Kde mi v tejto dobe urobia neurologické vyšetrenie a CT hlavy?

barbora1992
20. dec 2021

Ahojte! Od narodenia mám zdravotné problémy a som preto sledovaná v neurologickej ambulancii. Posledných pár mesiacov sa nemôžem dostať na vyšetrenie, nakoľko naša nemocnica rieši len covid. Potvrdila mi to aj sestrička môjho neurológa. Ide o to, že ma v poslednej dobe takmer každý deň bolí hlava. Nie príliš, ale keďže sa to opakuje takmer denne, potrebovala by som podstúpiť neurologické vyšetrenie a CT.
Kde by ma prosím vás, v tejto dobe vyšetrili? Myslím, že to môže byť spôsobené bolesťami chrbtice, ale ako mama dvoch malých detí nechcem niečo zanedbať a bojím sa,aby nešlo o niečo vážne. Vopred veľmi pekne ďakujem za pomoc!

zefyra
20. dec 2021

@barbora1992 Vyšetrenie v Agel Clinic BA, termín som dostala do par dni, platí sa 40 euro, je to súkromná klinika. Bola som tam u Dr. Traubnerova, 100 % spokojnosť. Napísala mi lumbálnu punkciu, že si mám zavolať do univerzitnej nemocnice v BA a povedať ze idem od nej, termín som dostala do 3 dní, čiže do týždňa som mala všetko vybavené.

julka188
20. dec 2021

@barbora1992 v Starej Lubovni sa v pohode objednas na CT, tak sa mi nechce verit, ze tam, kde byvas sa neda. A neurologovia, ktori nepracuju v nemocnici, ale vo vlastnej ambulancii normalne dalej osetruju pacientov, skusala si sa k nejakemu objednat?

liljana
20. dec 2021

No, to je ten problem. nemocnice obsadene neockovanymi a biela medicina sa nerobi, ak nie si v okamzitom ohrozeni zivota. Jedine obehnut/zavolat na viac nemocnic.

mikadooo
20. dec 2021

@barbora1992 kamoška sa objednala v medissime (neviem ale či si z ba), termín dostala o dva týždne, zaplatila 2€ - za cd s výsledkom. Mala výmenný lístok samozrejme. Takže nie všetko súkromné musí byť drahé. Držím palce

barbora1992
autor
20. dec 2021

@mikadooo Lenže kto mi ten výmenný lístok dá, keď môj neurológ nepracuje?

barbora1992
autor
20. dec 2021

@zefyra Ďakujem veľmi pekne! Skúsim...

zefyra
20. dec 2021

@barbora1992 Nepotrebujú tam žiadny lístok.

loginexistuje
20. dec 2021

@barbora1992 sak obvodny lekar ti da vymenny listok

loginexistuje
20. dec 2021

ct ti bez ziadanky od neurologa neurobia
@zefyra nikde na slovensku tak nezavadzaj

loginexistuje
20. dec 2021

@barbora1992 vyskusaj neurologa v sali da sa objednat odporucam midr juraj toth dostanes termin na januar ale tak ak to vydrzalo tak dlho tak to uz vydrzi
dovtedy si daj skontrolovat zuby napr casto moze aj skryty zapal to sposobovat alebo vyssi tlak ci stres

zefyra
20. dec 2021

@loginexistuje Veď tu žiadanku na CT jej dá neurologička, k neurologičke žiadnu nepotrebuje, tak sa tu do mňa neobuvaj. Čoraz viacej mňa prekvapuje aká je tu na MK nevraživosť.