Kde ma vyšetria, keď má teplotu a som nachladnutá?

8. sep 2020

Dobry den, nemate skusenosti co v pripade, ze som nachladena a mam zvysenu teplotu. Vysetria ma niekde? Alebo az potom ako mi urobia test na covid? Dakujem

janinah
8. sep 2020

máš anamnezu na covid?,budú sa pýtať,najprv zavolaj tam,kde chceš byť ošetrená

autor
8. sep 2020

@janinah praveze nie, preto neviem co robit v tomto pripade. Myslela som, ze to vylezim, ze je to len zapalene jrdlo a chytene dutiny ale uz mam 38 teplotu.

janinah
8. sep 2020

ktorý den teplota?ak prvý,tak by som ešte samoliečila,ak sa to bud ezhošovať,tak volať obv. dr....

vikusjk
8. sep 2020

Ako dlho mas teplotu? Pri malej vzdy cakam 24 hod, ci teplota neustupi, dovtedy ani nejdem k lekarke, lebo ani CRP dovtedy neukaze, ci ma v tele nejaky zapal, preto sa pytam. Inak na tvoju otazku odpovie najlepsie tvoja obvodna lekarka ;)

autor
8. sep 2020

Dakujem Vam za rady. Zajtra zavolam lekarke. Teplotu mam treti den, prve dva dni som mala max 37.5, az dnes mi vystupila na 38.

mogaa
8. sep 2020

treba zavolať lekárke podľa ostatných príznakov ti buď pošle cez e-recept do lekárne ATB alebo ťa pošle na test

mogaa
8. sep 2020

ono ak nekašleš alebo nemáš problém s dýchaním tak na 90% ti pošle do lekárne recept na ATB

belllinka
8. sep 2020

Zavolaj zajtra lekarke. Ja som mala v aprili brutal kasel, ale bez vysetrenia osobneho a crp mi atb nepredpisal

panelacikova
8. sep 2020

@mogaa som toho názoru čo aj
@belllinka že aby sa predpisovali ATB bez vyšetrenia, mi pripadá absurdné...
autorka: volaj zajtra lekárovi, uvidíš, aké pokyny ti dá.. ale ak máš vírus (akýkoľvek), tak ATB sú ti viac na škodu a žiadny úžitok..