Kašeľ po jedle a vaginálna mykóza

verca125
16. mar 2017

ahojte, potrebujem sa poradit :( uz neviem co mam robit, stale sa mi opakuje vaginalna mykoza, bola som uz aj u zenskeho, na cas zabrali lieky a stale sa to vracia. Na nete baby pisali ze Anionove intimky su liecive, tie som si objednala a pouzivam ich a ano mozem potvrdit, pomahaju, ale chcem to uplne eliminovat, aby sa mi to nevracalo ? Baby mate s tym nejake skusenosti? A mam aj dalsi problem taky mimo temy, vzdy ked nieco zjem, hlavne varene jedlo, tak mam kasel ako pocas chripky ale do polhodinky sa ustali :/ poradte mi prosim

silviak
16. mar 2017

No ja som mala to iste az kym ma neposlali na alergologiu. Tam mi dali tabletky na alergiu a od vtedy mam pokoj😉

verca125
autor
16. mar 2017

@silviak predpokladam ze ti brali aj krv na alergologii vsak ? 🙂 ja to neznasam 😠

silviak
16. mar 2017

No bez toho to nejde. Ale ihned mykozy prestali.

verca125
autor
16. mar 2017

@silviak dakujem, budem musiet nazbierat odvahu ;)

xoxolusik
16. mar 2017

Zeny, aj mne sa to opakuje stale a zistila som, ze ked zjem viac sladkosti alebo stale po antibiotikach.. Dneska som bola u gynekologicky a zase mykoza.. Dala mi lieky a povedala, ze antibiotikam sa musim vyhybat a tiez, ze antibiotika zabijaju vsetky bakterie, ale aj tie dobre, ktore telo potrebuje a preto mi to narusa fungovanie organizmu a mykozy sa vracaju..
Ale alergia ma vobec nenapadla.. Doteraz som to nemala nikdy..
@silviak a na co konkretne ti zistili alergiu?

juliet86
16. mar 2017

Iva bavlnene biele gatky. Prat ich v prirodnom eko vyrovku na 60. Pripadne zehlit ich. Ziadne sladke alkohol muka v strave prip. Ziadne sacharidy. Drzim palcs

ivanazba3
16. mar 2017

Ja to mam od porodu stale do kola, gynekologicka si mysli ze.som hypochonder a urolog mi dal lieky a tiez pomohli na chvilku. Skusala som aj Wobenzim ale nijaka zmena. Dokola po sexe a po menzese mykoza cakanie tri dni potom chvilu ok ale minimalne 2 dni v tyzdni to pali ako des... a doktorka? Vraj ked mi vadi vytok musim pockat kym budem stara zena po prechode a potom mi vyschne vagyna a budem mat pokoj...no ani slova som nenasla a noe ze by mi pomohla fuj fuj takyto ludia liecia zeny....

dadka232
16. mar 2017

@ivanazba3 mal by sa preliecit aj partner lebo si to budete donekonecna odovzdavat jeden druhemu

ivanazba3
16. mar 2017

@dadka232 uz sme mali antibiotika dvojtyzdnove obaja a nepomohlo ani to ☹ este skusim tu alergiu teraz to ma pomali kazdy....

bosoriak
17. mar 2017

@verca125 Na mykozu sa odporuca - nejest cukor a sladkosti, bavlnene spodne pradlo, neprehanat to s hygienou, ziadne gely, mydla a podobne. Mykoza znamena premnozenie kvasiniek. Ony su v posve prirodzene pritomne, ich pocet reguluje laktobacil. Po zmene podmienok, napr. po antibiotikach, sa pocet laktobacilov vyrazne znizi, co ma potom za nasledok mykozu. Preto sa vzdy pocas uzivania antibiotik beru aj probiotika.

Ak nepomoze toto, treba skusit minimalne tyzdnovu kuru Canesten tabletkami. Ak sa aj tak mykoza vrati, treba ist k lekarovi, on predpise systemove antimykotika, tabletky na jedenie. Ak nepomoze ani takato liecba, vtedy sa ide k imunologovi, ktory spravi potrebne vysetrenia a moze dat vyrobit tzv. autovakcinu.

Ziadne z babskych rad nepomozu, pretoze ak je to skutocne systemova mykoza, na to treba normalne lieky, nie bylinky a podobne.

@ivanazba3 V prvom rade vymen gynekologa a v druhom rade antibiotika na kvasinky nie su ucinne, ony zabiju akurat tie laktobacily, co sposobi len horsi stav.

xoxolusik
17. mar 2017

Ale ja uplne bez sladkosti vydrzim nejaky cas, ale nie dlho.. Nefajcim, nepijem, sladkosti nemozem vobec kvoli mykozam.. Ach jaj.. Prave sa liecim na mykozu..potom pojdem na kontrolu a ked mi povie doktorka, ze som uz zdrava, tak si pojdem kupit do lekarne vitaminy, ktore pomahaju vytvorit vnutri prirodzene prostredie a su vhodne pri priblemoch s opakovanou mykozou.. Stoji to okolo 10 eur.. Uz ma to zacina fakt stvat ☹

ivanazba3
17. mar 2017

@bosoriak Antibiotika sme brali na Ureaplazmu a mykoplazmu ale to uz bolo skoro pred rokom a probiotika papam denne. Gynekologa som uz zmenila ten prvy to neriesil i ked som stale pripominala tazkosti a ta nova vid. co som pisala hore....hypochondricku zo mna robi och joj. Musim najst asi dalsiu.

monika_k
17. mar 2017

treba zakazdym preliecit aj partnera.... lebo on vam to moze zakazdym prenasat na vas.... chlapi nepocituju extra ze maju mykozu narozdiel od nas... takze darmo sa budete vy liecit ked vas chlap to prenesie znova na vas

silviak
17. mar 2017

@xoxolusik ja som mavala alergiu pred porodmi. Na travy, raz pele. Potom po porode mi to zmizlo asi 10 rokov. A minuly rok sa mi vratila+tie mykozy. Uz som vedela ze to bude mat suvis. A tak aj bolo. Od kedy beriem antihistaminika mam pokoj.

maggda1
21. jún 2017
Používateľ maggda1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od maggda1.

aniónové vložky sú super, ale pri mykóze, hlavne opakujúcej sa treba dbať na viacero vecí - vhodnú stravu (veľa zeleniny listovej/ nie sladkosti), pohyb, bavlnené prádlo a hlavne - umývanie sa - čistá voda, najlepšie bidet / bidetová doska (napr. biobidet) /sprška a to po každej potrebe, prípadne keď je vonku horko podľa potreby pocitu čistoty 🙂 to vieš ovplyvniť sama, inak sa už len riadiť pokynmi lekárov