Káva po operácii žlčníka

17. sep 2023

Idem na laparoskopicku operáciu žlčníka. Na papieri od lekára sa píše,že treba týždeň predtým vysadiť jedla so semiačkami a zrniečkami. Klasickú zalievanie kávu/turka môžem piť? A po operácii ju môžem piť či nie? Dakujem

3009
17. sep 2023

No určite lepšie preso.

matway
17. sep 2023

Ty už kávu nikdy,dám si za teba aj dvojitého turka.

bubbiik
17. sep 2023

Nič som pred operáciou nevysadzovala, obed som doma si dala ešte vtedy Čínu kde bolo všetko možné, a normálne som ešte víkend pred operáciou jedla aj slnečnicové semienka a dokonca aj melón keďže to bolo leto, a kávu klasické espresso v pohode týždeň od operácie bezproblémov aj 3 za deň a 3 týždne od operácie aj silných turkov som pila 4 za deň a úplne v pohode nič mi nebolo

autor
17. sep 2023

@bubbiik ďakujem, len či nebude problém piť turka deň pred operáciou a nejaké tri dni po. Aby som si neprivodila problémy...

bubbiik
17. sep 2023

Mama pila turka v deň nástupu do nemocnice normálne (tiež keď šla na žlčník) a po operácii asi po týždni ho opäť začala piť

autor
17. sep 2023

@bubbiik ďakujem pekne

pkgirl30
17. sep 2023

@bubbiik po operácii si síce myslíme že už bude dobre, ale nie na darmo sa hovorí že po operácií treba držať diétu. ja som momentálne tri týždne po operácií a prestala som piť kávu. už nemám žlčník takže si treba o to väčší pozor dať na pankreas.

lulu2014
18. sep 2023

Niekto odporuca dietu a niekto vobec. Je pravda ze funkciu zlcnika prebera pankreas ci pecen. Ja som mala mesiac dietu ale potom mi Dr povedali ze mam uz skusat vsetko. Po operacii mozes vsetko co ti nebude robit problemy. Postupne vyskusas a co ti nesadne to skusis opat napr.po mesiaci.
Najhorsie su vajcia , mak a naduvacie jedla. Ale je to velmi indivindi.
Drzim silno palce🍀

bubbiik
18. sep 2023

@pkgirl30 dlho som sa bála vyprážaného po operácii ale na normálnu stravu som nabehla asi 2 týždne od operácie ani to nie, som už vyše roka po operácii a žijem bez obmedzení, je pravda, že iné orgány sú viac zaťažované ale chvalabohu výsledky mám výborné podľa obvodnej lekárky, mamina je už 8 rokov po operácii a teda neobmedzuje sa vôbec a taktiež má všetky výsledky v poriadku, ono mne bolo po operácií na kontrole 2 týždne po operácii povedané, že ešte tak z mesiac až dodržujem prísnu diétu a ja som mu na to povedala, že o dva dni sa mi žení starší brat a doktor sa iba zasmial, keďže pochopil, že asi stravu nebudem dodržiavať mesiac ešte, už v ten týždeň keď som mala ísť na kontrolu som ju nedodržiavala, potom som ešte asi o 3 mesiace šla na kontrolu kde keď lekár počul ako fungujem, čo zjem a do toho ešte alkohol sem tam ale o to intenzívnejšie tak mi povedal, že ľudia im tam potom opäť končia na infúziách a ja nič, ale zároveň mi povedal, že možno bolo fajn, že som organizmus neučila dlho s prisnou diétou ale naopak dosť rýchlo ho začala zaťažovať a mohlo mi aj to pomôcť

pkgirl30
18. sep 2023

@bubbiik ja som si zase minulý rok odžila svoje keď mi otec takmer zomrel na pankreas. nevedel že má kamene ale už bolo neskoro, dostal tak ťažký zápal pankreasu že si odležal pól roka v nemocnici, nemohli ho operovať, lekári už neverili ale nejak to zvládol, musí sme podpísať súhlas na tak silné antibiotiká že už išli za hranicu, jedno alebo druhé ho mohlo zabiť. našťastie to zvládol v pohode pracuje a žije ďalej ale mňa to tak vystrašilo a za svoje kamene si môžem sama že radšej zabudnem na kávu a mastnú stravu do konca života ale trpieť takými bolesťami by som nechcela 🌞

bubbiik
19. sep 2023

@pkgirl30 2 roky dozadu som skončila so silným zápalom žlčníka v nemocnici, najskôr bolesti, keďže som netušila že mám kamene tak som si myslela, že to je chrbtica, skončila som na urgentne tam mi povedali, že to je psychické a od chrbtice, o dva dni som tam bola späť kedy už chirurg sa ma opýtal či viem, že mám kamene a teda som si tiež odlezala svoje na infúziách vtedy, a oni nechcú operovať keď je zápal, vtedy som dodržiavala dlhšie diétu ale po operácii vôbec a aj kamarátka, tá keď bola v prvom ročníku na výške ju chytil žlčník v kine, od tej doby žlčník nemá a jediné čo jej prekáža je to, že keď pije má dlhšie opicu ako kým mala žlčník, čiže určite sa netreba báť začať jesť normálne, mne to aj chirurgovia povedali, že človek musí na to prísť ale vo väčšine prípadov môže človek všetko a zbytočne sa človek trápi keď bude vysadzovat veci, áno pred operáciou som vyprážané vôbec nemohla lebo to automaticky končilo záchvatom a návštevou urgentu ale operácia bola vykúpenie

lechtivka
19. sep 2023

Sama prídeš nato čo môžeš nemôžeš🙃 na mňa niekedy muž kuká že mi dali jeden navyše žlčník😂 jediné čo mi po operacií spravilo zle je salám inak jem všetko

katynka_ml
29. sep 2023

Baby, ja som po operácii 9 dni a bolieva ma pri nadychu a pichá ma na pravo v chrbte ako keď som mavala koliky. Na kontrole som bola včera, že raj to môže byt zaseknutý kamienok v zlcovode alebo to prejde ešte. Mali ste to aj vy tak? Po nejakom jedle? Alebo žeby ozaj ten kamienok? Už sa bojim