Každú chorobu chytím od detí

14. feb 2024

Ahojte, prosím poraďte. Odkedy chodí staršie dieťa do škôlky, je samozrejme často choré a tým pádom aj mladšie dieťa s ktorým som ešte na rodičovskej. Čiže tak zhruba 2 týždne kým sa z toho dostanú a keď sú už oni fit, jasne ze potom to chytím aj ja a som pár dní úplne nanič. Akože nič strašné len väčšinový bolesť hlavy, hrdla, sople. Predtym než som nemala deti nebývala som skoro vôbec chorá, max 1 x do roka ale teraz som už z toho na nervi. Poraďte prosím niečo účinné, klasické vitamíny ako C, D, zinok to všetko užívam pravidelne. No asi to nestačí 🤷‍♀️

thoughtfulweirdo
14. feb 2024

Ani ja som nebývala chorá, kým nezačala dcéra chodiť do škôlky. Teraz od nej chytím každý jeden sopel. Vďakabohu, že nosí len tie sople a nie iné chuťovky 🙏 ja som kvôli tomu začala otužovanie, chodím od jesene do jari plávať do rieky, ale po roku zatiaľ nulový prínos pre imunitu, takže už mi došli riešenia.

ankare
14. feb 2024

My sme na Tom podobne.

autor
14. feb 2024

No už keď ani otužovanie nepomôže tak to už fakt asi nič. A dlho sa na to tiež odhodlavam, zatiaľ som začala len so sprchovaním vlažnou vodou, doteraz som sa v sprche varila ale už strácam motivác ak mi ani toto nezaručí zdravie 😳

nikola81
14. feb 2024

Toto iste zazivam aj ja, a to syn chodi uz do prveho rocnika. Do skolky nastupil ked mal 2r3m a odvtedy som vzdy vsetko od neho chytala a s ovela horsim priebehom. Z mojej skusenosti...vyskusala som vsetko mozne na imunitu, a nic mi nepomohlo s overenym vysledkom ktory by som mohla posunut dalej. Snad len ked som uzivala Imunoglukan, bolo to o nieco lepsie, resp. ochorela som ale s lahsim priebehom. Je to ale o dlhodobom uzivani a nezaberie hned. Vyvrcholilo to ale v decembri ked som dostala zapal pluc ked som bola so synom v nemocnici kde bol koli mykoplazmam na prieduskach. Mala som 2x covid a to bolo nic proti zapalu pluc. Doktorka na imuno-alergo mi napisala injekcie na imunitu a chodim kazdy tyzden. Sama neviem ci to pomoze, ale je to uz posledne co mozem urobit.

juliet86
14. feb 2024

imunogukan hliva ustrivova tisivka cecko cerstvy cesnak vela vetrqt vela dezzinfikovat

lenkahvh
14. feb 2024

obavam sa, ze ti nepomoze nic, len to obdobie prezit - bud rada, ze ti ako pises, nic moc nie je okrem sopla, kasla atd. vsade na okoli to tak mali a maju rodicia malych deti.

lubina
14. feb 2024

Pred detmi som skoro ani nebyvala chora. Ako prisli deti, tak tiez som kazdu chorobu od nich chytila, akurat u mna to vzdy malo horsi priebeh. Nakoniec ma dr. poslala na imunologiu a zistili, ze mam znizenu bunkovu imunitu...a tak sa liecim....

guudy
14. feb 2024

Autorka, otuzovanie nie je len sprcha. Je to aj znizenie teploty doma, menej sa obliekat doma aj von 🙂 Ako bonus mas usetrene € za kurenie 🙂
Sice mam uz deti velke, ale doma mame 19-20 a chodime v kratkom tricku, leginy po kolena a hole nohy. Tieto bezne choroby neschytame.

biglovemom
14. feb 2024

Skuste broncho vaxom mne velmi pomohol👌🏻

stellarstar
14. feb 2024

Mne sa osvedčilo kolostrum a hliva s reishi a teraz užívam cordyceps

kolieskova232
14. feb 2024

zajdi k imunologicke, ak vseobecna nic nepredpise na imunitu. mozno bude stacit stisit kurenie a viac vetrat. ja vo vykurovacom obdobi sa nonstop budim so zapchatym nosom, hlienmi a po dvoch hodinach nastupi ukrutna bolest hlavy.

autor
15. feb 2024

@kolieskova232 ďakujem za vaše rady, k imunologicke potrebujem aj výmenný lístok od obvodného? To ma ani nenapadlo žeby za tým mohlo byt niečo viac. Uvidím časom, ako prvé som hneď včera ubrala na kúrení lebo ráno mávame okolo 24 st, dnes príjemných 22,je pravda ze dosť kurime hlavne kvôli deťom keď sa stále hrávajú na zemi.

autor
15. feb 2024

@biglovemom ďakujem toto som ešte neuzivala, nieje to na predpis?

autor
15. feb 2024

@stellarstar ďakujem za pripomenutie, kolostrum sa už dávno chystám kúpiť a stále na to zabúdam lebo vždy riešim v lekárni lieky pre deti a na seba zabúdam, a viem ze má dobré účinky, dávnejšie som ho užívala ale dnes si ho už konečne kúpim 🙂

autor
15. feb 2024

@guudy ďakujem, áno je pravda ze mame doma dosť teplo, ráno okolo 24 st ale počas dňa už menej keď začnem vetrať, ale včera som ubrala a dnes ráno,, len,, 22 stupňov a fakt je tu lepšie, ale skúsim aj častejšie vetrať len deti kým sú v pyžamách vtedy nechcem, ale budem musieť skôr kým spia riadne ráno vyvetrať

biglovemom
15. feb 2024

Broncho vaxom je na predpis .Mne velmi pomohol ja som bola tiez stale chora.

autor
15. feb 2024

@biglovemom ďakujem pekne ja si hneď aj poznačím ten názov aby som sa na to opýtala keď pôjdem k Dr

guudy
15. feb 2024

Autorka, nevidim nejaky rozdiel v pyzame a domacom obleceni, takze pokojne mozes vetrat ;)
22 je stale vela na otuzovanie. Postupne znizuj teplotu doma, napr vzdy po tyzdni-dvoch o 1 st. Je to len o zvyku.

Este som zabudla napisat, ze celorocne spime pod najtensim paplonom, aky som zohnala (scanquilt). Muz spi v letnom pyzame, ja mam 3/4 dlzku vrchu aj spodku.

milanemila
15. feb 2024

Ja davam starsej imunoglukan a ked vidim, ze na nu nieco lezie, tak ten accute. Treba celkovo popracovat na imunite, mne ani mladsi nezvykne od skolkarky ochoriet, mozno raz/dva x sa stalo, ja tiez malokedy. Imunita nie su len vitaminy, ale aj strava, otuzovanie atd 🤷🏼‍♀️

milanemila
15. feb 2024

@guudy suhlasim, tie prekurene suche byty su peklo. My teraz mame 22-23 ale iba preto, ze mladsi sa cele dni plazi po zemi a 4nozkuje a pod nami je iba garaz, ja chodim doma bosa a v satach momentalne 😂🙈 akonahle bude viac na nohach ako na zemi, tak sa vratime na tych 20-21.

enoula
15. feb 2024

Skolkarske bacile su nieco neskutocne.. vraj pomaha hygiena nosa, kedze nos je prva brana kde tie potvory sa daju zastavit. A teda skusit konvickovanie.
A este ruky ako zaklad, umyvat vsetkym velmi casto.
Mozno skus kontaktovat obvodného, okrem bronchovaxonu nam este odporucila covirin. To su take multivitaminy.

mmoni89
15. feb 2024

Iba cas 😄ja som.bola ako decko furt chora.Neskor som pracovala v lekarni a tam sa mi neskutocne zlepsila imunita.potom som ostala doma.3tehotenstva a porody.Roky som bola minimalne chora.Ako zacala skolka a skola.mala.som pocit ze som chora september-marec.Ale ☝️tento rok konecne vidno ze som uz odolnejsia.Jednak aj som schudla,pravidelne cvicim,zdravsie jem.Muz mi odporucal otuzovanie ale toto ja nikdy,nenavidim.studenu vodu.Manzel naopak otuzuje uz dlho,vonku bazen aj teraz .no tento rok chudak vsetko sa neho lepi.Takze ja si.myslim ze jednoducho len cas a sttetavanie sa. Stymi chorobami co nosia deti a telo si na to zvykne.Vidno aj na najstarsom(9rokov)ze az tento rok je na tom.podstatne lepsie.Minuly rok to bol este masaker

mmoni89
15. feb 2024

A inak.aj ja davam od octobra colostrum synovi a teda bud to fakt funguje alebo uz ma lepsiu imunitu