Kde všade bude záznam o tom, že sa liečim na popôrodnú depresiu?

29. júl 2022

Prosim vas ak budem niekedy liecena na poporodnu depresiu kde vsade bude o tom zaznam? Moze to byt pouzite niekedy proti mne..? Dakujem

xsimonkax
29. júl 2022

Žiaden tvoj lekársky záznam nebude nikdy použitý proti tebe a nikto sa o tom nedozvie pokiaľ ty to niekomu neprezradís. Je to lekárske tajomstvo. P. S. Neboj sa, niet sa začo hanbiť, držím palce a prajem všetko dobré. 🍀

autor
29. júl 2022

@xsimonkax no urcite to bude vediet manzel a on to moze teoreticky povedat hocikomu.. Kedze som 2x vydata uz nemam ruzove okuliare a viem ze ked sa clovej rozvadza vie byt zakerny..

autor
29. júl 2022

@xsimonkax nie ze by som sa chcela rozviest, mame krasny vztah ale... Vzdy je tam ale

petamich
29. júl 2022

neliecena poporodna depresia je podla mna vaznejsia vec ako to, ze to hypoteticky tvoj manzel vytiahne o 10 rokov na sude 🤷‍♀️ pises, ze mate krasny vztah, tak mu prosim doveruj a najdi pomoc, ktoru potrebujes

123nikolaa123
11. nov 2022

Ahoj, pozor, chlapi vedia byť zákerní... s mojím nám to škrípe a už to vytiahol ... hoci ma veľmi podporoval, chodil so mnou aj k lekárke a veľa mi s malou pomáhal aj pomáha

nepic
11. nov 2022

@123nikolaa123
Normálny chlap to nebude nikdy vyťahovať,nech by sa stalo čokoľvek. A na debila sa môžeš vykašľať,to ti hovorím ja ako muž.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkadenisa
11. nov 2022

Popôrodná depresia nie je stav, ktorý by si si sama privodila. Ak by toto vytiahol na súde, je to obyčajný chudák. Veď to nie sú drogy, alkohol, hazard... Ty za to nemôžeš. Držím palce, nech je všetko ok 💕

maryetta
11. nov 2022

@lenkadenisa presne tak. Je to stav za ktory si autorka nemoze sama.
Dolezite je ale tuto situaciu riesit. Hlavu hore. 😉

dkethe
11. nov 2022

@nepic az pri rozvode spoznas charakter cloveka.. 😔

Autorka, chapem tvoju obavu. Mohol by... Co ti budem klamat.
No zial, poporodnu depku treba riesit. Mozno skus najprv laktacnu poradkynu, dulu (chodia aj v 6nedeli a niektore fakt vedia pomoct) - tie pridu k tebe domov. Ci psychologa, a az tak psychiatra s liekmi. Len ries rychlo, su to akutne stavy.

maris5
11. nov 2022

Nasa spolocnost by sa mala konecne naucit, ze mat psychicke problemy nie ja hanba, ale choroba ako kazda ina a treba sa na nu liecit. Tak ako choremu na chripku podam caj a polievku, tak choreho na dusi zoberiem za ruku a odvediem k lekarovi, ktory mu pomoze. Poporodnou depresiou trpi vela zien, a netreba sa za to hanbit, ale rozumiem, ze je to moze niekto pouzit proti tebe. Vtedy sa netreba zrutit, ale ostro vystupit voci tomu cloveku, ze ci on ked ma infart, ci nejde k lekarovi.
Je potrebne informovat o tom manzela? K lekarovi chod aj s dietatom, pripadne ho nechaj postrazit niekomu s tym, ze ides k lekarovi ale nepovies k akemu, pripadne k zubarovi a pod.

derdia
11. nov 2022

Ja si myslim, ze milion zien ma problem, rozne myslienky, stavy uzkosti, smutok, beznadej... Dlhotrvajuci... Ale malokto ide a riesi to s doktorom...
Je to tazka situacia. Ale pre svoje a dietatkove dobro chod...

derdia
11. nov 2022

Ak nechces tak to manzelovi nehovor... Mozes to povedat neskor, ked bude chciet...