Je vhodné vyhľadať lekára a ísť sa mu poďakovať?

14. sep 2022

Rád by som spoznal Váš názor, keďže moja mamina navštívila urgentný príjem v jednej nemocnici a lekár, ktorý ju ošetroval bol na ňu veľmi milý a príjemný a tak rozmýšľala, že by sa skúsila informovať na služby na urgentnom príjme a keď by mal práve on službu tak by tam zašla a osobne sa mu poďakovala, keďže počula, že aj keď človek pošle oficiálne poďakovanie na nemocnicu aj na oddelenie kde lekár pracuje tak sa to až k nemu nedostane, a ju by to mrzelo, keďže by rada tomuto lekárovi odovzdala poďakovanie osobne, možno aj s nejakou čokoládou ale rada by mu šla poďakovať keďže fakt natrafila na dobrého lekára, ktorých tam príliš veľa nie je a rada by ho povzbudila a dodala mu pocit vďaky a silu do ďalších služieb. Avšak oco jej hovorí, že sa to nehodí tak by ma zaujímal Váš názor čo si o tom myslíte

birika
14. sep 2022

ved mu mohla podakovat hned - tiez som trafila na urgente na perfektnych ludi HNED SOM IM TO AJ POVEDALA A PODAKOVALA

pribinak
14. sep 2022

Dala by som asi pozitívne hodnotenie na internet s tým ako profesionálne a ľudsky sa postaral o mamu. To bude lepšie ako čokoláda

0silvia0
14. sep 2022

Nema dany lekar moznost pridat hodnotenie na internete? Dnes uz celkom bezna prax a tak by sa o jeho kvalitach dozvedelo najviac ludi.

https://lekar.sk/lekari

autor
14. sep 2022

@birika Myslím, že ona v tom zhone čo tam bol tak na to aj zabudla a až doma o tom hovorila, lebo bol to akurát čas menenia služieb a ju prekvapil napriek tomu jeho prístup tak preto to chcela takto ale poviem jej aby nad popremýšľala ešte

autor
14. sep 2022

@0silvia0 žiaľ nie nie je tam, pozerali sme jeho niektorý kolegovia ty starší sú tam ale daný lekár tam nie je zverejnený

0silvia0
14. sep 2022
birika
14. sep 2022

tak ho pohladajte - podakovanie potesi

autor
14. sep 2022

@0silvia0 hľadali sme aj ja, aj brat ale nikde sme to meno nenašli ani toho druhého, od ktorého službu preberal keďže boli obaja v karte napísaný mama hovorila, že sú to mladý lekári tak neviem možno preto sú nikde na takýchto stránkach nie sú zverejnený možno s tým on nesúhlasí alebo tie stránky neaktualizujú

0silvia0
14. sep 2022

Tak si zistite kedy ma sluzbu a mama nech mu podakuje, podla mna je to ok gesto.

viky173
14. sep 2022

podakovanim myslim nic nepokazite, tak smelo do toho 🙂 drzim palce, nech sa Vam ho podari najst

lilitela
14. sep 2022

Podľa mňa je to ok. Čokoládu ani nič iné nenoste, môžte ho dostať do nepríjemností. Skúste si zistiť kedy má službu, alebo kde ordinuje, keĎže na urgente sa menia, a môžte aj mu volať alebo písať priamo do jeho ambulancie ak má súkromnú.

mpg
14. sep 2022

Keď viete meno tých lekárov, tak sa dá poďakovať aj cez noviny MY /týždenník/, videla som tam také poďakovania.

deti95060810
14. sep 2022

vieš neviem či jej niekto niečo povie ohľadom lekára... máme zákon o Ochrane osobných údajov...

autor
14. sep 2022

@lilitela jasné on súkromnú ambulanciu nemá on pracuje v nemocnici na oddelení a teda samozrejme aj na urgente máva služby ako aj jeho kolegovia, čiže mamina chce tam si zistiť ako robia aby tam zašla keď bude mať práve on službu

@deti95060810 všetko sa dá, jej ide len o to kto bude v danom mesiaci kedy mať službu na urgente aby tam zašla a dala by si ho zavolať, ona naňho nepotrebuje súkromný kontakt a miesto kde žije si človek dokáže aj podľa kataster portálu zistiť ale to už by bolo cez čiaru

deti95060810
14. sep 2022

autorka...vyhľadať ho na súkr. adrese by bolo ozaj už cez čiaru... to by sa asi ani nepotešil... Kašli na to resp. maminka . Lepšie bude o ňom šíriť dobré správy - aký je super odborník a človek.

autor
14. sep 2022

@deti95060810 tak ako určite by nešla na jeho súkromnú adresu, keďže sama vie aké to je nepríjemné, to by si nedovolila, vie kde sú hranice slušnosti, preto chcela zájsť na urgent sa mu poďakovať keďže jej to kolegyne poradili, a keďže pracuje ako učiteľka na 1-4 na súkromnej škole a niektorý rodičia si myslia, že môžu všetko, že keď ich dieťa dostane zlú známku tak prídu ku nám a žiadajú aby im to vysvetlila a neviem čo a je to nie len jej nepríjemné ale predovšetkým ocovi ale aj nám ako deťom, a to su pritom rodičia, ktorý nás osobne nepoznajú ale proste si nájdu našu a adresu a prídu

larazivago
14. sep 2022

Normálne napísať ďakovný list na konkrétnu osobu a poslať na vedenie nemocnice. Od nich sa poďakovanie určite dostane aj konkrétnemu človeku. Do toho.

zeldia
14. sep 2022

Ak pošlete poďakovanie poštou dáte tam meno a adresu nemocnice určite sa mu to dostane do rúk. Neverím že ma niekto v práci odvahu len tak zahodiť / neodovzdal postu. Ja by som za nikým neohlásene do prace nešla a už vôbec nie ak je to práca na urgente. Človek pracuje môže tam byt frmol (urgent tak asi áno) a k tomu niekto príde ďakovať čo v mojom ponímaní znamená vykecavat sa a zdržovať lekára pri práci.

oravocka
14. sep 2022

V ktorom meste sa nachádza urgent a daný Dr. Keď pošlete poďakovanie napr. Emailom oficiálne do nemocnice a potom priamo Dr, určite to príde. Sťažnosť doručia hneed na druhý deň od podania, poďakovanie neviem, to sa nám ešte nestalo 😁

lindous
14. sep 2022

Ja by som určite nešla na urgent (a vlastne ani do ambulancie) vymýšľať, nechať si zavolať doktora, aby som sa mu poďakovala, aj keď je to je myslené dobre, vám sa ostatní, ktorí tam budú sedieť nepoďakujú... Viem, že je to pár minútiek, ale jeho čas, rovnako ako čas ostatných pacientov, ktorí ho potrebujú je drahý... Keď už, riešila by som to tým listom

nikdenikto
14. sep 2022

Neviem si to predstaviť, postavíte sa na urgentne do rady a budete čakať len aby ste mu poďakovali? Mne sa to nepozdáva, veď ten lekár si už pravdepodobne na daný prípad ani pamätať nebude a bude na matku kukať ako puk. Normálne poslať list na nemocnicu adresovaný na jeho meno. Tam si doktor prečíta že nejaká pacientka je vďačná za jeho milé správanie a bude mať krajší deň. Ja to chápem, pre Vašu maminku je to 1 lekár ale treba si uvedomiť že ona je XYta pacientka a to len v daný deň

drake122
14. sep 2022

Email, alebo list oficiálne do nemocnice keď tak. To sa dozvie, personálne oddelenie dava na vedomie zamestnancom, že sú uvedení v liste a pod. Ale veĺký význam to nemá, on si vás ani nepamätá podľa mňa...

mikadooo
14. sep 2022

Bolo by to krásne gesto od nej. Ak by jej nedali meno, nech mu nechá aspoň odkaz na vrátnici, napríklad, dobrý deň pán doktor, ktorý ste ma ošetrili dňa 4.9. večer na urgente. Boli ste veľmi láskavý a milý, nehovoriac o tom, že ste mi pomohli aj vyriešiť môj problém. Z celého srdca ďakujem, Jožka Mrkvičková (tá vystrašená pani so silným tlakom na hrudníku). Oni si vedia pozrieť kto bol kedy v službe a dať to správnemu doktorovi. A keby aj nie, tak aspoň sa poteší celý kolektív urgentu a aspoň budú milší na ďalších, čo prídu v budúcnosti. 🙂

autor
14. sep 2022

@mikadooo tak ona jeho meno vie, keďže ho má uvedené v papieroch ale tak uvidíme niektorý ma dosť od toho odrádzajú, čiže možno poviem mame aby sa na to vykašľala a spomínala v dobrom

autor
14. sep 2022

@oravocka priateľkin brat v tom istom meste poslal poďakovanie na oddelenie za to, že dali dokopy jeho sestru, moju priateľku a tomu lekárovi sa to vôbec nedostalo a to mu poslal aj čokoládu a on ničom nevedel, keďže priateľka sa rozhodla to zobrať do svojich rúk a vyhľadala si ho na sociálnej sieti kde mu napísala, poslala mu aj screenshot poďakovania, ktoré adresovala na sociálnu sieť nemocnice kde bol aj spomenutý, samozrejme jej bolo odpísané, že si to vážia ale danému lekárovi to nikto netlmočil ani keď ich mama poslala na jeho meno list spolu s čokoládou tak sa to ku nemu nedostalo čiže žiaľ, preto moja mamina to chcela takto riešiť ale vidím, že asi sa na to vykašle

autor
14. sep 2022

@larazivago pochybujem, keďže priateľkina mama tak posielala list a poďakovanie lekárovi, ktorý sa k jej dcére správal milo a nastavil jej liečbu a ani sa to ku nemu nedostalo čiže ľudia sú rôzny, preto mame kolegyne toto poradili, jedna to tak tiež robila, že po operácií si dala zavolať lekára, ktorého chcela a jej povedali, že až počká na recepcii a jej ho zavolali čiže mama to preto takto chcela riešiť ale asi jej poviem až sa na to vykašle

autor
14. sep 2022

@drake122 tak človek nikdy nevie, moju priateľku si napríklad lekár pamätal veľmi dobre, keď sa mu poďakovala a následne ju nazývali VIP pacient všetci lekári na oddelení a sestričky iba rozmýšľali, prečo keďže nie je žiadna významná osobnosť zatiaľ ale raz možno prerazí v šoubiznise

mikadooo
14. sep 2022

Nie určite sa nevykašli 🙏🙏🙏. Je to veľmi povzbudivé pre celý personál, naozaj. Nemusí osobne, nikde nemusí čakať. Len na na vrátnici nech to odovzdá s menom doktora... Alebo ten email nech pošle do nemocnice. Je to krásne ľudské gesto a v tejto dobe tak veľmi potrebné...

autor
14. sep 2022

@nikdenikto
@lindous

tak je to diskutabilné, mame to povedala kolegyňa čiže ja predpokladám, že to nebol ani tak mamin nápad ako nápad jej kolegyne, ktorá to takto spravila

autor
14. sep 2022

@mikadooo áno potrebné to je určite ich to povzbudí do ďalšej práce, to je samozrejmé mám sesternicu, ktorá je lekárka aj jej manžel a oni hovoria, že možno tak 1 zo 100 pacientov, ktorý navštívia ambulanciu alebo ležia u nich na oddelení tak poďakujú a pre nich je to také povzbudenie, že to čo robia je správne napriek tomu, že ich súkromný život ide stranou, preto to mama chcela takto riešiť keď jej to ta kolegyňa poradila