Každodenná bolesť chrbta a hlavy. Čo to môže byť?

s_s_s
6. nov 2013

baby mám taký problem že ma bolieva každý deň hlava a chrbát, nemal toto niekto z vás? nemám nejako času sa dostaviť k lekárovi tak som as chcela aspon takto spýtať či to nemože byť nič vážne ďakujem

s_s_s
autor
6. nov 2013

@turistka tak som si dala novu temu diskusiu...ono to netrvá uplne cely den ale rano vstanem a už citim ako ma bolí hlava neskor sa prida chrbát potom aj prestane a zase začne..tak pol dna určite boli aj hlava aj chrbat...

s_s_s
autor
6. nov 2013

@nonika zmenila som otazku na diskusiu aby sme si o tom mohli viac pokecať🙂

nonika
6. nov 2013

@s_s_s super, inak moj mm mal take problemy ale jemu sa hlava az krutila...isiel na neurologiu, rontgen a mal pristiknuty nerv...takze chodil na rehabilitacie...a teraz po roku to zacalo zas 😒

s_s_s
autor
6. nov 2013

@nonika a to kde mal na hlave ci niekde pri chbtici?? :O takze mu tie rehabilitacie nepomohli? ci na chvilu?

nonika
6. nov 2013

@s_s_s krcnu chrbticu 2 a 3 stavec ak si dobre pametam....ako na chvilu pomohlo, len on ma sedave zamestnanie a ziadny pohyb takze ak nezacne nieco so sebou robit tak sa z toho nedostane 😀

rory88
6. nov 2013

@s_s_s ja mavam presne to iste. Moja svokra je doktorka ona tvrdi, ze prilis zatazujem chrbat (nosenie dietata), a z toho mozu byt az migreny. Stava sa to vraj aj ked mas seknuty krk a podobne. Proste niekedy bolest chrbta sposobuje aj bolest hlavy, takze najskor treba riesit chrbat - masaze, sauna, virivka, hrejive kremy a naplaste, atd.

s_s_s
autor
6. nov 2013

@nonika ahaaa..no ja som tiež z tých co sa moc nehýbu, je možné teda že niečo také budem mať aj jaa:( a odporučili mu len cvičiť? či aj nejaké lieky?

s_s_s
autor
6. nov 2013

@rory88 noo asi to bude z chrbátu na msáž obcas zabehnem, raz sa ma aj maser spytal ze ci ma nebolieva krcna chbtica, neviem ako to zistil :D ale mal pravdu:D

darina1952
6. nov 2013

@s_s_s ahoj, vyzerá to že si "zablokovaná". Zatiaľ si môžeš ako úľavu dať nejaké analegitká - odporúčam niečo silnejšie napr. Ataralgin, Nimesil, Nalgesin Forte... a samozrejme bez návštevy lekára to samo neodíde 😒
Keď ti nebude vedieť pomôcť všeobecný, tak by ťa mal poslať k neurológovi a tam nasadiť medikamentnú liečbu v spojení s rehabilitáciami a cvičením.
Ale určite to neodkladaj, lebo to bude stále horšie...

s_s_s
autor
6. nov 2013

@darina1952 fuuuuha tak asi ozaj zabehnem k lekárovi, dost ma to boli uz teraz ktovie co bude o mesiac:(...a to zablokovana to myslis tu ..blokadu chrbtice? som o tom citala podoba sa to na moj problem..

darina1952
6. nov 2013

@s_s_s zablokovanie - je to ako pricviknutý nerv niekde medzi stavcami a svalstvom, vyžaruje z toho miesta taká intenzívna bolesť
A s tým lekárom to neodkladaj, oni sú tu pre nás !!!

s_s_s
autor
6. nov 2013

@darina1952 aha, no takje to mozne ze to mam..a ty si lekarka? ci len dobre informovana?🙂

nonika
6. nov 2013

@s_s_s mal by cvicit, plavat a masaze...bral dorsiflex a nimesil, aj to pomohlo...ja som natom tak neako ako ty a najhorsie je to rano, niekedy neviem vstat z postele tak ma chrbat boli...a s tou hlavou je to niekedy lepsie inokedy horsie...ja som bola na Shiatsu a na chvilu mi bolo dobre ale posledne 2 tyzdne su hrozne ☹

s_s_s
autor
6. nov 2013

@nonika a co je Shiatsu?🙂)

darina1952
6. nov 2013

@s_s_s to je len životná skúsenosť 😀 hihihi
ešte je pri bolesti chrbta dôležitá poloha počas spánku. Najlepšie je keď ležíš rovno na chrbte a pod krkom máš oporu - napr. malý vankúšik ohutý tak aby ti prirodzene kopíroval medzeru medzi krkom a podložkou. Chvíľu sa na také sponie zvyká, ale dá sa to 🙂

s_s_s
autor
6. nov 2013

@darina1952 noo skusit to mozem ale tipujem za sa zobudim na bruchu:D a dakujem🙂

s_s_s
autor
6. nov 2013

@sendy182 bolieva ma hlavne krcna chbtica to mi prechadza az cez ramena do lopatiek ale hlavne ten krk a bolest hlavy taka tupa na spankoch..

nonika
6. nov 2013

@s_s_s shiatsu v preklade tlak prstom,, prejde sa celé telo,, ležiš na madračke a robi sa v oblečeni (teplačky dlhe a tričko s dlhým rukávom)

s_s_s
autor
6. nov 2013

@nonika tak totopocujem prvy krat🙂 tak vyskusam snad pomoze🙂)

sendy182
6. nov 2013

@s_s_s čím skôr objednať u ortopéda zhodnotí aj stuhnutosť resp. zlé státie...možno rtg snímku určite to nezanedbaj.....sú na to lieky..uvolnia spasmus ........skús pocvičiť každý deň.....krúženie ramenami, rukami dozad, dopredu. hlavou.......jemné naťahovanie svalov krčnej chrbtice....plávanie......možno to súvisí aj s hlavou......veď uvidíš.....mňa často bolí hlava no niekedy je to z chrbtice a inokedy s únavy 😉