K akému lekárovi treba ísť s vyskočenou platničkou?

bambulka104
6. apr 2022

Ahojte. Potrebovala by som radu.
Už pár rokov mám bolesti chrbta, no v poslednej dobe mi začala bolesť vystrelovať aj do nôh a rúk a mám problém spraviť predklon alebo čo i len krok. Vždy mám pocit že ma sekne.
Navštívila som ortopéda, ktorý mi povedal, že to bude vyskočená platnička, dal mi obstreky, injekcie a lieky.. Takto ma lieči už 2 mesiace, no vôbec to nezaberá. Len mi obmieňa lieky.

Chcem sa spýtať je potrebný aj rontgen alebo magnetická rezonancia pri vyskočej platnička?
Pretože na toto ma môj ortopéd neposlal.

A ďalej je potrebné zájsť aj na fyzioterapiu alebo začať chodiť na rehabilitácie?

Poprípade mi viete odporučiť nejakého fakt dobrého ortopéda? Západné SR

Ďakujem za každú odpoveď.

luccija
6. apr 2022

@bambulka104 ísť k neurológovi ten Ťa pošle na MRI až, keď budeš vedieť výsledok fyzioterapiu.Lekara neviem poradiť ...neurológ Neuroill Vajnory Illesova

rudolfko0
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aandrea9
6. apr 2022

@bambulka104 smer neurolog. Mne nezaberali lieky ani injekcie, pomohli až infuzky a následne rehabka. No a neuro ma poslal na mri.

bambulka104
autor
6. apr 2022

Pardon, nie k ortopédovi chodím, ale k neurológovi a ten ma nikam neposiela. Keď som sa ho spýta či nieje potreba urobiť rontgen, tak jeho odpoveď bola či som ja lekár, alebo on.
Už som vystriedala dvoch ortopédov a u oboch rovnaká liečba.

aandrea9
6. apr 2022

@bambulka104 tak asi zmeniť neurológa🤷‍♀️ si pn alebo chodíš do práce v tomto stave?

pribinak
6. apr 2022

@bambulka104 určite sa pýtaj na MRI, aby presne videl kde a v akom stave to je
Pripadne hľadaj iného lekára

lucka_ke
6. apr 2022

skúsený dobrý chiropraktik ponapráva stavce a bude dobre, môj muž sa už roky trápi a jedine chiropraktik mu dokáže pomôcť, lekári mu dávajú len lieky od bolesti, obstreky fungovali chvíľu, rehabky vôbec

kacena4
6. apr 2022

rtg netreba ten osvieti kosti nie makke tkaniva. ak by mi povedal ze je to "asi" platnicka tak mu odpoviem nech ma diagnostikuje a lieci nie vesti z gule... treba mri kde uvidi co je to a ci je tam utlwk na koren ci je potrebna operacia preco trpnu nohy alebo staci len rehabka

lula3108
6. apr 2022

@bambulka104 urcite k neurologovi, mne raz vyskocila platnicka a isla som po mesiaci k neurologicke a hned mi dala ziadanlu na MRI, vypisala mi rehabky a predpisala lieky. Bez vysledkov z MRI nema co robit ked nevie co sa deje

anavka4
27. apr 2022

@aandrea9 ahoj mozem sa opytat ake si mala prejavy, silne bolesti ?
@lula3108 mozem sa opytat ake si mala priznaky ked ti vyskocila ?

anavka4
27. apr 2022

@lula3108 a co ti pomohlo ?🙂 dakujem

aandrea9
27. apr 2022

@anavka4 mam radikularny syndróm L4-S1, bolesti mi vyzarovali do pravej strany do slabín a ledva ma nohy niesli. A to nemám žiadnu nadváhu našťastie.

simca06022011
27. apr 2022

Ortoped ta lieci bez rtg/mr? Teda neurológ? Najdi si iného....

anavka4
27. apr 2022

@aandrea9 a tie bolesti ti prisli zo dna na den ?

aandrea9
27. apr 2022

@anavka4 nie, išlo to postupne ale bolo to horšie ako pred tromi rokmi. Vtedy ma dali dokopy injekciami.

lula3108
28. apr 2022

@anavka4 extremna bolest v krizoch a nevedela sim cca 4 dni chodit, len som lezala. Po cca tyzdni to zacalo ustupovat a po dvoch som bola ok. Pomohla milgama tabletky, voltaren krem, na noc flector naplaste. Ked bolo najhorsie-prve dva dni tak pomohla len infuzia, nic ine. Momentalne riesim rehablitacie, treba cvicit a naucit sa spravne chodit a sediet tak, aby mi to tu platnicku nezatazovalo. My toto mame v rodine, moja mama bola na operacii pol roka dozadu a lutuje ze nesla davno. Ak je to caste vyskakovanie alebo nepretrzita bolest tak by som urcite isla na operaciu