Je v aute povinné rúško?

24. máj 2021

Prosim vas,neviem sa docitat v najnovsich nariadeniach,ci je este povinne nosenie ruska v aute so spolucestujucimi.

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oli18
24. máj 2021

@ceresna2 tak toto bolo riziko a stastie zaroven

ibrunova
24. máj 2021

V aute už len ako ty chceš. Ja keď idem s rodinou, samozrejme bez, ale keď veziem kolegu do práce, tak veru s rúškami obaja.

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bloger
24. máj 2021

pokiaľ ide o niekoho z rodiny a ste zdraví tak nemusíte mať ale ak ide o nejakého cudzieho človeka to rúško je určite dobré si dať minimálne

prasiatko30
24. máj 2021

Ako pokial vozis niekoho s kym aj byvas tak nie ale ak ides s niekym s kym
Nebyvas v jednej domacnosti tak ano

monro
24. máj 2021

Ja ked veziem niekoho cudzieho, alebo aj moju mamu, tak rusko mam. Ked idem s detmi, alebo partnerom, samozrejme nie.

magaret7
24. máj 2021

Nebudem sa čudovať keď tu zachviľu bude otázka či nosíte rúško aj doma v posteli. Toto je už choré.

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. máj 2021

@ceresna2 vies,co je smiesne? Ze si taka ista ako ti,co sa chrania. Takisto z tvojho prispevku ide posmech smerom k chraniacim sa ludom a kritizujes ich za rusko a ockovanie. Takisto si k nim nepriatelska. Kazdy nech si robi ako uzna za vhodne.

matabb73
24. máj 2021

Svagrov brat sa takto nakazil. Viezol kolegu, obaja bez rúšok a kolega bol pozitívny. V práci sa nestretavali, boli z iných kancelárií. Takže, treba si zvážiť riziko. Ja som nosievala, ale už sme všetci okolo očkovaní a riziko nákazy je malé, tak teraz si dávam len, keď idem s cudzím človekom.

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maciatkolulu
24. máj 2021

Ja nemám pocit, že by sa vysmivala, urazala niekoho, je fakt niekedy na hlavu ako niektorí ľudia sú sfanatizivani... A ten strach, nervozita a podráždenie je všade cititelne. A je to smutné. Ja som tiež nenosia rusko vonku a ani v aute, keď som niekoho viezla. Syn nenosí nikde, iba keď vstupuje do školy. Muž robí s ľuďmi a sme tu...A neverím na to "mali ste šťastie" mne žiaľ tiež prídu niektorí ľudia ako posadnuti

lilope
24. máj 2021

Nerozumiem prečo sa urážaš, ceresna2 napísala svoj názor, že strach je horší ako samotné ochorenie a ľudia si sami strachom privodzujú toto ale i rôzne iné ochorenia. Nie nadarmo aa hovorí, že psychika je pri ochorení polovica úspechu a pozitívne mysliaci ľudia majú vyššiu šancu ochorenie prekonať ako tí negatívni. Nerozumiem prečo sa pýtaš či je rúško povinné v aute s inými padažiermi (nežijúci v spoločnej domácnosti), tak buď sa chceš chrániť pred covidom a rúško nosiť budeš pri nich stále, lebo covid nezmine ani tento rok alebo sa bojíš pokuty. Tak chceš sa chrániť pred ochorením alebo pred pokutou? To je otázka na zamyslenie pre teba, nepotrebujem tvoju odpoveď. Prajem veľa zdravia a menej strachu.

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
24. máj 2021

@lilope ale ja som sa neurazila. Len som poukazala,ake je to smiesne. A ja strach nemam. Som taka ista hrdinka ako ostatni mladi. Snazim sa byt zodpovedna a to si casto ludia zamienaju. Zodpovednost=strach?

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilope
24. máj 2021

Zodpovednosť, často skloňované slovo v tejto dobe. A čo to znamená byť zodpovedný, ísť sa každý týždeň testovať a následne očkovať? Mne to práve príde nezodpovedné, každý má na to svoj názor a tiež neodsudzujem tých, ktorí to robia, len tomu nerozumiem no akceptujem to. Ja keď idem s kolegom v aute, dohodneme sa či budeme mať respirátor, väčšinou sa zhodneme a nedáme si ho. On je očkovaný a cíti sa byť chránený a ja sa necítim byť covidom ohrozená, tak respirátor zbytočne nenosím, pretože robí viac škody ako úžitku.

horalka1986
24. máj 2021

@ceresna2 toho svojho boha si strc do zadnice. Nie on ale my si o svojom zivote rozhodujeme. Ja, chronicky chora,matka troch deti som sa rozhodla pre ockovanie, aby som tu snimi este nejaky cas pobudla. Mam kamaratku ktora dostala koronu a zachranili ju pristroje a lekari. Keby sa spoliehala na boha, z jej syna je dnes polosirota. Tak si tie svoje nezmysly nechaj pre seba. 🤦‍♀️

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
punka24
24. máj 2021

@ceresna2 ty kecaš také nezmysly že to až bolí... 😂
@horalka1986 má pravdu... Lekár má za sebou ťažkú operáciu, zachráni pacientovi život a všetci ďakujú bohu...?? No ta dik na jeho mieste by som byť nechcela...

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
punka24
24. máj 2021

@ceresna2 ver si v čo chceš... Je to pekné ale nenúť svoju vieru ľuďom čo o to nestoja lebo ti oni budú nútiť ich vieru o ktorú ty nestojíš... Ty tu nanúcaš svoj názor, prosím, ale nečuduj sa že my ti ideme vyvrátiť niečo s čím nie sme stotožnené...

tina4931
24. máj 2021

@magaret7 veľmi choré, ani slov už nenachádzam.

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
punka24
24. máj 2021

@ceresna2 zahoď internet tangáče šminky a podobné veci a choď si kecať tieto veci niekde do kláštora... 🤦🏻‍♀️

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz