Karanténa v spoločnej domácnosti

2. feb 2022

Ahojte, manžel je od piatka pozitívny. Dokedy sme zvyšok rodiny v karanténe? Sme bez príznakov. Ráta sa tých 5 dní, alebo je to inak, keďže sme v spoločnej domácnosti? Ďakujem

tosomja
2. feb 2022

Budu vám volať z ruvz a opýtaj sa. Povie ti, ze karantenu riadi obvodný lekár.

andrejka1974
2. feb 2022

Dcéra bola bezpriznakova a aj tak bola pozitívna karanténa vám konci na 5 deň ale radšej by som sa dala otestovať teraz už platí aj antigen

panelacikova
2. feb 2022

@andrejka1974 antigén platí akože na aký účel?
@tosomja neviem, či jej budú volať, už je teraz toľko chorých, že nevolávajú. ja som prekonala deltu v novembri, nik mi nevolal. teraz som znovu pozitívna (pravdepodobne podľa príznakov omikron) a opäť mi nikto nevolal....

autorka: ak nebudete mať zvyšok rodiny príznaky, platí na vás tiež 5-dňová karanténa. v prípade príznakov ideálne je prihlásiť sa na PCR alebo potiahnuť karanténu dlhšie - do vymiznutia príznakov.

autor
2. feb 2022

Doteraz manželovi nikto nevolal, a to je už piaty deň po teste. Asi fakt nestíhajú. Akurát tá karanténa sa ráta 5 dní od testu či ako? Zabudla som napísať, že manžel príznaky má už týždeň, doktorka mu dnes predĺžila karanténu. Ja a deti sme zatiaľ ok. Do školy, škôlky môžu už zajtra? Či radšej až v pondelok?

andrejka1974
2. feb 2022

Ak nie sú očkované tam musia zostať v karanténe až pokiaľ neskončí karanténa poslednému členovi rodiny čiže až pokiaľ mužovi neskončí karanténa

evuska135
2. feb 2022

My sme teraz od pondelka v karantene. Muz pozitivny. Citala som, ze 5 dni karantena, ak pred ukoncenim karanteny niesu priznaky. Potom nosit vsade respirator dalsich 5dni. Ja ako ocko karantenu nemam ak nemam priznaky. No 7 dni nosenie respiratora
Manzelovi volali ale nic sa nepytali ani kontakty nic

slavomira236
2. feb 2022

Ak mu predĺžila karanténu ostávajú doma aj deti vštci neockovany členovia domacnosti

scila
2. feb 2022

Nám volali z hygieny. A že po 5 dňoch koniec karantény, ale ešte 5 dní treba byť s respirátorom vnútri aj vonku - aj deti. Čo teda som si nevedela predstaviť u detí, volala som s deckou dr. a že nech ich nechám ešte 5 dní doma, ona mi dá OČR.

tosomja
2. feb 2022

A volali ste detskej lekárke? Teoreticky môžu, moja dcéra bola na pcr v nedeľu, negatívna, v utorok na to bol na pcr môj priateľ, pozitívny, dcéra mala nastúpiť v pondelok do školy, ale kázala mi ju otestovať, antigen negatívny, pcr pozitívny, v pondelok a dnes už ju boli hlava, hrdlo, sopli, boli ju všetko. Taka je ta 5 dňová karantena super

smoulingirl
2. feb 2022

My sme boli obaja v kontakte s rovnakou pozitívnou osobou v rovnaký čas, partner príznaky druhý deň aj pozitívny PCR. Ja dva PCR - 4. a 6. deň negatív. Karannténu sme mali skončiť, ale pre istotu som šla ešte na jeden test 7. deň, ten bol pozitívny. Na 8. deň príznaky. A to sme mali dokázaný omikron, v domácnosti sme normálne fungovali, neboli sme od seba izolovaní. Takže toľko k päť dňovej karanténe a trojdňovej inkubačnej dobe.

autor
3. feb 2022

@tosomja Detskej som volala, vravela síce že karanténa tých 5 dní, lenže mne sa to nejak nezdá, keďže manžel izolovaný od nás nie je. Dnes som nechala deti doma, zajtra majú prázdniny. Skúsim ešte zavolať na RÚVZ, že čo mi povedia, hlavne či sa máme objednať na PCR? Lebo manžel mal 2 antigény negatívne a PCR pozitívny.

katulienkax
3. feb 2022

To uz neplati ze niekto vola z uradu, Teraz vsetci na vsetkych kaslu a nikto nikomu nevola lebo je vela chorych. Ani len doktorky ani detska ani dospelacka sa neozvala s otazkou ako sa mame. Obvodak sa ani len neozval co s karantenov, takze sme si ju ukoncili sami 😂

seahorse27
3. feb 2022

Zalezi od toho, ci ste ockovani. Ak ste a nemate priznaky, tak pre vas karantena neplati. Ak nie ste, ste v karantene dovtedy, ako muz.

zuzanockamt
3. feb 2022

@panelacikova @katulienkax mne volali aj teraz v tomto období, konkrétne v utorok

panelacikova
3. feb 2022

@zuzanockamt tak asi ako kde. my sme pozitívne obe a nevolali ani raz. na testy sme boli so 4-dňovým odstupom...

zuzanockamt
3. feb 2022

@panelacikova u nás volajú

canany
3. feb 2022

@smoulingirl mne to vychadza tak, ze priatel to chytil od toho pozitivneho a vy az od priatela. My si teraz tak odovzdavame bacila, syn mal od piatku opuchnutu sliznicu v nose, ja od utorka nadcha a teraz zacina dcera. Nastastie testy negativne, lebo by ma uz porazilo, medzi sviatkami sme deltovali.

smoulingirl
3. feb 2022

@canany Môže byť, aj keď sme boli s pozitívnym obaja v jednom aute skoro tri hodiny. U mňa bola tá inkubačná doba 7 dní pri omikrone (potvrdený sekvenovaním) a dennom intenzívnom kontakte s chorým. Takže tá 5 dňová karanténa je buď-alebo. A želám skoré uzdravenie.

marina447
3. feb 2022

Tak hlavne treba byt zodpovedny a pokial som bol v kontakte s pozitivnym tak tych 5 dni treba pockaj a spravit si test a zbytocne nelobzovat kazde tade. Ak ste v spolocnej domacnosti, treba pockat kym dana osoba uz nebude pozitivna, resp. sa vylieci a ked budete ok volat lekarovi.

tosomja
3. feb 2022

Dcéra minulú nedeľu negatívna pcr testom, priateľ v utorok minulý týždeň pozitívny pcr testom, ja štvrtok testovaná pcr negatívna, dcéra teraz v pondelok potrebovala do školy, pcr pozitivna a ráno už sa nevládala postaviť na nohy, všetko ju boli, hlava, hrdlo, nohy, sopli, kycha, ... ja mam ísť tiež zase na pcr včera mi volali z ruvz, a keďže ma príznaky dcéra, tak do šky až po príznakoch, to ma určiť doktorka.
A domáce antigeny aj platené antigeny v mom mame všetci negatívne, aj priateľ co je pozitívny, aj dcéra.

karmic
3. feb 2022

Ja mám tiež dilemu. Jeden syn je pozitívny (pondelok- samotest) , stredu potvrdený PCR. Príznaky mal len ten pondelok. Druhý syn bol v stredu na PCR negativny…Kedy môžu ísť do školy? Volala som detskej a ta ma tak rýchlo odbila že vôbec neviem - že po piatich dňoch môžu ísť . 🤔

seahorse27
3. feb 2022

@karmic pozitivny je v izolacii 5 dni a negativny je v karantene rovnako ako ten pozitivny 5 dni, ak bude bez priznakov. Pred nastupom do skoly ho treba samozrejme otestovat

autor
4. feb 2022

Volala som včera na RÚVZ. Deti, keďže sú neočkované, ostávajú naďalej v karanténe spolu s manželom. Pani nás cez telefón všetkých objednala na PCR, na dnes poobede. Detská lekárka mi dnes povedala, že ak budú mať deti negatívny test a budú naďalej bez príznakov, môžu ísť do školy/škôlky.