Je toto ekzém alebo psoriáza?

27. dec 2023

Mamičky, ženy čo máte niečo podobné alebo nejakú skúsenosť. Neviete posúdiť či je toto skôr ekzém alebo psoriáza?
Ďakujem každej jednej za názor.

pseudomonas87
27. dec 2023

No, ja som lekárka, ale nie kožná , ale myslím si, že to skôr psoriáza nebude. Tu na mk ale nemá zmysel to riešiť, zajednaj si termín u kožného. Držím palce.

autor
27. dec 2023

@pseudomonas87 ďakujem veľmi pekne za názor. Áno, už to riešim, len pokiaľ na to oni pridu 🥺. Už nevydržím čakať a bojím sa. Podľa Vás je to potom skôr ekzem ? Alebo? Ďakujem

autor
27. dec 2023

@pseudomonas87 ešte ma napadol dyshidroticky ekzém. Už neviem čo si myslieť.

pictbridge
27. dec 2023

Ja mam pzsoriazu vo vlasoch a to mokvá a strašne svrbí. Ale ani ako exzem to nevyzerá.

maryetta
27. dec 2023

Ja mam psoriazu vyse 20rokov po celom tele ale nikde takato.
Mne to skor pride ako plesen. Pripadne exem.

januska20
27. dec 2023

@pictbridge
@maryetta dievčatá a keď máte psoriazu, máte ju aj na nechtoch, resp.pod nechtami.
Ja zase psoriazu na tele nemám, ale mám problém s nechtami.

ankare
27. dec 2023

Nápis do skupiny Zdravotníci na MK

pictbridge
27. dec 2023

@januska20 som manikerka. A ano videla som už psoriazu na nechtoch. Ja ju ale tam nemám. Baby majú dvihnute lôžka úplne. Začíname to oddeľovať lôžka. Sú to také biele ložiská.

cinky16
27. dec 2023

mne to pride ako plesen. a kde to mas? na rukach? ci nohach?

medda_beda
27. dec 2023

Mne sa zdá, že to bude dyshidroticky ekzém tak ako si napísala.
Pokiaľ sa ti tá pokožka začala šúpať až po tejto etape (stiahla som fotku z netu)
Sú to malé pupienky ktoré svrbia, pokožka je červená a keď prasknú tak z nich výjde voda, nakoniec sa pokožka vysuší a lúpe sa.
Ja to mám, neviem z čoho.
Svrbia ma ruky z potu, z kovu a som aj atopik.
Mojej známej sa to začalo robiť na rukách po injekciách na prasknutie vajíčka.

maryetta
27. dec 2023

@januska20 nie. Mne zacalo vo vlasoch. Tak zacali lakte. Neskor kolena. Členky. A nakoniec trup. A mam na tvari čelo. Obočie.
Na nechtoch sa mi nieco ukazovalo-uz som cakala ze to bude psorka ale teda preslo to….

majki_ki
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majki_ki
27. dec 2023

Toto mi príde ako učebnicový príklad dyshidrotickeho exzemu.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maryetta
27. dec 2023

Tak potom daj vediet. Lebo nieco podobne ma muz a ja furt do neho hustim ze to bude plesen ze to samo neprejde.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majki_ki
27. dec 2023

Autorka, to čo popisuješ sú presne prejavy dyshidrozy, je to boj na dlho, mala som to rovnako na šlapách, najprv vodnate pľuzgieriky, ktoré praskali a tvorili suché zapálené miesta, ktoré sa olupovali a neskutočne svrbeli. Po rokoch som zistila, že mi to zrejme spôsobili šľapky s kovovou prackou, keďže dyshidroza je kontaktný ekzém, tento rok som ju na nohách vôbec nemala. V lete som to aj vždy mávala najhoršie. Nepomohli absolútne žiadne maste od kožnej.

cinky16
27. dec 2023

nemoze to byt aj alergia na histamin? skus si nasadit dietu na par tyzdnov, ci nebude zmena, kamoska mala cosi podobne, ale na dlaniach. a prisli na to, že to sposobuje histamin, nasadila dietu, tazkosti sa zbavila a dodnes sa jej to nevratilo.

senta_sofia
27. dec 2023

Pripomina to skor psoriazu

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. jan 2024

* atopický akzém

cinky16
10. jan 2024

Vlasne nic nove neviete...mate nove lieky? Maste? Lebo atopic mam aj ja...10..rokov...a nic nove,nikto nevie prevo z coho
.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz