Je to zápal spojiviek?

31. máj 2024

Ahojte, vedel by mi niekto poradit? Akurat sme na ceste domov na Slovensko. Caka nas este 8 hodinova cesta... Vsimla som si u syna uz vecer hnis v oku, nie vela, ale predsa to bolo neobvkle. Dnes rnao uz menej, ale este tam boli a do toho som si vsimla aj zacervenanie na okraji...........

Pojdem tu v nemecku do lekarne, ale k dr viem ist az v pondelok. Ako vidim ocuflash na sk momentalne vsade vypredany.

Je to podla vas zapal spojiviek?

Inak syn ma aj sople a kasle. Zatial suchy kasel.

autor
31. máj 2024
drake122
31. máj 2024

Pýtaš sa na zápal spojiviek, ale spojivku neodfotíš... ale ano, podľa nastrieknutého bielka oko je zapálené, alebo minimálne podráždené. Aspoň oftalmo septonex, alebo niečo iné volnopredajné na hygienu oka kúpte.

autor
31. máj 2024

@drake122 pridavam, snad som to odfotila spravne. Uz sme na ceste do lekarne, snad nieco na to daju.

egonsk
31. máj 2024

maly si zrejme zmolil oci, toto ma od zapalu este hodne daleko. Mozno prach, alebo nieco ho podrazdilo, je to ok, prejde to same... ak sa moc bojis, tak nejake kvapky na zacervenanie mozes skusit, ale urcite nie hned liekmi mu nicit oci....

autor
31. máj 2024

@egonsk zatial uz oko nema zahlineny, rano mal este minimalne, len to zacervenenie na okraji.... V lekarni nam dali nieco podobne, ako na SK ocuflash

drake122
31. máj 2024

Spojovka nie je zapalena.

brezza
31. máj 2024

Syn ma akurat zapal. Hnisalo mu to dost. Dostal ocuflash a uniflox.

autor
31. máj 2024

@drake122
@brezza tie kvapky podobne, ako ocuflash budem davat aj ja, a uvidime, kam sa to posunie. Hnis uz ale nema, iba cervene na okraji

mamina7070
31. máj 2024

to neni zapal spojiviek

brezza
31. máj 2024

Asi to nebol hnis. Mojmu to hnisalo vkuse. Tam uz boli nutne antibiotika