Je toto od ploštice?

yollanda
30. júl 2022

Ahojte! Sme na dovolenke. Niečo ma kuslo ale neviem čo. Manzel zabil v izbe plosticu, je to typicky fľak pre ňu?

pribinak
30. júl 2022
patus_2
30. júl 2022

@yollanda toto nevyzerá na ploštice. Ploštica zvyčajne neštipne iba raz, ale kľudne aj 10 stipancov urobí ako keby po cestičke. Toto vyzerá ako roškrabaný štípanec, kde sa už urobil pľuzgier. Ploštice, ktoré sú zelené a hnedé a trošku väčšie, tie neštípu, štípu iba ploštice posteľné a tie sú menšie a sú cerveno-hnedej farby. Ak máš biele posteľné prádlo, tak ráno na ňom nájdeš také červené bodky. To je znak,.že máš v dome plošticu posteľnú a treba vykonať desinsekciu.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
k16k18
30. júl 2022

Mne to skôr pripomína sladkú chrastu je to infekčné ochorenie

andrejka1974
30. júl 2022

Určite nie

yollanda
autor
30. júl 2022

No ja mám take dva. To som sa zobudila a tym tak cca týždeň dozadu. Je to suché. Našli sme bodky na perinách a manzel ma typické štípance. Dala som si na to atb masť, no nič. Svrbi to ako od komára

hapkova
30. júl 2022

Mne to pride skor ako nejaka popalenina alebo rada, ktora takto zahnisala ae od plostice to bude podla mna asi len tazko

fem
30. júl 2022

kazdy stipanec moze vyvolat alergicku aj hnisavu infekcnu reakciu, takze ano, ked ste ich videli mate skvrny na vankusoch, na co sa pytas. prave na neznamy parazit je dost casto alergicka reakcia.
Infekciu zavedies skrabanim napr.

fem
30. júl 2022

@patus_2 ked sa otocis napr. hybnes nemusi spravis ten rad, ak maju vankuse od krvi, parazita maju.

Casto sa aj lekari mylia kazdy stipanec moze vyzerat zaroven ako alergicka reakcia aj infekcia. Od blch je casto hnis v strede. Od pavuka tiez.

yollanda
autor
31. júl 2022

@fem jezus, len nie pavúk. Sme v trópoch. Čiže moja postel to našťastie neni

slavomira236
31. júl 2022

@yollanda ak ste v trópoch kľudne pavúk..

miiceencoovaa
31. júl 2022

@yollanda ahoj, ja som raz bývala v podnájme a tam boli ploštice. Toto nie je určite od ploštice. Ona stipe viackrát a zanecháva take malé postipnutia