Je to žihľavka?

27. sep 2023

Ahojte

Malej sa včera ráno po prebudení spravili také vyrážky - vyzera to podľa mňa ako žihlavka. Mala červené bodky na rukách a stehnách, a keď si to poškrabala, vyšli jej takéto vyrážky ( ako keď komár uštipne).
Do pár minút to prešlo, zostali iba tie malé červené vyrážky. Na rukách jej to skoro cele zmizlo, ale rano si poškrabala stehno, a znovu to iste.
Teraz poobede znovu, poškrabala si nohy , a červené bodky sa jej zmenili na tie pupence. ( prikladám foto)
Myslela som si najprv, že to bude z prášku na pranie. Ale dala som jej iné oblečenie a znovu to mala.
Nejedla nič nové, antibiotiká síce brala, ale vyše týždňa dozadu. Iné lieky nebrala. Nič nové proste….
Akurát som si všimla jednu vec.
Spraví sa jej to väčšinou vtedy, keď je v teplom, a náhle je zima- včera ráno keď sa jej to spravilo, bola hneď po prebudení, a keď sa išla prezliekať a dala si dole tricko, poškrabala si to a vyšlo jej to.
Dnes ráno znovu, vyšla z teplej postieľky, dala dole nohavice že sa ide vycikat, poškrabala si to a zas.
A večer znovu, išla sa umývať, dala dole oblečenie, poškrabala a znovu.

Tak ja neviem, môže to mať nejaký súvis - teplo/ zima ? Alebo proste čo toto môže byť ? 🤷‍♀️

Mladšia zvykla mať podobne cez zimu, takú zihlavku čo príde a zmizne, keď je chladnejšie. Ale starsia to nemala fakt doteraz…

Nemáte s tým niektorá skúsenosť ?

Ďakujem

rastika
27. sep 2023

Skúsenosť nemám, ale môj syn má od nedele presne to isté. Dávala som dithiaden. Teraz už sa vyhadzuje menej (po troch dňoch).

msnesquik
27. sep 2023

Mali sme, na celom tele, aj sme boli v nemocnici...vyhadzuje sa to po teple vacsinou, ked sa zobudi, atd, u nas to bola reakcia na virozu, ked pises, ze uzivala atb, tak to moze byt...tiez sme to mali az po nejakom case