Je to covid?

18. nov 2023

Dobrý deň. Viem, som paranoidná a nesúďte ma toto teraz nepotrebujem riešiť…
Neskoro večer medzi štvrtkom a piatkom ma začalo škrabať hrdlo, v noci silnejšia bolesť aj cez deň. Dnes už lepšie len mi stekajú hlieny a teplota max do 37,5 inak sa cítim dobre…
Robila som si dnes ráno covid test (po 36hod od príznakov) a limit bol 15-30min s tým že po cca 25min sa objavila veľmi slabá sivá čiara priam skoro neviditeľná bez blesku… nedalo mi to a čitala som že pri takýchto testoch zvyknú byť za pár hodín koľajnice.. no teraz večer (teda 48hod) mám podobne slabunkú sivú čiaru ešte slabšiu… príde mi to akoby to bol tieň pri tom mieste čo mala byť čiara..
Dá sa to brať že mám covid alebo nie??? Aké su vaše skusenosti? Po 2 dňoch by som už asi mala minimalne ružove a silné že??? Tie čiary by bežný človek nevidel len keď sa veľmi na to zameriava a svieti na to telefonom..
Potrebujem to vedieť kvoli planovanej oslave..

lenicka999
18. nov 2023

Podľa mňa máš. Skus si test spraviť ešte zajtra ráno, ak naozaj máš už to bude vidieť jasne.

autor
18. nov 2023

@lenicka999 ďakujem za odpoveď skusim… len to mi nejde do hlavy že predtym som mala len kontakt bez príznakov a mala som malinko silnejšiu sivú a covid to nebol

dadis
18. nov 2023

Ano, bude to covid

mamina7070
18. nov 2023

hej covid je ho teraz vela postupuje sa ako pri beznej chripke

e1i
18. nov 2023

Aj slabucka ciarka znamena pozitivitu. Tiez si myslim ze to bude covid. Rocny syn mal 2 dni horucku,ale pozitivny bol 8 dni. Testovala som ho viackrat az po negativny test. Ja som mala iba nadchu a po 6d negativna

autor
18. nov 2023

ale ženy nemala by byť ružová? Ja mám sivú resp to je len taký tieň viditeľný po cca 25min ani nie stále a pod najsilnejším bleskom a svetlom… a som 2 dni mierne chorá už

hendikep
18. nov 2023

ved daj fotku … ale mna zaujima ze preco sa ludia stale testuju? ved opatrenia uz nie su nie?

evinqua
18. nov 2023

Bude to covid pravdepodobne, ale ak ide o oslavu,môže byt jedno aký typ vírusu mas nie? Ak si chorá, nemala by si chodit do spoločnosti.

autor
18. nov 2023

@hendikep na fotke sa to absolútne nedá zachytiť a akomahle ten test vyschol už zmizlo aj to čo tam bolo :D takže asi to je negativne

autor
18. nov 2023

@hendikep a opatrenia nie sú, testovala som sa kvoli blizkym a taktiež aby som sa vedela zariadiť v práci

maranco
18. nov 2023

Keď to nieje ružové ale sivé tak test nie je pozitívny.

Vtedy používam takýto test kde testuje viacero vírusov.
https://www.mobler.sk/flowflex-20ks-sars-cov2-c...

zuzkaa1991
18. nov 2023

Mna od nedele bolelo hrdlo v stredu som isla k lekarovi nech mi da antibiotika a poobede som si spravila test a vysiel pozitívny....tiez som.mala v pondelok teplotu 38 vecer po x rokoch ja mam covid prvýkrát antibiotika som vcera musela vysadiť takze dufam ze sa mi nic nevráti ostalo mensi kasel a unava k tomu aj mala.dcera vysla pozitivna tak sa liecime doma...len 3 dni zatvorené tak sa riadne nudi 🙈

cukroska
18. nov 2023

Ťažko povedať ako reagujú antigénové testy 🤔Manžel bol chorý na totálku(taký chorý už veľmi dlho nebol) testoval sa hneď od príznakov aj neskôr a negatívny. Druhý deň bol chorý už od neho aj syn. Ja som s ním spala,starala sa o neho nakoľko 5 dni nevládal vstať z postele. Ja som odolávala dlho. Ale potom ma to skolilo tiež úplne ako veľmi dávno nie. Nevládala som ani k doktorovi prejsť. A hneď ako sa mi spustila veľká nádcha (hlava,kĺby,kašeľ všetko ma bolelo) som si urobila test a mme vyšlo hneď .Neprešla hádam ani minúta .Dokonca na 5 deň ešte pozitívna. Presne ako pri prvom rade .Nádcha prišla úplne z ničoho nič naraz a hneď pozitívna ako keď som mala prvý krát. Skončili sme všetci na antiobikach okrem mladšieho. Manžel má kašeľ doteraz už normálne 3 týždne. Tak ja potom neviem...Aj keď sa už nikde nepýtajú či sme sa testovali. Ani v nemocnici .

luckabj82
18. nov 2023

Aj ste brali nejaké lieky?

elmivelmi
19. nov 2023

No a co teraz?Co to ma znamenat ze mas koronu?

autor
19. nov 2023

@elmivelmi napr to že už mi skoro nič nie je aktualne a klasickú chorobu by som nerozniesla a covid viem ešte týždeň kľudne kým mam pozitivny antigen

elmivelmi
19. nov 2023

a aj pri chripke,ci nadche,ci viroze sa tak izolujew od okolia?

megleka
19. nov 2023

Toto sú pár dni staré covid testy priatelove ..toto sú už výsledky keď mu covid ustupoval..na jednej fotke je to zle vidno lebo testy ako vravím majú pár dni a chcel si robiť fotky na porovnanie 😂😂 ale čiarky tam vidno covid tam je zachytený to máte na porovnanie že ak niečo takéto máte tak áno je to pozitivita..

megleka
19. nov 2023

Čo sa týka robenia testu od príznakov priateľovi zachytil asi až nejaké tri dni ako mal príznaky aj to slabú čiarku a na další deň silnejšia a ďalšia dalsimden koľajnice a keb mu vybehli koľajnice mu uu dokopy nič nebolo a následne tri dni po už testy slabucke ..

megleka
19. nov 2023

@zuzkaa1991 ja som mala tiez strasnu bolesť hrdla dva dni…ako pri angíne hrôza nezaberalo mi nič a potom mi to z nicoho nič aj prestalo teplotu som ani zvýšenú nemala ale to ja nezvyknem..a teraz úplne som ako pri obycajnej nadche že len sople ..ale cítim sa viacej unavená aj viacej spím…

maranco
19. nov 2023

@megleka u nás pred mesiacom bolesť hrdla, kašel a plný nos, bez teploty

megleka
19. nov 2023

@maranco no áno covid…akoze on mal asi nejaky druhý test krásny pozitívny ale ako mu to už ustupovalo tak slabli aj čiarky..on je ako nezmar 😂😂 on sa len deň dva necítil dobre a ja ako vždy vyše týždňa mimo😂😂 akoze ako tqk vnímam opäť udiera ten covid…a ja osobne si myslím že to opäť prepukne aj keď všetky opatrenia sú zrušené…v madarsku čo hovorili aj v rádiu už neviem kde zatvárajú aj nemocnice ..z jednej strany ak zas príde nával tohto covidu tak som aj “rada” že to budem mat za sebouebo takýto priebeh ako mám teraz to je super…nastatsie aj čo sa týka rodiny super aj starých rodičov ..žiaľ z priateľov strany tak nemožno hovoriť ….ludia majú na to rôzne názory ale asi fakt pokým si to neokusia na vlastnej kozi…

maranco
19. nov 2023

@megleka aspoň vírusy sú spravodlivé 🙂 nerozlišujú hranice štátov ani ktorý politik práve vládne, ak im necháme dobré podmienky tak sa množia

zuzuliennka1
19. nov 2023

aj klasicku chorobu roznasas, a aj kovid bude onedlho "klasicky" ;) koronavirusy existuju odjakziva

megleka
19. nov 2023

@zuzuliennka1 aj klasickú lenže aj pri tej sa snažím pár dni ostat doma keďže robím s ľudmi a medzi ľudmi..ale to je už na každom individuálne

megleka
19. nov 2023

@maranco máte pravdu

zuzkaa1991
19. nov 2023

@megleka presne tak citim sa strasne unavena aj ja len ja spat nemôžem keďže moja dcera malá ma tiez covid.....ja som mala po x rokoch ani si nepamätám ani kedy som mala teplotu ale to len chvíľku som.mala 38....inac 37 som.mala 2 dni....a v januári som taku chripku.mala ale vtedy som.5 dni z postele nevstala...teraz somm3 dni behala.po lekarakoch ....takze az štvrtok piatok som prelezala aj to len varit a povysavat som dokazala.ale vlastne covid uz mi koncil...dnes v nedelu som uz vysla negatívna...len ta slabost a suchý kasel...ale ja som.mala.prvykrat ....

megleka
19. nov 2023

@zuzkaa1991 ja prvý krát bolesť krížov iba nič iné..to boli ešte 2tyznodve PNky..
Potom kee som mala tak chorá teploty kašeľ sople atd
Pred rokom v lete…ja som zvracala tri dni zo všetkého mliečneho ja už som plakala že ja nebudem môcť jesť mliečne čo milujem že určite nejaká intolerancia a to sme dokonca boli na víkend na pobyte na kúpalisku..nič mi nebolo ale po mliečnom ma prehnalo alebo som zgrcala bolesť a kŕče v žalúdku..v nedeľu ráno alebo sobotu vrabim priateľovi že úplne cítim že som ako keby zahlienena ale to som
Pripisovala klíme ktorá bola nad posteľou…nedeľu sme išli domov a zase kríze strašná bolesť…takze som si dala dorzyflex to mne vždy hneď pomôže čuduj sa svetu vtedy nič…a taká prechladnuta som začínala byt…ale myslela som si že to je z klímy..samozrejme potom mi bolo raz dobre raz zle raz dobre raz zle tak som nejako automaticky si išla na väčší nákup potravín plus do lekárne na lieky na covid test a hneď take koľajnice mi ukázalo 😂😂😂😂….ale to som mala taký horsi priebeh teploty tak 38.3…ale z acylpirinu som strašne vedela vypotiť to mi veľmi pomohlo..a teraz ma tiež kríze boleli lenže som to aj nestruacii pripisovala..cítila som sa na teplotu ale ani len zvýšenú som nemala 37….a teraz som len taká ako keď mám nádchu veľa kycham a smrkam sople..ešte od minula zncovidu mám isoprisone tak si davam ten ale neviem či z neho nie som unavená lebo vtedy ma zvykne po ňom odpáliť…keď si dám tabletku..uvidím zajtra čo ako bude..priateľ bol jeden deň tak že horšie co mi hovoril lebo vtedy ešte nebol chudák ani doma ale jemu zase nič nebolo..ale samozrejme to povyuzival ze je “chory”😂 a však my ženy ideme aj keby čreva mame za sebou ťahať..

scorpionflower1
19. nov 2023

Nie, to, podľa mňa, nie je pozitívny test. To vzniká len keď ten test pozeráš po limite alebo je chybný. Tá čiarka môže byť slabá, ale nie taká ako popisuješ ty - sivá. Musí byť ružová. Ja som tiež mala takú ako píšeš a nemala som covid. Išla by som kúpiť iné testy. Navyše, po dvoch dňoch by ti nabehla pozitivita hneď. My sme tak mali všetci traja do dvoch minút viditelné čiarky na testoch. Teraz máš množstvo viróz, ktoré sa podobajú na covid. Ja som začala od septembra po šiestich rokoch robiť v škole (strednej) a bola som už 3x chorá, dcéra zo škôlky doniesla už 3x nejakú virózu. A ani jedno nebolo covid.

megleka
19. nov 2023

@scorpionflower1 mám kolegyňu ktorej ani raz covid antigen nezachytil iba pcr..dokonca v ten deň robený antigen negat o hodinu dve robený pcr pozitívny kde hneď jej prišla aj sms s pozitívnym výsledkom a bola teda poriadne chorá už pár dni..a robila si zo srandy aj potom antigeny ci jej neukážu niečo a nič..mala to tak dva krát..