Karnozín - vaše skúsenosti

henriettak
12. máj 2022

Ahojte. Pred mesiacom som prekonala covid a neviem sa dať nejako dokopy. Som stále unavená, bez chuti do života, nechápem to. Predtým som takéto problémy vôbec nemala, chodila som ráno behať, nemala som problém vstať o 5 a začať fungovať a teraz aby som vôbec o 8 vstala to je pre mňa veľký problém :( Tiež sa veľmi rýchlo unavím, keď len do obchodu ideme s mužom a som z toho už zúfalá. Hľadala som si po nete už nejaké info, že čo by mi mohlo pomôcť a našla som, že karnozín by mi mohol pomôcť s únavou, máte s tým niekto osobné skúsenosti? Má zmysel vôbec po niečom takom sa pozerať, či vôbec nie? Budem vďačná za každú radu.

senan
14. máj 2022

No o tomto som pocula uz niekolkokrat, ze po covide unava a slabost. Nemas pocit zeby sa ti to aspon trosku postupom casu zlepsovalo? Zeby sa to same davalo dokopy??

henriettak
autor
15. máj 2022

@senan o tom, že to trápi viacerých ľudí to som počula aj ja, ale teda nešlo mi to do hlavy, nevedela som to nejako pochopiť, až kým to neprišlo aj na mňa. Ešte som si hovorila, že veď som vo forme relatívne, že proste ma to neskolí a teda ma to fest prekvapilo. Akože myslíš, že samé? Vieš čo nemám nejako pocit, akože jasné, že je mi lepšie ako keď som bola pozitívna, ale žeby som skákala od radosti to ee. Nemám na to energiu 😀

vetva99
15. máj 2022

velmi vela ludi trapi tak povediac nejaky post covidovy syndrom, ci uz unava, alebo zadychavanie sa a celkova slabost. ako ja som celkom za take prirodne zivotabudice a vitaminy a tiez som na to prisla az ked sa objavil covid. clovek by sa mal o seba starat ci uz si niecim presiel alebo nie aj napriek tomu, ze si mysli, ze kondicku ma dobru

rucka77
15. máj 2022

a ten karnozín je viazaný len na problémy po covide, alebo je dobrý aj na iné veci a ochorenia?

rembura
3. jún 2022

@vetva99 no toho je teraz velmi vela a nielen co sa unavy tyka, ale dost pocuvam, ze po korone aj pamat, ze zacala robit problemy, co teda podla mna nie je sranda, najma ked je to u cloveka v produktivnom veku, to dokaze vela veci skomplikovat :/
@rucka77 nie, ten je prospesny aj pri inych problemoch, aj celkovo ked si v strese, ked mas zvladat stresove situacie tak je pri tom napomocny

henriettak
autor
5. jún 2022

@vetva99 no to som spozorovala, len teda neviem, že či to aj ostatných obmedzuje natoľko ako mňa. Lebo ja som nervózna z toho, ozaj, že nesvoja. Len aké prírodné, čo konkrétne? Toto neviem, lebo vitamínov a doplnkov je už kvantum. Veď starať sa o seba starám, len teraz je to proste všetko oveľa ťažšie :/

henriettak
autor
5. jún 2022

@rucka77 toto ti nepoviem, lebo ešte skúsenosti nemám, ale mňa to zaujalo z dôvodu, že som si našla, že po covide, že má dobrý vplyv, ale aj to proste nemám jasnú predstavu, že pri akých všetkých problémoch, lebo covid každého proste zasiahne inak ☹

rucka77
5. jún 2022

@rembura akože aj v strese? to akým spôsobom? akože ukľudňuje alebo ako? písala si vyššie aj o tom, že pri problémoch s pamäťou, akože ozaj to môže nejako ovlyvniť napríklad krátkodobú pamäť?? zabúdanie?? mamina ma za posledného pol roka problémy s pamäťou preto sa na to pýtam 🙂

rucka77
5. jún 2022

@henriettak myslíš, že by sa to u teba nejako nedalo do poriadku časom aj samé? predsa len mesiac po covide ešte nie je tak veľa nie? skúšala si ísť aj behať? to vládzeš? či je to u teba len o tej únave, že sa ti nechce ísť alebo aj o tom že proste to nevládzeš udýchať?

rembura
5. jún 2022

@rucka77 ma to vplyv na lepsie zvladanie stresovych situacii, ze si taka kludnejsia, neprezivas niektore veci akoze tak vo vacsom alebo akoby som to povedala, povznesies sa viacej nad niektore situacie, aspon u mna to proste tak je 🙂 karnozin ma podla mna vela priaznivych ucinkov, tak podla mojho nazoru by jej to mohlo akoze len pomoct 🙂

mischelin999
6. jún 2022

@rembura ano aj na pamat. Ja od noveho roka nejako uzivam kazdy jeden den Karnozin Extra, cez Vianoce sme covid prekonali a teda zanechalo to na mne nemale problemy. Najma co sa tyka sustredenia a pamate, ale teda teraz uz mam konecne po dlhsej dobe pocit, ze je to so mnou lepsie 🙂

klaudi31
6. jún 2022

@mischelin999 jeeeej som rada, ze sa tu nasli take, ktore karnozin uzivate. my sme prekonali covid nedavno a lekarka mi odporucila, aby som si nejaky zaobsatara ale ze priamo vyber necha na mna. pozeram ten exra a obsahuje aj L carnitin a rozne ine prospesne zlozky

mischelin999
9. jún 2022

@klaudi31 ano je toho viac, co obsahuje, tiez som akoze kadeco pozerala, lebo som sa aj s mojim obvodnym rozpravala, som sa mu stazovalo, ze aka zmena k horsiemu u mna nastala a teda nepride mi to vobec normalne. Lebo kym som nemala covid tak som nemala problem aj hodinu vkuse citat knihu. Potom ani 10 minut som nevydrzala pri nej pozornost.

rembura
10. jún 2022

@mischelin999 covid ako citam a pocuvam aj v mojom okoli tak velmi vela spuste narobil a teda u kazdeho sa to inak prejavuje, ale podla mna je podstatne nepoddat sa tomu a snazit sa s tym nieco urobit 🙂

bogierka
10. jún 2022

hrozne objavil sa z nicoho nic a este stale sa ho nepodarilo dostat do takej tej unosnej roviny. napriklad ja aj ked som si nim nepresla, mam stale strach, ze by som sa mohla nakazit...@mischelin999 aj si zistila, preco si sa do takeho stavu dostala?

mischelin999
13. jún 2022

@rembura je to fakt, problemov kvantum a nie je to sranda ani nahodou. Tiez som to brala na lahku vahu a dnes teda to lutujem, ale uz je to jedno.
@bogierka nerozumiem tejto tvojej otazke celkom. Mne toto co som pisala zacalo ako mi zacal covid a proste to u mna zostalo. Nevedela som sa sustredit, nieco robit nejaky dlhsie cas proste.

henriettak
autor
14. jún 2022

@rucka77 vieš čo neviem, tak ja dúfam, že postupne sa to nejako začne dávať dokopy, ale vieš, to je také čakanie na godota, že neviem či to vôbec príde alebo vôbec nie, taká som z toho nijaká, že nemôžem fungovať ako som bola dlhodobo zvyknutá. Aj sa snažím, ale mám problém aj udýchať, aj nejako nevládzem, nohy akoby ma nechceli po chvíli držať a to som predtým nepoznala.

bogierka
14. jún 2022

@mischelin999 noo to som chcela, ci to bolo sposobene priamo covidom alebo aj niecim inym. to som chcela vediet, ale asi som sa nejasne vyjadrila

zoe_25
29. aug 2022

ja veru idem ten karnozin vyskusat lebo mna covid zomlel na totalku, srdcove arytmie, bolesti na hrudniku, nespavost, unava (a take blbosti ako vypadavanie vlasov, akne, kozne problemy, svetloplachost, a ine ani nevravim). predtym som behavala cvicila zila aktivny zivot, teraz nemozem (ale som vdacna aspon za moznost ist obcas na bicykel). som zvedava, ci mi to pomoze trapim sa s tym uz vyse pol roka raz je lepsie potom sa to vrati.