Je to seborea alebo psoriáza?

melany_y
2. jún 2021

Ahojte zienky. Pekne vás prosim viete co to môže byť ? Mám na hlave takéto cerveno ruzove skrvnky ako keby s lupinami, toto iste sa mi tvorí medzi očami a aj na oboci. Bojím sa ze to moze byť psoriaza :/ zatatial ma to nesvrbi. Len je to neprijemne ze uz to mam aj na oboci ,take supinate červené chrasticky ako keby s lupinou. Vďaka dopredu

missviolet
2. jún 2021

U mna takto vyzera seborea...

simca06022011
2. jún 2021

Podľa mňa ani jedno, ale tak na isto to povie len lekár. Psoriáza ale vyzera úplne inak.

lucka_ke
2. jún 2021

seborea, tiež to mám

melany_y
autor
2. jún 2021

@lucka_ke och ďakujem vam, toto je na cely zivot už? :/ mne raz davno davala kozna krem lotridem, mala som pokoj a teraz zas. Ale nemala som to takéto

roztlieskavacka
2. jún 2021

Je to ekzém podla mna

melany_y
autor
2. jún 2021

@roztlieskavacka och teším sa ,ďakujem dievčatá za odpoveď. Navštívim čím skor koznu

lucka_ke
2. jún 2021

áno, ja to mám od 18 rokov, ja som aj histaminik a ak poruším diétu hneď to vidím na tvári... keď jem len to, čo môžem tak mám tvár čistú, akurát vo vlasoch mám ložiská, treba zistiť čo ti škodí a to minimalizovať, používať aj správnu kozmetiku

stanulienkat
2. jún 2021

Seborea. Aj miesta su typicke.

melany_y
autor
2. jún 2021

@lucka_ke na alergo som bola pred rokom na testy, tam mi histamin nezistili.

bagre
2. jún 2021

@melany_y seborea si myslím... U mňa to má fázy - raz zle, potom pár mesiacov pokoj

melany_y
autor
2. jún 2021

@bagre ďakujem pekne, aku masticku alebo co nato beries ? Alebo pockas kym to prejde samo ?

bagre
2. jún 2021

@melany_y kedysi som mala písané kortikoidy, ale prestalo ma to baviť u kožnej keďže na mňa pozerala od dverí... a nie celkom to zaberalo. Potom som bola bez liekov a prechádzalo to aj samé, horšie boli jeseň, zima. A asi pred 3 rokmi som sa dostala k Vital active plus SL - to mi super pomáhalo. Neviem či sa ešte dá zohnať, bolo to na spôsob šampónu a fajne mi to pokožku ukľudnilo. Mňa to aj svrbelo, a aj to prešlo po umývaní...