Je to jačmeň?

laurina23
20. apr 2024

Prosím vás toto sa mi spravilo do rana a vôbec neviem či ide o jacmen.. včera ma už svebelo oko a mierne ma rezali tak som volala doktorke že pravdepodobne jacmen išla som na dovolenku ktorá bola plánovaná už dlho :( neviete či sa jedna naozaj o jacmen?

majamat
20. apr 2024

fuha, tazko povedat, ja mavam takyto vodnaty opuch viecok a nemam jacmen. acsinou mi to prejde do 2 dni. stava sa mi to viac pred ms, pripadne v kombinaci s nezdravou stravou.

sevrin
20. apr 2024

Ak ťa to pobolieva, tak sa ti jačmeň práve formuje. Ale aj bez toho to vyzerá ako jačmeň.
Ak to rýchlo vykysne a bude možné hnis vytlačiť, tak do cca dvoch týždňoch budeš za tým. Ak to nevykysne tak rýchlo, je celkom možné že sa budeš trápiť celé mesiace.
No najlepšie je ísť k očnému rovno, tam skôr budú vedieť a snáď ti dajú kvapky, ktoré zaberú.

jomarch
20. apr 2024

@laurina23 je dost mozne ze je to jacmen, ale ak si to zacnes natierat hned (v lekarni ti poradia masticku, mne teraz nedojde na rozum nazov), tak sa ti nemusi uplne rozvinut a zahoji sa. drzim palce

taktotedanie
20. apr 2024

Moze byt

rodinka20
20. apr 2024

Neviem či nie tobradex alebo framykoin

taktotedanie
20. apr 2024

@rodinka20 len tie zozenie na dovolenke tazko ked je mimo svk a ani nepovedala kde