Každý deň mám závraty

aurelka1
17. aug 2024

Ahojte viem že viac krat tu píšem len neviem co mam uz robit som strašne zúfalá nebladzem kazdy den dostávam závraty alebo uz neviem co to je strašne ťahanie jazyka boli mi jazyk na oboch stranách strpnu mi pery nie cele
Mam bolesť na podnebí
Točenie hlavy aj strašná bolesť hlavy
Začali ma bolieť aj zuby
dost často mi príde ako na odpadnutie
Ťažko sa mi dýcha a slabá bolesť na hrudi
Niekedy mam ako kŕče v rukách a niekedy mam len trpnutie a ako ma to chytí tak dost ma tlači v krku ako dusenie a veľký strach že sa mi niečo stane že nedám bože zomriem vážne uz neviem ako ďalej nechodím nikam bojím sa

nika23t
17. aug 2024

@aurelka1 smer lekár, neurológ, psycholog... Už lekár posúdi, kam najskôr.

aurelka1
autor
17. aug 2024

@nika23t chodim žijem v zahraničí keď idem k obvodnému tém ma nikam neposiela a ani nic stym nerobí 🥹

minnie30
17. aug 2024

netrpnu ti aj ruky, nohy, v hlave? Aha, trpnu, prečítala som ešte raz....Lebo príznaky sú ako pri tetánii a teda aj ja mávam často točenie, zvýš magnézium, vody vypi minimálne 2l denne, vitamín B, to ti neuškodí, uvidíš, ako sa budeš cítiť po týždni a viac...

krnacova737382929
17. aug 2024

@aurelka1 to iste som mala aj ja

aurelka1
autor
17. aug 2024

@krnacova737382929 a čo to bolo ak smiem vedieť a prestalo to

aurelka1
autor
17. aug 2024

@minnie30 teraz som to mala úplne som nemohla dýchať ťahajú mi jazyk veľmi takža tvar vyplakala som sa prešlo to

Úplne cítim že už odpadávam hruza

nika23t
17. aug 2024

@aurelka1 alebo ešte panicky porucha. Aj to môže súvisieť s tým, aké máš príznaky. Precitaj si niečo o tom, skus nejaké relaxačné cvičenia. Musíš sa naučiť, ako zvládnuť, keď na Teba takýto nepríjemný pocit príde. A ako ostať pokojna. Lebo ten strach je horší ako samotné príznaky.

aurelka1
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aurelka1
autor
17. aug 2024

@nika23t Tak príde to že mám bolesť a ako závrat hlavy sťahuje mi veľmi tvar cítim veľmi takže okolo úst ťahá mi veľmi jazyk potom ho držím len vonku preženie ma toaletu potom vracať a úplne že už odpadávam

krnacova737382929
17. aug 2024

@aurelka1 1 rok som nebola vonka stale len doma bala som sa myslela som si ze ked pojdem vonka tak odpadnem alebo zomriem cely rok som skoro prelezala nedokzala som sama ani vstat z postele bolo mi stale velmi zle...mala som panicke ataky nemohla som dychat tocila sa mi hlava trplo mi cele telo stale som mala mdloby a nevedela som sa riadne ani nadichnut stale mdloby busenie srdca ja som na to bralala len magnesium lacto ani ku psycholocicke proste nic len stale za mnou chodila zachranka🙃 ...sama som si to uvedomila ze to je len v mojej hlave...antidepresiva som sa bala uzivat

aurelka1
autor
17. aug 2024

@krnacova737382929 aj ja sa ich bojím užívať
Cítim sa veľmi hrozne stále len plačem veľmi sa bojím stačí ma v krku stále sa mi ťažko dýcha bojím sa ist spat ja mam naopak nemozem ležať lebo je este horšie stále mam pocit že mi je niečo že teraz mam infarkt alebo porážku co ak zomriem stratila som za 2 roky blízkych ľudí hlavne ocka veľmi sa bojím smrti

krnacova737382929
18. aug 2024

@aurelka1 chapem ta je to tazke sa stoho dostat,ale verim tomu ze to ti prejde aj same len si kup to magnezium alebo nieco v lekarni ty poradia alebo naozaj ist k psychologicke mne doma nikto nechcel verit ze to mam stale mi rozparvali ze si vimislam a tak ze to uz prehanam...to aj ja spat som ties nemohla mislela som si ze zomieram srdce mi islo vybuchnut neviem ako by som ty poradila sa s toho dostat mne pomohlo ked som isla s niekym vonka a tak som na to nemislela az tak ale bolo to tazke prekonat...tak to mi je luto

minnie30
18. aug 2024

@aurelka1 písala som ti ip

modastore
18. aug 2024

Každa choroba je z nervou, moj muž to mal od 28 rokov, tiež že asi porážka , dnes má 53r. a stále na liekoch , polepšilo sa mu ked mu nastavili xanax, rivotril, nemohol spávat, diagnoza: nepišem odborne ale,, strach z buducnosti,, obrazne..do toho sa pridružili ine problemy , zle sedenie, samozrejme ,,coviid,,očkovanie a ide to s nim dole vodou ....tiež to može byt ako aj mne zistili slabá Epilepsia, trpla mi ruka vykrucalo mi usta, išla som na urgend, spravila mi komp. vyšet. MR , nie taká riadne , že by som odpadla ale slabšia, mam nasedené lieky, liečim sa ,pojdem na kontrolu teraz dufam že sa to zlepší a vysadia mi to,je dobre to podchytit skor, ale tiež som len tak čumela ,že ta epilepsia má aj miernejšie príznaky a človek o tom nevie....takže treba všetky vyšetrenia a ked budeš mat všetko ok, tak joga ,klud,relax,a začat žit,lebo záleží aj aké zázemie máš ,či máš doma klud a je všetko ok...lebo ked je človek spokojny vo všetkom tak by mohol byt ok...len tažko je niekomu toto hovorit ked má bolesti, nie si v tom sama.....všetko dobre prajem

aurelka1
autor
18. aug 2024

Ďakujem veľmi pekne…. Nemyslím si žeby to mohla byt epilepsia lebo vždy keď ma to chiti a napríklad upokim sa tým že ma objíma mama tak cítim že je lepšie súkromný dr. Povedal že mám asi štítnu žľazu že ju nahmatať veľkú vážne už sama neviem čo to môže byt

modastore
19. aug 2024

držim palce,...nech vám to prejde.....

aurelka1
autor
19. aug 2024

@modastore bola som dnes u svojho obvodného lekára dal mi tabletky sertraline 50mg neviem či sú dobre či ich brat