu a rôzne iné závažnejšie ochorenia. Dala by som skontroloval krvný obraz

tosomja
24. dec 2021

Ja som tiež bola stále unavená, zvýšila som magnézium a železo a už dobre. Zatiaľ

lucia851
24. dec 2021

@viestta pravda to nie je, ja užívam vitamín D a tiež som stále unavená a keď vstávam ráno som úplne rozbita

cimage
24. dec 2021

Ja som mala taku unavu na zaciatku tehotenstva😁.

lindous
24. dec 2021

U mojej maminy to bol jedným z prvých signálov ochorenia štítnej žľazy, tých príčin naozaj môže byť mnoho ... a s Dčkom to pravda je, @lucia851 , ľudia s nedostatkom toho vitamínu naozaj často okrem iného trpia chronickou únavou ... ak nepomáha, príčina je iná ... anémia, hormonálne zmeny, psychické problémy, dokonca aj intolerancie a mnoho ďalších ochorení ...

ale to nechcem autorku strašiť, ak nemáš iné príznaky, začala by som tým D, to môže súvisieť aj s tým, že si bez nálady 🙂

nikpa
24. dec 2021

Mne v tomto pomohlo doplniť železo. Ale ako tu píšu, môže to mať viacej dôvodov. Zašla by som k obvodnej nech spraví krvný obraz .

carambolos
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
20erika07
24. dec 2021

Okrem vyssie spomenutych, paradoxne cim viac spim ja alebo muz, tym sme viac unavenejsi. Ked spim 8hod energia miziva, ked spim 6hod ficim v pohode.

znikol97
24. dec 2021

Mám ten istý problém... Anémia, ochorenie štítnej žľazy... Určite treba spraviť krvný obraz, dosadiť viť D a magnézium, prípadne viac tekutín...

autor
24. dec 2021

@znikol97 na vysetrenie na stitnu doktor povedal ze nemusim ist ze hormony boli z krvi v normalnych hodnotach a ze na 99,9% mam stitnu v poriadku tak ma neposlal na vysetrenie, a krv bola tiez v poriadku to sa robili vsetky vysetrenia v lete tak neviem

znikol97
24. dec 2021

A pitný režim? Stresový spôsob života?

autor
24. dec 2021

@znikol97 dodrziavam, minimalne 2litre denne vypijem mineralky, stresove obdobie to moze byt ze ano aj take uzkostne by som povedala ale zeby z toho bola unava no neviem

alison11
25. dec 2021

Daj si vziať u obvodného krvný obraz,pečeňové testy,na štítnu žľazu.Brať môžeš kyselinu listovú,piť zelený čaj niečo pomôže mala som toto aj mávam mám genetickú vadu pečene vyšší bilirubín a aj som mávala anémiu zo silnejšej ms na to mi pomáhal Globifern je to ľahk spracovaťeľné železo voľno predajné a nakoniec som z Hak vyriešila anémiu,zato cez zimu mi slnko chýba a tak beriem D3 omega,najskôr si daj vyšetriť čo som písala a ak niektoré z toho potom rieš z doplnkami 🙂 Držím palce.

veselo_neveselo
25. dec 2021

teda, vidim ze asi budem prva co to spomenie. ale taketo su aj priznaky depresie, pripadne vyhorenia. Samozrejme nikto nechce brat lieky ked mu "vlastne nic nieje". Preto by som ja zacala uplne od zaciatku- este raz krv, pozriet vitaminy, hormony. Zacat cvicit, denne pohyb na vzduchu. Zacat sa starat o seba "mentalne" - joga, meditovat ak sa da, pisat dennik, novy konicek, alebo objavit stary. Prehodnotit hladiny stresu, naklad v praci, znizit stres ako prioritu. Ist na dovolenku - ale taku naozaj dovolenku. aj pre hlavu. Ak mentalne ani toto do par mesiacov nepomoze. smer psycholog, nasledne psychiater na konzultaciu.
Potom su tak aj take veci, co sa daju pozriet, ako kvalitu spanku, kvalitu stravy; napr prilis cukru atd tiez vie s clovekom zamavat.

ja123456789
25. dec 2021

Skus pohyb na cetstvom vduchu a vyvazenu stravu aj to môže byť príčinou unavy