Je to borelióza alebo vyskočená platnička?

19. aug 2022

Ahojte, cca pred mes ma nieco ustiplo, zboku do kolena- ovad alebo komar. Cca o 3 tyzdne na to ma zacala extremne boliet noha, boli to uz 3 tyzdne. Okrem toho cela chrbtica, klby na rukach, no najviac ta noha, kde ma ustipol. Pocitujem v nej aj mravcenie. Pred 2 mes som mala robene mri chrbtice a bolo v poriadku. Nic tazke som nedvihala, necvicila aby, cize z pretazenia to skor nebude:(

Ocko ma vsak problem s platnickou, a mal rovnake bolesti nohy ako ja.

Moze sa borelioza prejavit bolestou noh uz cca po 2-3 tyzdnoch od ustipnutia?

mec321
19. aug 2022

borelioza je od kliesta.. nevies co to bolo za hmyz, treba ist s povedat o tom lekarovi nie cakat.. nevies co sa v tele odohrava

luccija
19. aug 2022

Chod k lekarke

riskoh
19. aug 2022

Môj manžel práve prekonáva boleriozu a má to od uštipnutia,nie od kliesta,prvé priznaky-cervene kruhy v mieste uštipnutia,neskôr tŕpnutie prstov rúk,bolesť hlavy,po prvej dávke ATB príznaky ustupujú,určite treba ísť k lekárovi....

autor
19. aug 2022

@riskoh a kolko od ustipnutia cca kym mu dali atb ? Bojim sa ze sa to bude uz tazko liecit, ked ma bolia uz nohy a kosti na ruke :( dnes mi uz spravili test

domka222
19. aug 2022

@mec321 boreliózu neprináša len kliešť

riskoh
19. aug 2022

Nevie vôbec kedy ho niečo ustiplo,ja som si všimla už len červené kruhy a keď som to skúmala bol tam vpich,potom sa začali robiť ďalšie fľaky ale vpich už nebol,ako sa fľaky zväčšovali ,začali bolieť a tŕpnuť prsty na rukách- cca do týždňa od objavenia prvého flaku,následne uZ bolo vyšetrenie u dr a stanovená borelioza