Je to štítna žľaza?

22. jan 2023

Ahojte chcem sa poradiť či toto sú podľa vás príznaky zníženej funkcie štítnej žľazy:, nepravidelná až žiadna ms, citlivosť na chlad stále studené končatiny, zimomriavost, únava spomalenost zábudlivosť, problém so spánkom, chrápanie , suchá pokožka na tvári a na rukách zvýšený cholesterol v krvi svalové kŕče podráždenosť úzkosť

autor
22. jan 2023

A samozrejme priberanie na váhe

autor
22. jan 2023

A padanie vlasov

majamat
22. jan 2023

nie ze ci to e stitka, len to moze byt stitka,
to vsetko mam aj ja a stitka mi funguje vlemi dobre.

aeruginosa
22. jan 2023

To vazne?!🙈Ak mas podozrenie na nejaky zdravotny problem, vyhladaj lekara a nie sa na internete radis, ci je to podla cudzich ludi znizena funkcia stitnej zlazy…

andrea_82
23. jan 2023

ja mám zníženú funkciu štítnej žľazy - z tých príznakov, čo si napísala, mám iba polovicu, ostatné nie. Takže sa to podľa toho nedá vôbec diagnostikovať. Odporúčam základné odbery aspoň u obvodnej, podľa výsledkov endokrinológ.

autor
23. jan 2023

ja uz mam potvrdene len doktor povedal ze mam divne priznaky ale ked som patrala na nete tak taketo podobne mi vyskocili..preto sa pytam tie ktore mate ci mate taketo alebo ine..

autor
23. jan 2023

@andrea_82 a ktore mate vy ak sa mozem spytat

autor
23. jan 2023

@andrea_82 po pripade aj nieco ine

andrea_82
23. jan 2023

Ja mám z tých, čo si napísala tieto: nepravidelná ms, citlivosť na chlad, studené končatiny, zimomravosť, únava, máličko suchá pokožka, padanie vlasov, priberanie na váhe. Chrápanie síce chrápem, ale to má u mňa súvis skôr s váhou.

autor
23. jan 2023

@andrea_82 nepravidelna ms je tak ze aj vynechava?

sense
23. jan 2023

Ja som mala priberanie na váhe, vypadáva ie vlasov v, studené končatiny a únavu.... Iné dom nemala nič... Ale okrem štítnej aj nedostatok vit D à zeleza

kvetinka75
23. jan 2023

sú to príznaky hypotyreozy - zníženej funkcie ŠŽ, prečo si nejdeš dať spraviť vyšetrenie krvi? Budeš vedieť na isto. Ak už máš výsledky, tak to je divný dr. že nepozná príznaky zníženej funkcie štítnej žľazy

majamat
23. jan 2023

co mas potvrdene? mas vysledky krvi?

autor
23. jan 2023

@kvetinka75 ja uz mam vysledky ze znizena funkcia..len ked sa pytal na priznaky a som povedala tak pozrel ze nejake zvlastne mam..a pritom na nete su tie iste popisane co mam ja..aj to povedal ze ms nezvykne vynechavat..tak nechapem uz..taky mlady lekar..

autor
23. jan 2023

@majamat ano

majamat
23. jan 2023

a ako vysli?

andrea_82
23. jan 2023

asi len pár krát v živote sa mi stalo také, že by jedna neprišla a mala som akoby až ďalšiu v tom termíne, kedy mala prísť druhá. Väčšinou len mávam také, že mám cyklus od 29 do cca 46 dní.

kvetinka75
23. jan 2023

autorka - ale môže vynechať. A často s tým majú ženy problémy.

majamat
23. jan 2023

ak mas teda znizenu funkciu, bez ohladu na dr, tieto priznaky mozu byt pri stitke.
nasadil ti liecbu? odkedy?

autor
23. jan 2023

kolegyna ma tiez toto iste ineho lekara a az ked zacala brat lieky na stitnu zlazu jej nabehla ms normalne dovtedy aj par mesiacov neala

autor
23. jan 2023

euthyrox mam

majamat
23. jan 2023

ako dlho?

autor
23. jan 2023

@majamat len do minuleho tyzdna

majamat
23. jan 2023

tak to je este kratko. uvidis, ci ti priznaky vymiznu. no treba brat do uvahy aj to, ze taketo tazkosti mavaju ludia, ktori maju stitku ok, cize moze a nemusi to byt zo stitky, resp cast z toho ano, cast nie a pod.

navyse na zaciatku sa liecba musi nadstavovat podla vysledkov. zalezi od toho ake boli.
nevies kolko si mala TSH a T3, T4 ( pripadne FT3, FT4 ) ?
a kolkatku Euthyrox beries?

autor
23. jan 2023

vysledky neviem euthyrox ma 50 ale neviem..lebo ten lekar mi prisiel divny...akoby sa zaucal len a nevedel o tom ešte vsetko

majamat
23. jan 2023

no najmensie tbl su 25. niekedy davaju 1/2, ale skor asi detom, ked sa zacina s leicbou a neaju este velmi zle vysledky, moja dcera ich ani zle nemama hned sme sli an 25.

50 nie je este vela, navyse ak ti este nejaky cas nefungovala, tak teda to je davka v pohode, polda vysledkov ju moze po dalsej kontrole upravit. aj keby mas vlemi zle vysledky, dr nei vzdy idu hned do vysokych davok. mam znamu, ktora mala vlemi zle vysledky. a teda jej sice dali hned vyssiu davku, ale postupne sa jej este zvysila. no ona na tom bola tak, ze jej dr vynadala, ci cce skoncit v kome. tak zle vysledky som este envidela, ako mala ona. takze tam museli ist hned na vyssiu davku. jej prakticky stitka nefungovala uplne, uz nejaky cas.

majamat
23. jan 2023

dr ani nevie ako zareaguje sna leicbu, preto sa zacina s nejakou davkou, podla vysledkov a potoms a upravuje..

iveetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz