Katétrová ablácia vo VÚSCH

miiichaelaaa
22. júl 2021

Zdravím 🙂
Nedávno mi prišiel termín na katétrovú abláciu do Košíc vo VÚSCH. Je tu niekto, kto ten zákrok podstúpil? Ako to prebiehalo a načo sa mám pripraviť? Lekárka mi stručne vysvetlila, čo ma čaká ale prijala by som info od niekoho, kto už to má za sebou 🙂

irusa
23. júl 2021

Bola som pred rokom vo VUSCH Košice .... tu o tom píšeme https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/srdce-katetrova-ablacia-2/?page=27

miiichaelaaa
autor
24. júl 2021

@irusa je tam veľa komentárov, mňa by iba zaujímalo zopár vecí. Koľko dní ste boli PN po zákroku? A či to bolelo resp. aké pocity vám to vyvolávalo?

irusa
25. júl 2021

@miiichaelaaa nebola som vôbec PN...

miiichaelaaa
autor
25. júl 2021

@irusa super 🙂 a tie pocity počas zákroku? Bolelo, štípalo alebo čo vlastne?

irusa
25. júl 2021

@miiichaelaaa skôr stipalo,keď to pálili inak v pohode žiadna bolesť len taký zvláštny pocit,keď púšťali prúd a tep zrychlovali a spomaľovali

silviaeli
26. aug 2021

@miiichaelaaa ahoj kedy máš termin??alebo už si po??
Ja mam termin koncom septembra

miiichaelaaa
autor
26. aug 2021

@silviaeli už mám našťastie po 🙂

silviaeli
27. aug 2021

@miiichaelaaa super ako dlho si po??
A cítiš sa lepsie??..zákrok? je to hrozne??😞

miiichaelaaa
autor
28. aug 2021

@silviaeli zákrok mi robili pred 2 týždňami v Košiciach. Odvtedy som búšenie nemala a uvidím, čo mi povie kardiologička na kontrole. Zákrok vôbec nebol taký strašný ako som čítala hocikde na internete. Netreba sa báť, naozaj 🙂 Mala som skvelého lekára a personál pri sebe, každý krok dopredu lekár okomentoval, vždy povedal, čo bude robiť. Zavádzanie katéteov cez slabinu ma nebolelo. Cítila som iba injekciu na umrtvenie a potom už nič. Iba neskôr keď mi zaviedol katétre jeden ma pod kľúčnou kosťou trochu tlačil, cítila som jemný tlak, tak som mu to povedala, trošku ho posunul a bolo v pohode. Pri vypaľovaní dráh som tiež cítila tlak akokeby mierne pálenie. Ale dalo sa to v pohode vydržať, naozaj to nebolo nič strašné.
Keďže som ešte len 2 týždne po zákroku ťažké nedvíham (minule som to podcenila a bolela ma noha pri slabine) a nepreťažujem sa. Inak robím všetko ako predtým. 🙂

silviaeli
28. aug 2021

@miiichaelaaa dakujem pekne za odpoved Miska😊
A hlavne za povzbudenie😉👍🏻…a este prosim ta kolko dni pred termínom ti poslali oznam??ja čakám ešte iba postu, ale vraveli, že koncom septembra by to mohlo byt..
A Ako dlho trval zákrok??ty si mala casto búšenie??

miiichaelaaa
autor
29. aug 2021

@silviaeli za máličko, fakt sa nemáš čoho báť 😊 2 a pol týždňa pred mi prišla obálka s termínom. A kam presne ideš, tiež do Košíc?
Môj zákrok trval hodinu a predtým, čo som sa pýtala sestričky, tak hovorila, že max do dvoch hodín. Ja som arytmiu mala iba v detstve. Dostala som lieky a potom dlhé roky som mala pokoj, až po vakcíne sa mi to opäť spustilo 😕 a to už mi lekári odporúčili abláciu. Od marca sa mi to stalo možno 10x. Niekedy to prestalo samo, inokedy som si to musela zastaviť ja. A extrasystoly som mala asi aj každý deň.
Ty to už ako dlho máš? A búšenia sa ti vracajú často? Aký si si najvyšší namerala tep?

silviaeli
29. aug 2021

@miiichaelaaa áno do Vusch v Ke, tak ja prvý krat záchvat 11/2015 tep 210 musela som volat záchranku, keďže som to nepoznala tak až v nemocnici mi pichli adenosin..
Od vtedy som mala pokoj až druhy krat 11/2020 tiež na urgent a adenosin, vtedy som už vedela o tých manévroch, ale nepomohlo😞a vo Vusch mi odporučili ablaciu a nasadili metropolol..
A potom zas 2/2021 sama som si nejak pomohla doma..potom 5/2021 v praci zas zachranka..každý záchvat pulz 210 z nicoho nic aj v klude.
Dovtedy som ablaciu odmietala, ale neda sa takto nikam nemôžem odcestovať, bojím sa, že čo ak?!..a vôbec športovať sa bojím🤔atd..a vraj potom budem úplne zdravá!!bez liekov..
Tak už aspoň nebudeš musieť brat lieky..
No ja presne kvôli som sa nedala ešte ockovat🤭
Neviem deticky máš??v tehotenstve si nemala problem??
Ja až rok po druhom tehu..
A vidis, ako si si to zastavila??👍🏻
No a extrasystoli tiež hlavne večer keď som ľahla do postele, ale aj cez deň, ale odkedy beriem metropolol tak je už trocha lepsie😊

irusa
29. aug 2021

@silviaeli a ja som s tým žila 17 rokov. Záchvat skoro každý mesiac

silviaeli
30. aug 2021

@irusa to máš moj obdiv👍🏻❣️
Nebála si sa cestovať??vobec ti neodporučili ablaciu počas tých 17tich rokov??..Síce neviem kolko máš rokov, ale tehotenstvo kebyze??och no ja za pol roka mam už toho dost..😟

irusa
30. aug 2021

@silviaeli mala som to od 15 rokov...týždeň som bola v nemocnici pri prvom záchvate, teraz mám 34..no v tých rokoch sa to vôbec neriešilo ako teraz. Vždy mi povedali, že je to v poriadku, že na to sa neumiera a diagnózu mi nikdy nenapísali. Za tie roky som trikrát bola na urgente, čo som nevedela zastaviť počas tehotenstva a popravde na urgente mi ani nič na to nedali. Mala som si zatlačiť na očné viečka. tep mi odmerať nevedeli pri 260 to vyplo. tehotenstvá dve a pôrody prirodzené. Na abláci som sa odhodlala minulý rok, nakoľko u mňa začali iné problémy so srdcom, ktoré som myslela , že abláciou odstránim, no vraj je to tetániou a srdce je v poriadku. A popravde bolo vyčerpávajuce spojenie tetánia a supraventikulárna zachykardia. Najprv tep 170 nepravidelný a do hodiny som chytila tep na 250 a vtedy som už išla do kolien. A áno chytilo ma to kdekoľvek. V aute , autobuse v škole, obchode.....

silviaeli
30. aug 2021

@irusa Jemine😮to ozaj si nemala ľahké..tak nech tu tachykardiu už nezažijes🙂 no a tetania?trocha viem aké sú to stavy, kamoska mi to popisovala jej ju zistili v 40r .
No vraj je to vsetko v hlave a lieky jej zaberajú..
A ja teraz má napadlo, že som ti mala zistit aké lieky berie🙈dnes jej zavolam a napisem ti spravu😉

irusa
30. aug 2021

@silviaeli dik..no poviem ti , že záchvat tétánie v mojom prípade je 100 x horší ako supraventikulárna tachykardia ..

silviaeli
30. aug 2021

@irusa 😮😔

silviaeli
13. sep 2021

Ahojte všetci, ktotí mame po, alebo pred ablaciou..
Ako sa máte?dufam, že tie po už ste Ok🙏🏻
Preto, aj ja už mam svoj termin 30.9. - príjem 🙈straaasne sa bojím 😓tak drzte palce

irusa
13. sep 2021

@silviaeli budeme na teba myslieť 🙏

silviaeli
13. sep 2021

@irusa 🥰

miiichaelaaa
autor
13. sep 2021

@silviaeli Budem na teba myslieť a držať palce✊😊 už to budeš mať za sebou.
Fíha, pulz 210 to už nie je sranda. Chápem človek sa bojí toho zákroku, aj ja som sa bála ale uvidíš ako po ňom si povieš, že to nič strašné nebolo. Ja už mám mesiac po, odvtedy som nemala žiadne ťažkosti. V sobotu som bola prvýkrát na bicykli po zákroku aj na krátkej turistike a všetko v pohode.
Nemám ešte detičky 🙂 búšenie srdca som si vždy vedela zastaviť manévrami až teraz v marci prvýkrát sa mi to už nepodarilo, zavolala som si záchranku, odviezli na interné a tam mi odporúčili abláciu.

silviaeli
18. sep 2021

@miiichaelaaa @irusa dakujem za pekne, povzbudivé slova..
Ale mam ešte pár otazok🙈 čo Vam obliekli po zakroku??alebo kedy ste sa mohli obliect?
Píšu, že si mam zobrat pyžamo na gombíky ..je to nutne ?
Čo take si nám zobrat?..dovolili Vam návštevu po zakroku?Kolki ste boli na izbe??dakujeeem za všetky rady☺️

irusa
18. sep 2021

@silviaeli bola som sama,len vrch pyzama na gombíky a dole nahá 24 hodín. Žiadne návštevy

irusa
18. sep 2021

@silviaeli inak sú tri postele na izbe.

miiichaelaaa
autor
18. sep 2021

@silviaeli po zákroku som si obliekla iba vrch, dole som nemala nič. Mala som nohu v obväze (v bandáži) a až keď mi na druhý deň ráno dali bandáž dole dala som si voľné kraťasky. Tričko alebo pyžamo na gombíky píšu preto, lebo keď lekári chodia na vizitu, tak počúvajú fonendoskopom ale niektoré ženy mali klasické pyžamo. Ja som mala jedno obyčajné tielko a jedno na gombíky, keďže vtedy bolo ešte horúco. Návštevy určite nie, mne nedovolili ísť ani do bufetu (covid režim) maximálne na chodbu som mohla ísť 😀 a izby sú tam 3ky, ženy a muži zvlášť. Nebudeš tam dlho, prvý deň prídeš, druhý máš zákrok a tretí už ťa pustia domov.

silviaeli
28. sep 2021

Ahojte..tak zmenili mi termin..príjem mam už zajtra🙈
Ja vôbec neviem čo si mam zbaliť na oblečenie, stravu už asi nedostanem, poraďte pls…a čo ste tam robili cela deň pred zákrokom ??nejake vysetrenia??juuj ale mam stres🤭🙄Dakujeem 🙏🏻

irusa
28. sep 2021

@silviaeli no mňa robili hneď ako som prišla,lebo nikoho nemali naplánovaného. Výhodou bolo,že som ráno nejedla.Takze do hodiny od príchodu som už bola na sále. Nič nepotrebuješ len pyžamo,nakoľko pri vstupe sa na recepcii hneď vyzliekas veci odovzdávať do uschovne a na izbu ideš len v pyžame a župane plus príručná batožina ( hlavne veci na hygienu a nejakú tú vodu )je fajn mať aj náhradné pyžamo

irusa
28. sep 2021

@silviaeli žiadne vyšetrenia. Len taký pokec do správy niečo o tebe rodinné anamnézy......

silviaeli
28. sep 2021

@irusa no tak to je možno aj lepsie, necakas a máš to aspoň rychlo za sebou, nie je cas na nijaké myšlienky .
Oki dakujem, určite mi tvoje info pomohlo..Príručná myslíš normálne tašku, ktoru budem mat so sebou ??prepac, som nepochopila🙈, keďže píšeš, že veci nechávam v úschovni, asi si myslela veci, ktore budem mat na sebe??