Je toto svrab?

7. jún 2024

Ahojte,
dva tyzdne v podpazi na obidvoch stranach sa mi urobili cervene flaky, ktore svrbia - sem tam, natierala som to kadecim ale nejak nepomaha. Citala som ci to nemoze byt svrab. Aj ked neviem kde by som ho chytila, som na RD, nikam nechodime iba do obchodu 😀. A 2 mesiace dozadu sme sa vratili z dovolenky. Muza nesvrbi nic, dieta nema na tele nic, ja tiez nie. Iba v podpazi.
Ale zacinam pozorovat ze ma svrbi cele telo. Neviem ci to mam v hlave alebo co. Nie je to svrbenie, zeby som sa skrabala do krvi, ale citim akokeby mi nieco liezlo po tele.

Dakujem za odpovede

macatt
7. jún 2024

Nemyslím si, skôr nejaká alergia, exém..reakcia z oblečenia, kozmetiky, ktorá zreagovala s potom.. treba navštíviť kožnú.. držím palce..

taktotedanie
7. jún 2024

Keby si mala svrab tak ta svrbi cele telo a nielen podpazusie ale aj v dalsich zahyboch
Bud nejaky ekzem, plesen
Chod na kozne netreba vymenny listok alebo aspon k vseobecnemu mozno nieco predpise ak bude ochotny kym sa dostanes na kozne

autor
7. jún 2024

@taktotedanie pisem ze uz ma svrbi cele telo 😕, ale nie tak zeby som sa isla skrabat do krvi

macatt
7. jún 2024

Svrab svrbí hlavne v noci, začína na rukách pri zápästiach ako sú žily, a najviac sú postihnuté hlavne nohy…
Tiež myslím, že skôr pleseň

simca06022011
7. jún 2024

chod na kozne, podla mna to bude nejaka mykoza

kacena4
7. jún 2024

ak sa ti to prejavuje aj v zahyboch teda napr. medzi prstami tak ano moze byt, mal teraz jeden nas ziak a vyzeralo to podobne

autor
7. jún 2024

@kacena4 nemam tam nic, ani ma tam nesvrbi. Alw fakt neviem kde by som to mohla chytit.

jojomacko
8. jún 2024

Ahoj, môže to byť aj svrab ale nemusí. U ľudí so zvýšenou hygienou sa nemusí prejavovať typicky a nemusí byť na rukách a nohách, má rád mäkkú kožu, teplo a vlhko takže kľudne mohlo začať v pazuche..... choď na kožné a uvidíš čo povedia

jo234v
24. júl 2024

Ahojte, prosim vas je toto svrab

jo234v
24. júl 2024
jo234v
24. júl 2024
jo234v
24. júl 2024

@jo234v nejako to nesvrbi, ale netusim ci to je v pociatocnej faze ci co to je. Dakujem vopred za odpovede

jo234v
24. júl 2024

Pouzivam kazdy den po kazdom odvoze mhd do prace dezifekciu na ruky, ale v praci sharujeme s kolegami latkove utierky v kuchynke a neviem ci tam nieco ...

nika172
21. aug 2024

Zdravím.Prosím vás o váš názor,či sa môže jednať o svrab.Mám vyrážky už skoro 3 týždne so svrbením v priebehu dňa aj večer,vyrážky hlavne na bruchu...natieram protizápalovou mastičkou od kožnej,ale zatiaľ bez výrazného efektu,čakám ešte za kompletnými výsledkami...prikladám foto...ďakujem

nika172
21. aug 2024