Je tu niekto s transplantovanou obličkou?

12. jan 2022

Ahojte, chcela by som sa spýtať či tu náhodou nie je niekto/ alebo nepozná niekoho, kto má transplantovanú obličku. Chcela by som sa spýtať hlavne na to užívanie kortikoidov, ktoré je po transplantácii bohužiaľ nutné. Pribrali ste a zmenila sa Vám tvár? A koľko Vám oblička približne vydržala/drží? Ďakujem pekne za odpovede.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luc308
12. jan 2022

Ahoj, moja mamina ma transplantovanu oblicku, 8. rok.hned po operacii bola opuchnuta cela, aj teda tvar, ale netrvalo to dlho a ked sa dostala na udrziavaciu davku, tak sa vratila do uplneho normalu, este aj schudla. Stravu dodrzuje podla toho, ako jej lekari odporucili, ale jasne, ze sem tam si aj nejaku dobrotku dopraje. Kazdopadne vyzera ako pred operaciou, vlastne ovela lepsie. 🤗

miladka2204
6. mar 2023

Ja som po transplantácii 7 mesiacov a pribrala som 30 kg a aj tvar sa mi zmenila a to tým že som pribrala vraj sa mi to časom upraví no kg dať dole je už ťažké keďže po prednisone sa mi zmenili stravovacie návyky ...ja som rada že je našťastie všetko zatiaľ vporiadku a verím že ešte dlhé roky aj bude síce má to trápi že vyzorovo už niesom to čo som bola ale keď si porovnám čo všetko som si prešla počas dialýzy tak je toto pre mňa už len zrniecko ktoré s radosťou za zdravie vymením

saxana000
6. mar 2023

Bratrancova zena je asi 10 rokov po transplantacii.nepribrala vobec je strasne chuducka a maju spolu aj dve deti.

miladka2204
8. mar 2023

@saxana000 počas tehotenstva mala nejaké komplikácie čo sa tyka obličky? Či všetko prebiehalo vporiadku?

saxana000
8. mar 2023

@miladka2204 maly sa narodil predcasne a bola ostro sledovana ale deti su zdrave