Keď mám ísť mimo domu, tak ma trápia závraty

jaro1234444
31. okt 2022

Ahojte. Mám problem s tým, že ak mám niekam ísť mimo domu ma začnú trápiť také závraty ako keby a prestanem potom aj vnímať dobre. Také čudné pocity, ktoré neviem ovplyvniť. Mám diagnostikovanú úzkostnu poruchu. Momentálne beriem pár dni citalec a antipsychotiká asi 2 mesiace už. Mám aj ozvučené myšlienky. Keď si predstavujem nejakú situáciu tak v nej hovorím alebo nejaká konkrétna osoba, sú to vlastne hlasy v hlave ale produkuje ich moja myseľ a viem že nie su reálne ale len v mojej hlave. Nechcem sa sociálne izolovať, ale trápi ma toto a neviem to ovplyvniť. Pred tým som sa tiež sociálne neizoloval, len ma netrápilo toto. Neviem či to robí podvedomie už alebo tá úzkosť. Doktorka mi k predpisu antipsychotík stále dáva akútne a prechodné psychotické poruchy. Bojím sa, že mám aj schizofréniu lebo to trvá už dlhšie. Mám aj OCD prejavy, povedal som jej o tom. Ak máte niekto skúsenosti alebo rady čo by to mohlo byť budem rád.

blog_betka
31. okt 2022

@jaro1234444 ja mam tiež uzkosti a bojím sa ísť sama niekam ale treba postupne chodiť lebo čím viac budeš prekonávať tým lepšie sa budeš cítiť. Všetko potrebuje čas

neson123
31. okt 2022

Tiež to tak mám už dlhšie, hlavne ked mám ísť do obchodu alebo niekam kde sú ľudia príde namňa stres(úplne z ničoho) a také akoby závraty.Nemám ešte diagnostikované nič, ale zájdem k psychologičke v prvom rade a potom uvidím.Pociťujem aj taký akoby vnútorný nepokoj, neviem či to všetko robí psychika či čo..

biankaaaa
31. okt 2022

Aj mňa to trápi. Len čo vyjdem von, zatočí sa mi hlava, mám pocit, že horšie vidím, cítim sa "mimo". Začínam s terapiou

neson123
31. okt 2022

@biankaaaa mozem sa spytat s akou terapiou zacinate?u psychologa alebo ako?nech viem tiez nejako zacat

biankaaaa
1. nov 2022

@neson123 áno u psychológa. Konkrétne je to KBT terapia, tá je najúčinnejšia na úzkostné poruchy. Tak uvidíme

neson123
1. nov 2022

@biankaaaa dobre ďakujem a držim palce

biankaaaa
1. nov 2022

@neson123 ďakujem pekne, nápodobne 😊

neson123
1. nov 2022

@biankaaaa ďakujem 😊

naty_10
1. nov 2022

@jaro1234444 mám to iste,pravidelne 🤷‍♀️ Aj do práce keď idem,neviem poriadne pozerať do PC lebo sa mi všetko kruti,ale keď sa ukludnim tak to prejde 🤦‍♀️ Mám diagnostikovanú uzkostnu a panicku poruchu,takze určite to bude aj tým 🤦‍♀️ Najskôr som sa snažila proti tomu bojovať ale zisťujem že je lepšie to prijať,ale trpim tým 10 rokov a liečim sa 5 rokov 🤷‍♀️ Rada by som ti pomohla,ale na toto pomôže asi len čas a sám sa s tým naučíš pracovať.Držím ti palce nech už to bude akokoľvek 🍀