Každý večer sa bojím, že sa ráno nezobudím

3. aug 2022

Ahoj, poslednú dobu je to strašné stále keď idem spať mám strach že zomriem v spánku (ja mám konkrétne strašne tvrdý spánok) bojím sa hlavne kvôli tomu že o tom nebudem vedieť,a jednoducho všetko skončí,chcem žiť, mám ešte veľa plánov do života. Už mám zo spánku strašnú paniku.

irusa
3. aug 2022

veď to by bola najkrajšia smrť...horšie by bolo ak sa ráno zobudíš a si mŕtva....ale teraz vážne asi to chce nejakú psychologickú pomoc...

silvusa123
3. aug 2022

To trápi aj mňa 😃 sú to takzvané úzkosti

panelacikova
3. aug 2022

@irusa no to si jej mala čo napísať 😀 teraz sa bude báť, že bude mať klinickú smrť 😀

irusa
3. aug 2022

@panelacikova 🙉🙊

marianarem
3. aug 2022

Urcite vyhladaj psychoterapiu, za takymto neobvyklym strachom sa vacsinou skryva nejaky iny strach z niecoho realnejsieho, nejaka nespracovana trauma, vnutorne presvedcenie...Treba prist na podstatu problemu.

tanyan
3. aug 2022

Mohla by pomôcť aj návšteva neurológa, aby zhodnotil možné fyziologické príčiny a podľa potreby môže predpísať aj tabletky na vyrovnanie chemickej nerovnováhy (nejaké ľahšie anti-depresíva).
Ja som mala po puberte opačný problém - nechcela som sa už zobudiť a lieky to pekne skorigovali.

banderaska29
3. aug 2022

kedy ti to začalo ? od akého dňa, podnetu, situácie si nad tým začala premýšlať ?

jaskolka
3. aug 2022

@irusa to by bolo veru dosť blbé.. Zobudiť sa mŕtva 👌👌👌

bluka2
3. aug 2022

@irusa stále uvažujem, ako to presne myslíš 😂 to je haluz

estrella5
3. aug 2022

Ja mám tiež veľký strach zo smrti.. A síce sa nebojím, že sa nezobudím, ale mne zas prídu do hlavy niekedy také myšlienky, že "ty kokso, ale ty fakt niekedy umrieš" a obrovský strach k tomu, úzkosť, niekedy až do plaču mi je.. Alebo myšlienky, že vlastne spánok je ako keby smrť (nevnímaš,...) a vtedy ma premkne divný pocit, že ale ja nechcem zaspať, veď to ako keby som umrela... 🙈 Ja som psychológa nevyhľadala, ale tebe to pokrytecky poradím 🙃 (lebo si myslím, že je to veľmi rozumné riešenie na niečo takéto).... Mne pomáha vedome myšlienky odkloniť niekam inam.. Cez deň sa snažím byť aktívna, produktívna nech nemyslím na "hlúposti".... A večer pri zaspávaní si rada pozriem nejaké videá/filmy s dobrou tématikou alebo si dám do slúchatok podcast alebo riadenú meditáciu na dobrý spánok... A ak je moc zle, tak k tomu podcastu si streknem dospinox (melatonín v spreji) a to ma príjemne privedie do stavu spánku 🙃

liljana
3. aug 2022

Tak spavaj cez den a zabudis sa vzdy vecer.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wtroa001
4. aug 2022

Ahoj 🙂 Thanatofóbia je intenzívny strach zo smrti alebo z procesu umierania. Iný názov pre tento stav je „úzkosť zo smrti“. Môžete mať obavy z vlastnej smrti alebo zo smrti niekoho, na kom vám záleží. Jedna štúdia ukazuje, že 3 až 10 % ľudí cíti, že sú nervóznejší ako ostatní z pomyslenia na smrť. Väčšina ľudí s thanatofóbiou veľmi dobre reaguje na liečbu. Štúdie v skutočnosti ukazujú, že expozičná terapia pomáha väčšine ľudí žijúcich so špecifickými fobickými poruchami. 🙂