Každý druhý deň ma bolia nohy

orchidea89
6. feb 2021

Zdravím, skoro každý druhý deň má bolia nohy :/ som veľmi unavená. Aj pred menštruáciou má bolia aj po menštruácie.
Bolí ma len pod kolenami...neviem ako sa volá tá kosť 🤣ale bolí ma tá kosť...nohy cítim, že mám veľmi ťažké unavené 🥱
Má s tým niekto skúsenosti? ... Ďakujem.

thewitch
6. feb 2021

Mňa bolia niekedy bedrové kĺby cez menzes ale že to súvisí aj s kŕčovkami.

abdn16
6. feb 2021

Aj ja mám rovnaký problém najviac ma bolia pred, počas a po menšt. Niekedy sa to nedá vydržať, celú noc nespím. Nevyriešilo sa to nijako. Dr to po krvných testoch uzavrela ako nedostatok železa. Železo beriem... Ale bolia ma inokedy, aj keď nemám menšt. Ja som si samodiagnostikovala syndróm nepokojných nôh...lebo nebolia ma jedine vtedy, keď sa hýbem. Akonáhle ľahnem na gauč či do postele, nedá sa to vydržať. Mám to snáď od dieťaťa.

bettie
6. feb 2021

@abdn16 ak si este nevyskusala, skus pred spanim natriet Alpou. Aj 2x. Mne to pomaha. Bez toho by som nezaspala.

cukroska
6. feb 2021

@orchidea89 ja mam rovnaký problém. Už som s toho zúfalá.. Bolia ma cele nohy, proste unavene, kŕče (napriek tomu w že beriem stále magnézium) pravdepodobne u mňa od kŕčových žil. Raz som bola s tým na chirurgii a predpísal mi detralex užívať prvý týždeň 4 tabletky a potmm znížiť na 2 tabletky. Tak som si kúpila a naordinovala a už pomaly asi zaberá, lebo ma bolia už menej. Ja chodím na dvanástky, mam prácu v stoji bez pohybu tak u mňa je to tým zrejme. Ale mávam to pravidelne a naozaj vám verím. Ale takú únavu a bolesť nôh, že sa nedokážem druhý deň pohnúť. Hlavne po druhej dvanástke je to hrozné. Navyše ma začali bolieť aj kolená. Ale u mňa to už bude vekom. Keďže už mám dávno po 40tke. Zájdite k lekárovi on vás vyšetrí a určí liečbu. Nech ste čím skôr fit.