Jedna mandla deravá

25. aug 2024

Ženy prosím vás máte tu niekto jednu mandľu zničenú (takú viac deravu ) a žijete stym v pohode ? Bola som minuly týždeň na krcnom , robila mi kameru cez nos a robila mi aj vyter z mandlí , vraj bežná bakteriálna flora.
Robila to všetko ako “na pase” ako sa hovorí a tak mám trosku strach či to je v poriadku.
Mám jednu mandľu viacej deravu a teda si stadial aj vytlacam ten “hnis” sem tam , ona po zatlačení napísala že “mandle bez obsahu” … keď si vytlacam ten hnis , vidim tam niekde v okoli akoby hlieny idu spoza tej mandle (neviem čo tam je ). Ale ona to uzavrela ako všetko v poriadku u nej.
No ja stále chrchlim a aj cítim dosť pri prehĺtaní slín “slané” ako hlieny v krku prehltam.

aaadkaaa
25. aug 2024

Zjazvene mandle po chorobe su caste,tak isto mandlove kamene,to je to, co si vytlacas. Otazne je,ci take mandle este plnia funkciu,alebo su skor na skodu. Moje su uz len "na okrasu", tiez ich mam v takom stave, raz sa snad aj na operaciu odhodlam

autor
25. aug 2024

@aaadkaaa a podľa coho zistím či sú na škodu alebo plnia funkciu ? Lekárka mi nepovedala žeby neboli v poriadku. Robili ti vyter a máš tam niečo ?
No prečo potom mi stále idu take hlieny z poza keď si vytlacam tie kamene ? Čo tam je dutiny za mandlami vedu ? 🤔