Je to rakovina kože?

17. mar 2023

Ahojte, bola som dnes skontrolovat znamienka a vypytat si odporucenie na ich odstranenie, a pani dr. ma vystrasila, ze okamzite treba dat orec toto znamienko. A teraz sa bojim, ci to fakt nie je rakovina. Znamienko nie je velke, pol cm asi. Ani neviem co cakam, ake odpovede.... Bojim sa.... :(

autor
17. mar 2023
ladygina
17. mar 2023

tak tu ti asi len tazko povieme, ci je to rakovina alebo nie. radsej by som sem taketo veci absolutne nedavala, vystrasia ta tu este viac. ved chod na to odstranenie a budes mat pokoj.

zenulkaaa
17. mar 2023

Prosim ta nestresuj vopred. Podla mna to je len potencialne nebezpecne znamienko, o ktorom ani sama pani doktorka netusi, co z neho moze byt a preto radsej navrhuje odstranit. Takze klud. Ja nechapem ako sa ludia mozete hned takto stresovat a domyslat si.. naco ? Zbytocne trapenie

stanulienkat
17. mar 2023

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

anjelicek26
17. mar 2023

To ti bez poriadneho vysetrenia vybrateho znamienka nikto nepovie. Lekarka to nema tiez ako vediet, ale vyzera to kadejako, urcite ma pravdu, ze to musi von.

martul
17. mar 2023

Prepáč, ale odkiaľ by sme to mohli vedieť? Nie sme doktorky, to ozaj len odborník vie

zafir01
17. mar 2023

Veľa znamienok sú takého charakteru, že ich treba dat prec. Ako 10 ročnej mi vyberali znamienko, ktoré veľmi rychlo rástlo. Z malej bodky bolo za rok zrazu 3 cm priemer. Malo hlboký koreň, vyberalo sa až do mäsa, bolo hlboké lievikovite nebola to rakovina, posielali to na biopsiu.

Keď Dr povedala ze vybrať. Tak vybrať...

kvetinka75
17. mar 2023

preboha a to ti kto povie? Ja viem že sa bojíš, veď kto by sa neobával ale pri takýchto otázkach vám vôbec nedochádza, že nikto to nemá ako vedieť? Len histologia. Tak rýchlo dať vybrať nech je čím skôr výsledok.

kp7333
17. mar 2023

Treba s tym skocit na kozne, doktor to pozrie cez specialnu lupu a povie, ci je to v poriadku alebo treba vybrat a poslat do labaku.

maryetta
17. mar 2023

Tak hadam dr vie co robi nie?
Mne sa jedno znamienko nepacilo. Isla som za koznou a ona ze je ok. Nasla ale ine ktore sa jej “nepacilo” ale zatial ho iba sleduje.

macekovam
17. mar 2023

Ak ti to povedala kožná tak vie prečo... Môže ho chcieť vybrať preventívne.. Ale keď povie okamžite tak okamžite. A nijako inak!

zabka79
17. mar 2023

Mojej mame takto vzali znamienko a histoligia vysla pozitivna. Chodi iba na kontroly na onkologiu, ziadne chemo a podobne veci...proste to vybrali a sleduju to kazde 3m.

autor
17. mar 2023

Dakujem kazdemu!

pink_lady
17. mar 2023

Ci je to rakovina, ti nepovieme,ale naozaj ma podozrive znaky...neostre okraje, velkost nad - mm, nesymetricke. Bat sa zatial nemas preco, histologiu este nemas, a ak by aj bolo by to zachytene vp ociatocnom stadiu . povrchove, a tam je cela liecba len vybratie.

autor
17. mar 2023

@pink_lady ano, je cudne, ale zas, 2 roky co ho sledujem je bez zmeny. Nezmenilo sa ani velkostne, ani farbou nijak. V tehotenstve som si ho vsimla a vtedy ked som bola, tak ma dr ukludnila, ze to je nic. Mozno iba ma nechcela vtedy strasit ako tehotnu...

Ja som napisala kamaratke onkologicke. Nevydrzala som... Ukludnila ma. 🙏🏼🥲

autor
17. mar 2023

@pink_lady o tyzden idem na vybratie. 🙏🏼

pink_lady
17. mar 2023

Super že chodis na kontroly znamienok, ono melanomy sa vyvyjaju xy rokov, hlavne pobrchovo sa siriace sa, možno Dr v dermatoskope viděla zmeny ktore by predpovedali nejaky zvrat. Super ze už máš termin. Držím palce 🙏

autor
17. mar 2023

@pink_lady ahaa, to som nevedela. Takze nie zo dna na den?

pink_lady
17. mar 2023

nie nie...to moze aj 10 rokov trvat. Takze pokial clovek chodi na prehliadky raz rocne malo by sa predist tym pokrocilym stadiam

autor
17. mar 2023

@pink_lady 🙏🏼🙏🏼🙏🏼 No, Chvala Bohu 🙏🏼 snad to naozaj bude v poriadku 🙏🏼

autor
18. mar 2023

@pink_lady Nasla som jednu fotku z roku 2017, len pre porovnavanie. Trochu sa zvacsila, ako vsetky pocas tehotenstva, ale co sa tyka farby, okrajov, formy, to iste. Kde som ale bola hneda, tak evidentne je aj tmavsie trosku.

pink_lady
18. mar 2023

Ono tie změny sú vidiet dermatoskopom nemusia byt na pohlad. Viem že ti to stále vrta v hlave ale už nic ako cakat nezmozes ☘️☘️

autor
20. mar 2023

@zabka79 a ako vyzeralo to znamienko?

zabka79
20. mar 2023

Ano a bolo to vystupene a mamu to stipalo

katarinapalkova
20. mar 2023

Dievčatá, ak by ste potrebovali. Ozvite sa mi, ak by vám poisťovňa pri chorobe, úraze nevyplatila váš nárok

autor
12. apr 2023

Kocky ahojte, vcera mi prisla histologia a vsetko je v poriadku. Mne tak odlahlo, ani si neviete predstavit.

odesi
12. apr 2023

Nooo tak potom super, ze to takto dopadlo. Niekedy ti lekari vedia teda az prilis vystresit a kolko krat zbytocne. No som ale rada, ze si v poriadku

autor
12. apr 2023

@odesi Ani nehovor. A dokonca bolo iba obycajne, ani nie rizikove.

pink_lady
12. apr 2023

Tak super 👍 🥂

sono2
12. apr 2023

@anjelicek26 ale vidia to doktori. Či máš vlastnú skúsenosť.