Je to pankreas?

2. júl 2024

Boli ma v pravo hore, akoby tesne pod rebrom. Lenže ta bolest je len pri pohyboch. Myslela som, že je to od chrbtice ale žiadne lieky na bolesť svalov či chrbta nezaberajú. Je to rovnaké už vyše mesiaca. Samozrejme zajtra sa už chystám k obvodnému. Čo by to ešte mohlo byt a ako sa ešte prejavuje pankreas, či žlčnik či iné vnutorne organy?
Nechudnem, stolica normálna.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
2. júl 2024

@taynee mohla by byť. Mam taky pocit ako by ma tam niečo tlačilo. Je to vážne? Stačí upraviť stravu alebo budú potrebné lieky?

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
2. júl 2024

a citis to vovnutri? necitis aj tahanie? niekedy mozu boliet aj medzirebrove svaly,svalove upony a pod.

autor
2. júl 2024

Obe priznaky ktoré píšete mi sedia. Veľmi som pribrala okolo brucha - mojou vinou. Nevedela som sa krotiť so sladkým a ta pneumatika mi parádne zavadzia. Takže kľudne to môže byť pečeň, ale aj tie medzirebrové svalstvo. Cítim také ťahanie. Akoby stuhnutie. Cítim tlak a keď sa chcem otočiť až ma pichne, niekedy akoby skoro až sekne. Nepríjemné.
Hlavne nech to nie je pankreas. Z toho mám asi najväčšiu paniku.

autor
2. júl 2024

@majamat hlavne keď chcem robiť úklony. Do jednej či do druhej strany, vtedy to cítim najviac

majamat
2. júl 2024

pankreas boli v strede, ale je ulozeny vlavo, nei vpraco, cize pankres nie.

majamat
2. júl 2024

a teda ak je to tahanie, moze to ybt ajsvalstvo,a le aj nemusi a teda s ta pneumatika, to su tuky z priberania, to s pecenou nic nema.

stkovatena pecen je vacsia,a le nie tak, aby urobila pneumatiku.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
2. júl 2024

pankreas bolí pod ľavým rebrom
žlčník pod pravým rebrom...
myslím že ty máš žlčník....samozrejme takto od netu hádzať diagn. to tiež nie je Ok
vyjadriť sa musí lekár

majamat
2. júl 2024

@taynee tqak asi to nejku pricinu ma a castos a to viaze na nespravnu zivotospravu, ale vyslovene to nie je dokaz takejto dg.
nadvaha bola aj v minulosti a bez tohpaby sa vyskytla stukovatena pecen popri nadvahe.

ikonica
2. júl 2024

Tiez ma tam bolelo... Poslali ma na ultrazvuk... Dr (internista) tam nic nevidel, ze to zrejejme bude zaludok alebo chrbtica... Odporucil mi na mesiac skusit helicid resp iny omeprazol... Ak to neprejde, smer gastro, hadicka... Skusila som tri dni po sebe vecer zapit cca lyzicku sody bicarbony a cuduj sa svete bolesti su prec... Ale ja beriem anopyrin na dennej baze, takze to bude asi aj nim a stresom... Skusam teraz ten helicid od obvodnej miesto sody...

zuzanaa239
2. júl 2024

Tiež sa priklaňam k žlčniku a skôr k žlčnikovym kameňom,maš pocit nafuknutého brucha?Neboj sa vyšetria to a dajú do kopy. Ja som sa nestretla ešte s tým, že aj pečeň boli…

ikonica
2. júl 2024

Este doplnim, ze vobec nemam pocit prekyslenia zaludku ani palenie zahy...

taktotedanie
3. júl 2024

Ja len mimochodom uz bohuzial -mala som znameno ziadne ale ze ziadne potiaze, zdravy zivotny styl, sport, idealne BMI, ziadne stresy a obycajna preventivna prehliadla odhalila rakovinu pankreasu
Takze mesiac mat potiaze a neriesit to je za mna nepochopitelne

lillyilly
5. sep 2024

@taktotedanie prosim vas, ako sa na preventivnej prehliadke odhali rakovina pankreasu? Ktore z vysetreni ktore preventivka zahrna to dokaze zachytit?

taktotedanie
5. sep 2024

@lillyilly ultrazvuk brucha, krvne testy boli minimalne zmenene napr
Ale to je len zaklad